14.10.2013

Šaty robia človeka

I toto klišé v sebe ukrýva kus pravdy. Dá sa podľa neho vyčítať spoločenské postavenie, záľuby, typ človeka, ale aj istá rebélia či fantázia. Prvé šaty vyrobené z kože a omotané okolo tela boli čisto účelové. Chránili pred zimou a vlhkom. Ochrana tela zostáva stále prvoradou, no v súčasnosti ide i o úzke sústredenie sa na vzhľad, cenu či značku. S úpravou odevov sa menili aj ľudia a ich mentalita. S oblečením sa však spája aj iné výstižné spojenie a to „nesúď knihu podľa obalu“. Nechodí Váš kolega v obleku, ale v starom svetri, ktorý je však vždy čistý a voňavý? Je zlým človekom? Samozrejme, platí to aj naopak. Krásne a štýlové dámske šaty nezaručujú krásu ženinej duše. Skúsme sa však teraz pozrieť na výrobu a úpravu šiat, ktorú zvládnu šikovné ruky celkom pokojne aj doma. Takáto oblečenie je štýlové, pohodlné a originálne.

the-girl-puts-shoes-on-in-a-snowfall-1376800-m.jpg

Cíťte sa pohodlne a majte svoj štýl

Reprezentatívna funkcia odevu bola voľakedy v rozpore s logikou. Ťažké róby posiate drahými kameňmi vážili aj niekoľko kilogramov. Korzety, krinolíny, široké sukne, šnurovačky. Našťastie, dnes si môžeme vyberať, v čom sa cítime ozaj pohodlne. Nik nám nebráni mať svoj štýl.
Ako si vyrobiť skutočne univerzálne šaty, ktoré sa dajú zviazať viacerými spôsobmi, si môžete pozrieť i v tomto videu:

Zdajú sa Vám Vaše džínsy fádne? V obchode Vás nedokáže akosi nič zaujať? Vytvorte si jedinečný motív, ktorý bude vypovedať o Vašej osobnosti.

Ďalšie zaujímavé námety nájdete aj na stránke akosatorobi.sk či na odkaze centrumdarcekov­.sk/play_vide­o.php?id=10.

Dve tváre módneho sveta

Tak ako existujú v plastickej chirurgii odborníci na krásu, rovnaké to je aj v oblasti módy. Niektorí sú lepší a iní horší kúzelníci. 40 nádherných diel svetoznámych značiek ste si mohli obzrieť v júni na výstave Sny a vášne talianskej módy (iicbratislava­.esteri.it/IIC_Bra­tislava/webfor­m/SchedaEvento­.aspx?id=619). Každý výstavný kus vyjadril za svojho autora intelektuálne úsilie či kreativitu. Mohli ste tak nakuknúť do módneho raja, ktorý nemá páru a nechať sa inšpirovať.

Osobitnou kapitolou sú šaty svadobné. Pokiaľ sa chystáte vstúpiť do zväzku, alebo sa iba pokochať krásou bielej nežnosti, tak zájdite 22.3. 2014 na Svadobný veľtrh (nevesta.sk/sva­dobny-veltrh,–22–3–2014-company-5836–7.aspx?company­cathegory=66) do Žiliny. Môžete sa tešiť na prezentáciu spoločností podnikajúcich v oblasti svadobného priemyslu, ako aj na predstavenie nových módnych trendov.

Tieto dve výstavy svedčia o luxusnosti v oblasti módy. Druhou tvárou módy je aj šetrnosť, praktickosť, „šoková terapia“ a využitie nevyužiteľného. Na odkaze tyden.cz/rubri­ky/relax/moda-a-styl/foto-a-video-recyklovana-moda-saty-z-novin-i-pralinek_273018­.html?imgOffset=3#thum­bs sa môžete nechať inšpirovať recyklovanou módou.

Perlivé doplnky

Za zakladateľa spoločenských akcií a spoločenských šiat sa pokladá rozmarný francúzsky kráľ Ľudovít XIV. Najväčšou poctou ženy v tej dobe bolo stať sa kráľovou milenkou. A boli to práve ženy, ktoré cez panovníka módu riadili. Šaty zvyknú byť tiež synonymom luxusu, krásy či elegancie. Bez správnych žiarivých doplnkov by to však nikdy nebolo ono. Skutočne krásne skvosty môžete nájsť aj na tejto linke.

Nie je dôležité, či sa prikláňate k elegancii alebo k experimentovaniu. Základnou pravdou vždy zostáva, že v jednoduchosti je krása. A do týchto úžasných, ale zároveň jednoduchých módnych kúskov sa môžete pustiť ihneď. Nech je šikovnosť Vašou ihlou a fantázia niťou. K trpezlivosti Vám možno dopomôže i fakt, že najkrajšie sú predsa len tie „Cisárove nové šaty“.

Foto: sxc.hu, iicbratislava­.esteri.it, diva.aktuality.sk, tyden.cz, monique.sk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama