02.07.2020
(Platená inzercia)

Dlho očakávaný iPhone SE druhej generácie je konečne tu. Prináša pestrú nádielku vychytávok, ktoré potešia nejedného fajnšmekra. Zvažujete jeho kúpu aj vy?

Zdroj: Bigstock.com

Elegantný dizajn si vás získa

Apple je známy svojím dôrazom na dizajn. Nový iPhone SE nie je výnimkou. Prednú časť hliníkového tela pokrýva prémiový 4,7 palcový Retina displej s technológiou TrueTone, ktorý disponuje rozlíšením 1334×720 pixelov. Iste vás tiež poteší odolnosť voči vode a prachu. Nepodceňujte však hrozbu pádu. Odporúčame vám aspoň pozrieť obaly na iPhone. Vyhnete sa tak nepeknej pavučinke na vašej cennej obrazovke.

Vysoký výkon v kompaktnom prevedení

Najlacnejší iPhone na trhu sa pýši výkonom omnoho drahších vlajkových lodí. Je záhadou, ako sa do jeho rozmerov 138,4×67,3×7,3 mm zmestilo vnútro podobné modelu iPhone 11. Procesor Apple A13 Bionic dopĺňa tretia generácia Neural Engine a 3 GB RAM. Systém je skutočne dobre vyladený. Zvládne aj náročnejší multitasking či najnovšie hry s prepracovaným vizuálom. Mobil si navyše viete skrášliť podľa svojho gusta. Pomôžu vám v tom rozličné obaly na iPhone, ktoré mu zároveň poskytnú ďalšiu vrstvu ochrany.

Zdroj: Bigstock.com

Zvečnite výnimočné chvíle
Pokiaľ milujete fotenie, nový iPhone SE je pre vás. Na zadnej strane zariadenia sa nachádza objektív s clonou f/1.8, ktorý si poradí aj s horšími svetelnými podmienkami. Snímač s 12 Mpx dopĺňa optická stabilizácia obrazu a viacero inteligentných režimov, napríklad portrét s obľúbeným rozmazaným pozadím. Nechýba ani natáčanie videa v 4K pri snímkovej frekvencii 60 fps. Znížením rozlíšenia na 1080p sa vám otvorí možnosť slow motion.
Najväčším sklamaním je batéria
Malé telo si predsa len vybralo svoju daň. Batéria s výdržou 1821 mAh patrí medzi ojedinelé negatíva inak vydareného zariadenia. Pôvodný model SE si získal priaznivcov najmä vďaka svojej nadpriemernej výdrži. Nový iPhone SE vám však vydrží len jeden deň. Našťastie sa pritom nemusíte obmedzovať. Pozerali sme videá, hrali hry i fotili. Batéria to zvládla ľavou zadnou a na konci dňa zostalo ešte 30 % k dobru.

Zdroj: Bigstock.com

Cena zariadenia príjemne prekvapila

Apple pri svojom novom smartfóne zvolil ľudskejší prístup, ako to má vo zvyku. Za 64 GB verziu nového iPhone SE tak zaplatíte 479 eur. Ak vám však táto kapacita nestačí, budete si musieť priplatiť. Model s úložiskom vo veľkosti 128 GB vás vyjde na 529 eur. Cenovka najvyššej 256 GB verzie je stanovená na 649 eur. V tejto cenovej kategórii len veľmi ťažko nájdete smartfón s podobnými parametrami.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama