18.04.2011

Zdá sa mi to ako včera, keď sme dostali nápad … takto nejako by sa začínal klasický klišoidný článok vzťahujúci sa k výročiu ľubovoľného portálu. Pravdou však je, že keď som svojim známym hovoril o prvých narodeninách nášho milého Hobbyportalu, viacerí mi položili otázku: „To už je rok?“. Áno, čas je neúprosný a stalo sa, že od prvého písmenka, ktoré bolo na Hobbyportali napísané, uplynul už jeden celý rok. Idea prinášať komplexné informácie o hobby každého druhu práve vstupuje do svojho druhého roku existencie a mňa to veľmi teší, nakoľko tento projekt viacerí vopred odsudzovali ako nezrealizovateľný. Avšak, po roku tvrdej práce je vidieť istá cesta, ktorou sme prešli, kam sme sa dostali a verte mi, že o rok budeme ešte ďalej. My (tvorcovia portálu) dnes narodeniny poriadne oslávime, ak máte chuť, oslavujte spolu s nami. Všetko najlepšie, Hobbyportal!

Pod obrázkom sa nachádzajú vinšovania viacerých osobností, ktoré sú s Hobbyportalom nejakým spôsobom späté (vinšovania všetkých troch autorov Hobbyportalu sú umiestnené na koniec).

Všetko najlepšie, Hobbyportal!

Všetko najlepšie, Hobbyportal!

Pavel „Hirax“ Baričák (spisovateľ, hudobník, cestovateľ, bloger)
Fandím každému, čo niečo tvorí, takže niet inej cesty, ako Hobbyportálu zaželať ďalšie roky
existencie :-)
Rozhovor s Hiraxom >>

Robo Sedlák (riaditeľ Rádia A1)
Hobbyportal si pamätám ešte z čias, keď to bola len nezrealizovaná myšlienka a páčilo sa mi, s akým nadšením ho jeho tvorcovia pripravovali. Aj ja som teda dlho čakal na jeho spustenie a od prvej chvíle, ako som projekt videl žiť, som vedel, že toto je jeden z tých nápadov, ktoré sa oplatí sledovať a podporovať. Internet je plný šoubiznisu, humoru a rôznej inej viac či menej zmysluplnej zábavy, ktorá len zabíja čas. Ale len máloktorý web sa venuje tomu, čo už v dnešnej uponáhľanej dobe takmer úplne vymiera: hobby, alebo koníčkom. Držím Hobbyportalu palce, lebo práve vďaka takýmto projektom vieme využívať svoj voľný čas na niečo, čo nás robí lepšími a z čoho máme radosť. Želám veľa klikancov a autorom veľa energie a minimálne toľko nadšenia, ako doteraz.
Rozhovor s Robom >>

Ladislav Kováčik (publicista, bloger, študent histórie)
Hobbyportal vnímam ako pomôcku k pochopeniu duševného stavu a životného štýlu súčasných ľudí, najmä Slovákov. Má neobyčajne široké zameranie a skoro si ani neviem predstaviť článok s takou témou, ktorá by tam vyslovene nepatrila. Každopádne je ťažisko portálu vo využívaní voľného času dnešnými ľuďmi. Tak ako Jean Verdon napísal kedysi knihu Voľný čas v stredoveku, môže sa o päťsto rokov objaviť nejaký ďalší reprezentant tzv. dejín mentalít a napísať knihu Voľný čas v 21. storočí. Hobbyportal by mu isto mohol jedným z dobrých prameňov.
Lacov rozhovor so mnou >>

Štefan Lazorčák (podpredseda Akademického senátu PrF UPJŠ, prvý podporovateľ Hobbyportalu)
Hobbyportal.sk vnímam od začiatku ako veľmi zaujímavý projekt s celkom slušnou budúcnosťou. Predsa skoro každý človek má nejaké hobby a tých, ktorí sa chcú o svoje hobby podeliť resp. sa chcú nejakým ďalším hobby inšpirovať, spája tento projekt. Už len to, že tento web vstupuje do svojho druhého roku existencie, hovorí za to, že tvorcovia to s Hobbyportalom myslia vážne. Neustále do neho vrážajú svoju energiu, čo sa týka nielen obsahovej ale aj vizuálnej stránke, ktoré sa deň čo deň zlepšujú.

A keďže oslávenec oslavuje 1. narodeniny, patrí sa pripojiť aj gratuláciu:

Milý hobbyportál, k Tvojím 1. narodeninám Ti želam veľa kvalitných článkov, veľký počet spokojných fanúšikov a čitateľov, stále čoraz viac efektívnejšie vylepšováky portálu, rozrastajúcu redakciu kvalitných písateľov, v neposlednom rade veľa úspechov a vysokú návštevnosť. Nech je o tebe počuť všade, kde sa len dá, najmä nech sa o tebe rozprávajú spokojní návštevníci. Len tak ďalej Hobbyportal.
Števov profil >>

Ľubo Kužela (programátor a manažér)
Pamätám sa, ako ma pred rokom Jakub oslovil, aby som napísal na Hobbyportal článok. Odvtedy ich tam pribudlo veľa, a tento pestrý portál oslavuje rok. Od malička som mal vždy nejaké hobby, a navštevoval som krúžky. Nakoniec vyhral nad všetkými jeden koníček: informatika. Preto som rád, keď sa hlavne mladí ľudia venujú svojim “hobby”. Verím, že ich to posúva ďalej a možno im to pomôže nájsť aj vlastnú životnú cestu. Preto som rád, že Hobbyportal žije, a do ďalších rokov mu želám veľa zaujímavých článkov, a hlavne veľa pisateľov a čitateľov.
Ľubov profil >>

Martin Gregor (zakladateľ portálu Sport7.sk)
Keďže mám možno až veľmi dobré skúsenosti s tým, aké je ťažké a náročne “vychovať“ kvalitný portál, ešte viac oceňujem to, čo skupina ľudí okolo tohto portálu dokázala vytvoriť za prvý rok jeho existencie. Hobbyportál ma oslovil hlavne kvalitnými článkami, ktoré sú nie len zaujímavé, ale aj obsahovo rozsiahle. Verím, že sa bude webu dariť aj naďalej a získa čoraz viac čitateľov (a hlavne inzerentov :)

Martin Šváby (spoluzakladateľ Čeknito.sk, zakladateľ Nájdireality.sk)
V prvom rade by som chcel zablahoželať celému tímu Hobbyportalu, že sa im podarilo zrealizovať tak jedinečný projekt, akým je Hobbyportal.sk. Zároveň gratulácia k jeho úspešnému prvému roku a ak bude ponúkať naďalej zaujímavé články ako doteraz, verím, že podobných výročí, ako je to dnešné, bude mnoho. Ešte raz všetko najlepšie.
Rozhovor s Martinom >>

Na zdravie!

Na zdravie!

Ondrej Putra (odborník na elektrickú energiu, bývalý manažér kultúry)
Portálu Hobbyportal prajem skvelú budúcnosť, ktorá ho určite čaká priamoúmerne ku zvyšujúcemu sa počtu návštev i rastúcej kvalite návštevníkov, ktorú vidno v diskusiách.
Rozhovor s Ondrejom >>

Andy Synák (bloger, autor webu Endy.sk)
V začiatkoch tohto portálu sa mi ozval Samo Redecha s otázkou, či by som nemal záujem o písanie článkov. Ako začínajúci bloger som to pokladal za veľmi dobrú príležitosť a ponuku som prijal. V priebehu niekoľkých mesiacov som napísal 25 článkov. Spolupráca bola so Samom vždy na veľmi dobrej a priateľskej úrovni. Keď som mal nejaké nejasnosti, snažil sa mi vždy pomôcť. O to viac ma mrzelo, keď som mu oznámil, že sa Hobbyportalu už nemôžem ďalej venovať. Samozrejme, že sme stále v kontakte a dalo by sa to nazvať aj spoluprácou. Hobbyportál ma v blogovaní posunul vyššie, za čo som veľmi vďačný. Ak dokážem niekedy pomôcť portálu, s radosťou to urobím. Som presvedčený, že tak rýchlo ako sa dostala stránka do povedomia ľudí v začiatkoch, sa jej bude dariť aj nasledujúci rok a ešte viac. Základom sú zaujímavé články a kvalitní autori. Týmto stránka disponuje, takže sa len
teším, čo všetko sa dozviem z nasledujúcich príspevkov. Tešilo ma byť súčasťou tejto „komunity“ a verím, že ešte niekedy sa mi podarí uverejniť moje postrehy do obľúbenej hobby kategórie. Želám veľa spokojných čitateľov.
Andyho články >>

Jakub Nedoba (redaktor a zakladateľ Hobbyportalu)
Na počiatku bola myšlienka vytvoriť unikátny (povedal by som až chýbajúci) portál, ktorý by ľuďom prinášal informácie o ich obľúbenom hobby, radil im, ako ho vykonávať, resp. ich oboznámil s hobby im neznámym. A tak sa stalo, že 18. apríla 2010 vznikol Hobbyportal. Po roku jeho existencie nastáva čas sa prvý raz obhliadnuť za cestou, ktorou už prešiel. Aj keď môžeme mať zdanie, že Hobbyportal je momentálne iný, ako bola prvotná myšlienka, pravdou je, že jeho súčasná podoba je výsledkom práce jeho tvorcov a obrazom vkusu jeho návštevníkov. Za súčasnou podobou Hobbyportalu nie je len práca jeho troch zakladateľov, ale aj mnohých našich redaktorov, sympatizantov, či podporovateľov, ale aj fanúšikov, ktorí nám poskytujú podnety pre naše články. Ja verím, že úspech sa nemeria na počet užívateľov, ktorý stránka dosiahne, či na počet peňazí, ktoré zarobí, ale na to, aké hodnoty vytvorí a čo za sebou zanechá. V tomto prípade to sú informácie pre ľudí o ich milovanom hobby. O veľa koníčkoch sme už napísali, o veľa koníčkoch ešte len napíšeme. Preto nám neostáva nič iné, ako vykročiť do ďalších rokov existencie.
Moje články >>

Matúš Matula (programátor a zakladateľ Hobbyportalu)
Hobbyportal vznikol ako ambiciózny projekt. Na jednej strane sa snaží zaplátať dieru na internete poskytovaním ucelených informácií o všetkých možných koníčkoch na jednom mieste. Na druhej strane sme si boli všetci traja (zakladatelia, pozn. red.) od začiatku vedomí faktu, že je to úloha neľahká a preto som bol sám zvedavý, či a do akej miery sa projekt uchytí. Hobbyportal je z môjho pohľadu stále iba na začiatku, myslím, že má dostatočný potenciál nájsť si pevnú užívateľskú základňu a prinášať užitočné informácie. Na týchto cieľoch neustále pracujeme a verím, že časom príde aj prvé ovocie. Hobbyportalu a celému realizačnému tímu k narodeninám prajem, aby sme sa takto o rok opäť stretli a mohli otvárať šampanské… :)

Samuel Redecha (dizajnér a zakladateľ Hobbyportalu)
Vždy som mal sen vytvoriť zaujímavý internetový projekt, ktorý by oslovil aj mnoho ďalších ľudí. Vždy som si chcel povedať, že teraz mám niečo vlastné, o čo sa môžem starať, čo môžem ďalej rozvíjať, čím sa môžem pred ostatnými chváliť. Hobbyportal mi tieto potreby už čiastočne splnil a verím, že mi v budúcnosti moje sny naplní na 120%. Preto mi dodáva veľa motivácie a optimizmu do ďalšej práce. Ak by som mal zhodnotiť jeho rok pôsobenia, tak si určite nemôžem sťažovať, všetky dôležité čísla pomaly, ale isto stúpali a robil mne aj mojim kolegom čoraz viac radosti. I keď nás v niektorých chvíľach moc nepotešil, ale to sa dá očakávať od každého malého „dieťaťa“ … :) Milý Hobbyportal, k tvojim prvým narodeninám ti želám veľa nových pravidelných návštevníkov, kvalitné, zaujímavé články a videá, ktoré pomôžu veľa ďalším čitateľom pri vypĺňaní ich voľného času. Ja ti môžem sľúbiť, že spolu s kolegami sa ti budeme snažiť čo najviac pomôcť v napĺňaní týchto prianí a tým aj v napĺňaní môjho dávneho sna.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Anketa
Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama