25.05.2010

Len tak si surfujem po nete, keď ma zrazu napadlo, čo je nové na googly. Otvoril som si teda správu účtu na google.sk a kontroloval služby ako AdSense a Analytics. Udrela mi do očí služba iGoogle – no to nám tu zasa chýbalo. Nestačí iPod, iPad, iPhone, ale už aj iGoogle ?

Hneď ako som nato klikol, bol som veľmi milo prekvapený. Všetko, čo od googlu potrebujem som mal zrazu na jednej stránke. Teraz to využívam veľmi často. Hneď ako si zapnem net, navštívim môj domov, čím je teraz iGoogle (predtým to bol facebook – LOL)

Dátum a čas

Aktuálny dátum (kalendár) kombinovaný s časom na celom svete. Vybrať si môžete ľubovoľnú lokalitu

Čas a dátum

Čas a dátum

Počasie

Veľmi praktická vec. Aktuálne počasie mám aj na telefóne. Síce nikdy to nie je presné, či bude alebo nebude pršať. Človek sa však vie lepšie zariadiť, keď vidí, že hlásia zhoršenie alebo ochladenie. No jediná vec, čo mi tu chýbala je intenzita miest, ktoré si môžete zobraziť. Dalo mi na výber Košice a Bratislavu. Uznáte, že počasie v BA sa absolútne nezhoduje s tým na severe alebo východe. Verím ale, že google popracuje a čoskoro si tam nájdem Žilinu alebo iné mestá.

Počasie

Počasie

Gmail

Samozrejme nesmie v prehľadnom menu chýbať ani mailová schránka. K tomu viac nemám čo dodať. Aktuálne maily aj na iGoogle.

Zoznam úloh

Táto služba je tu podľa mňa zbytočná. Mohli tu insertovať Google Kalendár a bolo by to oveľa lepšie – pretože úlohy v kalendári si môžete nastaviť časovo, dátovo aj s poznámkou.

Google Novinky

Tiež mi netreba túto službu. Radšej si pozriem novinky na slovenských informačných portáloch. Ale nadšenci pre túto službu sa určite nájdu.

Priatelia a aktualizácie

Naopak táto služba mi veľmi sadla. Vidím priateľov čo robia na googly. Dobre dobre máte pravdu už je toho dosť. Všade samé informácie od priateľov – facebook, pokec, birdz, buzz, twitter… človek nevie, čo skôr zapnúť. Ale aktualizácie iGoogle mi ukážu priateľov, ktorý si pridali foto na google alebo využívajú inú službu pomocou modulu gadget.

Rozhovor

Klasicky zvyknutý z gmail. Rozhovor alebo chat s priateľmi.

Témy

Čo by to bola za stránke, kde sa nedajú meniť skiny. Aha pardón zabudol som na facebook, tam to nejde absolútne :/ Ale prispôsobiť si stránku, na ktorej trávite veľa času je viac ako nutné. Niektoré služby to pochopili. Tak ako sa patrí vybrať si môžete z množstva skinov. Od umeleckých až po amatérske. Určite si nájdete vlastnú farbu a štýl, ktorý na vás pôsobí príjemne.

Skiny

Skiny

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 2


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Andy Synák 25.05.2010 18:18
Andy Synák
Matúš Matula napísal:

Co sa tyka pocasia v SR, tak ponuklo okrem BA a KE este aj Poprad a Presov. A novinky su zo slovenskych portalov, neviem, ci som ta spravne pochopil, ale akoby si mal novinky anglicke? Kazdopadne ich ide pridat viac slovenskych..

zaujímavé :) včera som mal iba anglické čisto iba čo sa týka google. a teraz mi tam hodilo sme, pravda a zive.sk -> takže máš pravdu :)

Matúš Matula 25.05.2010 09:49
Matúš Matula

Co sa tyka pocasia v SR, tak ponuklo okrem BA a KE este aj Poprad a Presov. A novinky su zo slovenskych portalov, neviem, ci som ta spravne pochopil, ale akoby si mal novinky anglicke? Kazdopadne ich ide pridat viac slovenskych..

Prihlásenie
 
 
Reklama