02.03.2017
(Platená inzercia)

Piatok večer, pozvali ste kamarátov, no nechce sa vám ísť von, ani len tak sedieť pred telkou. Snažíte sa spomenúť, čo ste robili pred tým než ste začali chodiť do barov, ako ste sa zabávali keď nebola k dispozícii televízia, netflix, keď sme mali doma tri televízne programy? Ak teda na najbližší večer s priateľmi chcete trocha opestriť, určite zvážte niektorú z týchto variant.

Šarády

Hra, ktorú väčšina z vás pozná, veľmi podobná hre activity. Keď som však chcela ísť kúpiť spomínanú hru, prevrátilo mi oči nad tým koľko stojí. Samozrejme zaťala som zuby a opakovala si, že je to dlhodobá investícia, čo vlastne aj je. A neľutujem. Často sa s priateľmi stretneme, objednáme alebo upečieme pizzu, o zábavu máme postarané. Ak ste však skeptickí, vyskúšajte aplikáciu zábavné šarády, ktorá funguje na rovnakom princípe, dá sa stiahnuť do telefónu, alebo tabletu zadarmo, a ak sa vám zapáči neskôr môžete siahnuť po klasickej hre. No môžem vám sľúbiť, že ani jedna nesklame!

Who am I?

Kto som? Hra ktorú možno niektorí poznáte z filmu Nehanební bastardi, je veľmi jednoduchá a nestojí vás ani cent. Jediné čo potrebujete je pero a papier, ktorý nastriháte, alebo natrháte na štvorce, na ktoré potom napíšete meno filmovej alebo knižnej postavy. Váš protihráč si papierik s postavou ktorú ste mu vymysleli prilepí na čelo a otázkami s odpoveďou áno alebo nie sa snaží zistiť, kto je jeho postava. Môžete sa hrať hocikde, jediné čo potrebujete je vaša predstavivosť a kúsok papiera. Pre telefóny je dostupná aplikácia Heads up ( anglická verzia) alebo Hádaj kto som ( slovenská verzia).

Kartové hry

Pamätám si, ako sme zvykli chodiť s rodinou na chatu keď som bola ešte dieťa, večer sa vytiahli karty, dospelí hrali žolíka, my deti farára a nebolo väčšej radosti na svete! Všetci určite potnáte hru Solitare, je mojim verným spoločníkom pri každej dlhej ceste vlakom alebo lietadlom, nepotrebujete na ňu internet, pre telefóny, tablety a počítače je dostupných niekoľko verzií, záleží len na vás ktorú si vyberiete. Ak by ste si chceli vyskúšať klasické kartové hry ako poker, no neviete ako na to, určite sa otočte na overené top internetové kasína, často okrem platených verzií ponúkajú aj video poker zadarmo, kde si môžete vyskúšať hru bez rizika a odskúšať svoje skúsenosti. V prípade, že sa rozhodnete hrať o peniaze treba byť však opatrní a nepodľahnúť rizikám, ktoré s hazardom prichádzajú. Všetkého veľa škodí, tak len opatrne a s mierou.

Filmový maratón

Ak však trváte na pozeraní filmu, nemusíte iba sedieť a pozerať film. Filmové maratóny či už obľúbených klasík, alebo seriálov dnes veľa ľudí doplní o „drinking game“, a teda že si k filmu, alebo seriálu stiahnete, alebo vymyslíte pravidlá, pri ktorých sa pije. Môžete si jednotlivé body zo zoznamu rozdeliť, a teda každý bude piť pri niečom inom. Napríklad ak pozeráte Harryho Pottera, niekto môže piť keď Harryho zabolí jazva, keď trojica kamarátov vyvedie nejakú hlúposť, keď Hermiona zavelí do knižnice, etc. Ak si neviete rady, trocha googlite a niečo určite nájdete.

Počítačové hry

Na trhu je dnes dostupných veľa online hier, ktoré viete hrať po sieti, a teda aj na diaľku si zahrať so svojim kamarátom. V tomto zozname si viete vybrať zo 100 hier tú, ktorá vám bude najbližšia. Pri väčšine hier treba mať aspoň základnú znalosť angličtiny, veľa z nich však má už ako jazyk dostupnú aj češtinu. Medzi všeobecne obľúbené patri hra World of Tanks.

Hranie hier môže z času na čas obohatiť vašu rutinu. A či už sa hráte, aby ste zabili čas pri omeškanom vlaku, alebo s priateľmi v piatok večer, nezavrhujte to ako spôsob zábavy. Niekedy treba vypnúť a nechať hlavu oddýchnuť, alebo ako spieva Hex, …v piatok podvečer si zresetovať hlavy

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama