19.09.2011

XBOXVývoj konzoly XBOX 360 siaha do obdobia pred takmer desiatimi rokmi. Mala byť oveľa modernejším náhradníkom nie až tak úspešnej hernej konzoly XBOX. Na trh prichádzalo Playstation 3 a tak Microsoft cítil nutnosť sa vyrovnať špecialistom v Sony. Pustili sa do vývoja konzoly, ktorá dnes dá sa povedať tvrdo konkuruje Playstation 3 a to aj napriek tomu, že nemá podporu Blu-Ray. XBOX 360, ako sa už dalo pochopiť je dielom softwarového giganta Microsoft. Od jeho počiatkov objavenia na hernom trhu sa objavilo niekoľko verzií. Jednoduchšie Lite verzie vždy prinášajú odľahčenú verziu konzoly s malým vnútorným diskom, káblovými ovládačmi a len výnimočne je v balení aj s niektorou hrou. K dispozícií na trhu je však aj niekoľko rozšírených verzii, ktoré už disponujú diskom vo veľkosti až 320 GB a aj bezdrôtovými ovládačmi.

Technológia
Herná konzola XBOX 360 umožňuje hráčov spojiť s celým herným svetom v ktorejkoľvek časti sveta pomocou internetového pripojenia a funkcie Xbox Live. Nech sú vaši priatelia kdekoľvek, môžete hrať spoločne hry, pretekať, alebo si užívať jednoduchšie logické zábavky proti sebe. Prostredníctvom aplikácie XBOX Marketplace zas máte možnosť si priamo zakúpiť akékoľvek hry v ponuke online predajne, dokúpiť vylepšenia, alebo objednať aj iný tovar. Nástroj podobný na počítačový Steam od Valve tak umožňuje kúpiť si aj celkom nové čerstvé hry, ktoré sa k iným hráčom dostanú až potom, čo si ich osobne musia kúpiť v obchodoch. Vy už vtedy veselo hráte.
Xbox 360 je v skutočnosti zariadenie podobné počítaču. Disponuje DVD mechanikou, procesorom, grafickou kartou a vlastným operačným systémom, či skôr rozhraním. Vo vysokej kvalite, bez komplikácií známych z počítačov, máte možnosť hrať azda všetky známe počítačové hry. Tie, ktoré vyšli dávno pred vydaním XBOX 360 sa nakoniec zväčša dočkali prerábky pre XBOX 360, ako inak, na základe požiadaviek samotných hráčov.

Reakcia na Nintendo Wii
Technologický a herný gigant Nintendo ani v tomto súboji Playstation a Xbox nechcel ostať bokom a neustále zdokonaľoval svoju konzolu Nintento Wii. Základom konzoly je ovládanie konzoly pohybom ovládača. XBOX niekoľko rokov bojoval so svojimi kapacitami a zapájanie ľudského pohybu do herného priemyslu zostávalo bokom. Až pred dvoma rokmi sa verejnosť dozvedela o tom, že XBOX 360 bude mať Kinect.

Ako náhle sa Kinect dostal na trh, znamenal veľkú senzáciu. Už žiaden ovládač v ruke, stačí pohyb človeka. Počet hier, kde je možné snímať pohyb človeka pred snímačom pohybu, je samozrejme obmedzený. Nie všetko je možné ovládať telom, no stále je to senzácia najmä pre všetky hry zapájajúce ľudské telo do pohybu, fitnes hry a hry pre pobavenie priateľov a detí. Pozrite sa sami, ako zaujímavé hranie môže byť v spojení s Kinect.

Špeciálne verzie
Znie to neuveriteľné, ale aj medzi konzolami existujú špeciálne edície, alebo ak chcete zberateľské. Niekoľko kúskov bolo vyrobených s tematikou The Simpsons. Sú však aj iné hry, ako Resident Evil, alebo Metal Gear Solid, v ktorých farbách a v obmedzenom počte sa celá konzola objaví. Samozrejme, že takéto konzoly majú väčšiu cenu. Zväčša sa však líši len programová výbava so vzhľadom a farbami konzoly.

Ceny
Cena konzoly sa dnes pohybuje vo verzii Slim s 250 GB diskom v cene od 240,– €. Spolu so zariadením Kinect s diskom 250 GB a dvoma hrami je už za cenu 379,99 €, s diskom 4 GB za 308 €. V celkom odľahčenej verzii Slim s 4 GB diskom a bez Kinect je v cene 199,– €. Skúsení hráči odporúčajú nešetriť a kúpiť priamo verziu s dostatočným úložným miestom 250 GB. Cenovo sa najviac oplatí verzia XBOX 360 Slim s diskom 250 GB a dvoma výnimočnými úspešnými hrami – Fable III a Halo: Reach za 255,– €.

Neoficiálne stránky s informáciami o XBOX 360: www.xbox360.name
Obchod s cenovo najvýhodnejšími konzolami: gameexpres.sk
V slabšej verzii je cenovo najdostupnejší na Hej.sk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama