11.08.2010


Po článku o Sony Ericsson Themes Creator tu mám pre majiteľov telefónov Sony Ericsson ďalší zaujímavý program. Stalo sa Vám, že ste stratili mobilný telefón a spolu s ním aj všetky dôležité kontakty, SMS správy, termíny a podobne? Tento problém ľahko a rýchlo vyrieši My Phone Explorer. V priebehu pár sekúnd od pripojenia mobilného telefónu k počítaču máte zálohované kontakty, SMS správy, termíny, úlohy, poznámky a profily. A dokáže toho ešte viac.

Tento program je freeware a môžete si ho voľne stiahnuť z oficiálnej stránky. V predposlednej verzií, ktorú momentálne používam (1.7.6) je na výber pri inštalácií aj slovenský jazyk. Po spustení programu je potrebné pripojiť telefón k počítaču. Potom stačí kliknúť na pripojiť alebo stlačiť F1 a už telefón spolupracuje s programom. Program identifikuje mobil a vytvorí preň profil. Potom môžete vykonávať operácie v týchto sekciách:

Adresár
Priestor pre vytváranie a editovanie kontaktov omnoho rýchlejšie než priamo v mobile. Taktiež tu môžete vytočiť kontakt, ukončiť hovor, napísať SMS správu, vytlačiť kontakt, importovať/ex­portovať kontakt ( t.z. zálohovať kontakt)

Zoznam hovorov
Tu nájdete volané, prijaté a zmeškane hovory. Taktiež tu môžete vytočiť kontakt, uložiť ho, napísať SMS správu a exportovať záznam.

Organizátor
Môžete si prehľadne vytvárať a editovať termíny a úlohy. Taktiež umožňuje naraz zobraziť všetky vytvorené termíny z celého kalendára. Nachádza sa tu aj nastavenie budíka.

Správy
Zobrazia sa tu všetky prijaté a odoslané správy, uložené koncepty a správy v archíve. Môžeme tu využiť všetky druhy editácie ako pri adresári. Asi najužitočnejšie je písanie správ priamo z počítača. Je to omnoho rýchlejšie a prehľadnejšie

Súbory
Prezeranie, editácia, synchronizácia a úprava obrázkov. Úprava obrázkov zahŕňa orezanie obrázku na veľkosť rozlíšenia displeja, a obrázka volajúceho kontaktu podobne ako pri Sony Ericsson Themes Creator a jeho následne priradenie ku kontaktu. Je tu možnosť nahrávania súborov do počítača/telefónu. Taktiež sa tu zobrazia aj aplikácie nainštalované v telefóne.

Iné
Nastavenie profilov, informácie o stave pamäti telefónu a karty, informácie o stave a identifikácií telefónu.

Ako som už vyššie spomínal, záloha celého telefónu sa dá spraviť veľmi rýchlo a to cez menu → Rozšírené → Vytvoriť zálohu. Takisto sa dá spraviť aj obnova zo zálohy. Tento program je naozaj veľmi jednoduchý, rýchly a uľahčuje správu telefónu. A nehrozí vám žiadna strata dát.

My Phone Explorer stiahnete tu

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Lukáš Lempochner 14.08.2010 22:57
Lukáš Lempochner

No to možno pre to, lebo som asi úplný opak vás dvoch :-D Dnes sú informácie (podľa mňa)cennejšie ako zlato a nikdy nevieš,kedy sa ti hodí nejaký ten kontakt, čo si pred rokom vymazal :-)

Samuel Redecha 11.08.2010 10:33
Samuel Redecha
Andy Synák napísal:

Pozerám, že zálohuješ už rok :) ja si vždy hovorím, že by to bolo dobré, ale nikdy sa k tomu nedonútim. 2x som už prišiel o všetky kontakty a sms, pretože raz som musel preinštalovať windows mobile a raz z ničoho nič akýsi blok. Ale stále som sa nepoučil...

tak to sme na tom rovnako :-)

Andy Synák 11.08.2010 08:27
Andy Synák

Pozerám, že zálohuješ už rok :) ja si vždy hovorím, že by to bolo dobré, ale nikdy sa k tomu nedonútim. 2x som už prišiel o všetky kontakty a sms, pretože raz som musel preinštalovať windows mobile a raz z ničoho nič akýsi blok. Ale stále som sa nepoučil...

Prihlásenie
 
 
Reklama