03.12.2011

Predstavte si, že hodíte svoj mobil z výšky desať poschodovej budovy na zem a ihneď po dopade na zem ho zodvihnete a môžete telefonovať. Nemožné? Pred niekoľkými rokmi áno. Dnes už nie. V holandskom meste Epa sa konal neobvyklý pokus. Mobilný telefón od spoločnosti Sonim Technologies s označením XP3300 Force bol žeriavom vytiahnutý do výšky 25 metrov (čo zhruba odpovedá výške desiatich poschodí). Vzápätí na to bol zhodený voľným pádom na dlažobné kocky pod žeriavom. To všetko preto, aby bol zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov, ako najodolnejší mobilný telefón na svete. Video z tohto testu si môžete pozrieť TU

Lucia Sinigagliesi – komisárka z Guinnessovej knihy rekordov po skúške mobilu Sonim XP3300 Force

Lucia Sinigagliesi – komisárka z Guinnessovej knihy rekordov po skúške mobilu Sonim XP3300 Force

Cieľom bolo to, aby po páde na zem z výšky 25 metrov bol tento mobil na 100% funkčný. Organizáciu Guinness World Records zastupovala komisárka Lucia Sinigagliesi. Mobil nejavil po páde z 25 metrovej výšky žiadne známky poškodenia. Bezprostredne po páde bol z neho uskutočnený hovor: „Áno, počujem vás veľmi dobre. Teraz pošleme textovú správu a myslím, že pokus bude úspešný,“ povedala do slúchadla Lucia Sinigagliesi a po chvíli prehlásila: „Je mi potešením potvrdiť, že najodolnejším mobilným telefónom na svete je XP3300 Force spoločnosti Sonim Technologies. Telefón prežil pád z 25 metrov na zem a po páde zostal stopercentne funkčný.“ Tak sa tento mobilný telefón dostal do Guinnessovej knihy rekordov. Prekonal rekord z roku 2008, ktorý držal telefón JCB Toughphone.

Certifikáciu IP68 majú len zariadenia, chránené takmer pred každým druhom poškodenia a vydržia byť funkčné aj pri ponorení viac, ako meter po vodou. Ide o najvyššie udávanú úroveň odolnosti a Sonim Technologies už jeden telefón s týmto certifikátom má. Ide o o model XP1300 Core. Novinka XP3300 Force však predstihuje starší model v mnohých smeroch. Je vybavený lepším vodotesným krytom externého reproduktoru a dva metre pod vodnou hladinou nevydrží len 30 minút, ale rovno dvojnásobok. Špeciálny kryt telefónu zabraňuje poškodeniu pri páde na zem a naopak – na ležiaci mobil môžete kolmo spustiť 50 gramové závažie z výšky štyroch metrov a to dokonca priamo na displej. Jeho sklo je totiž vyrobené technológiou Gorila Glass a je hrubé 1,5 mm . Okrem toho je XP3300 Force odolný voči vlhkosti, prachu, teplotným šokom, silným vibráciám, pádom, tlakom, extrémnym teplotám od – 20°C do +55°C. Telefón je vybavený vstavaným GPS a predinštalovanou turn-by-turn navigáciou City Cruiser, ktorá vám vždy ukáže, kde sa práve nachádzate. Výkonné reproduktory dodávajú jasný zvuk aj pri vysokom hluku. Výrobca udáva dĺžku hovoru aj 24 hodín. Celkový dojem z telefónu môže pokaziť jeho nie práve malá cena, ktorá sa v našich končinách pohybuje medzi 390 – 490 €. Nižšia verzia XP1330 Core sa dá získať za 300 €.

Keď neveríš – vyskúšaj


Riaditeľ spoločnosti Sonim Technologies Bob Plaschke odpovedal na otázky, načo tak odolný mobil jednou vetou: “Väčšina telefónov je testovaná na pád z výšky približne jedného metra a to proste nestačí v extrémnych podmienkach, akými sú lešenia stavieb, ropné veže a podobne.“ Od uvedenia novinky XP3300 Force na trh sa stále vyskytlo a vyskytuje množstvo pochybovačov o jeho nezničiteľnosti. A tak sa aj na internete môžeme v rôznych recenziách či blogoch dozvedieť, čomu všetkému bol tento mobilný telefón podrobený. Neverili by ste, čo všetko tento mobil prežil. Za všetky testy odolnosti spomeniem prejdenie osobným automobilom, zatĺkanie klincov displejom, varenie vo vode a následné zmrazenie mobilu do ľadovej kocky, hod mobilom na diaľku. Výsledok ? Ani škrabanec. Je naozaj prakticky nezničiteľný. Aj preto naň dáva výrobca veľkorysú neobmedzenú trojročnú záruku. Na našom trhu prakticky nemá konkurenciu a je ideálnym riešením pre stavbárov, športovcov, turistov a ľudí, ktorí sa ocitnú v extrémnom prostredí .

VIDEO: ZMRAZOVACÍ TEST

Obrázky: www.slashphone.com , www.reghardware.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 5


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

reny (Neregistrovaný užívateľ) 07.12.2011 08:18
reny

Zaujímavý článok, dozvedela som sa čosi viac...o takom mobile som ešte nepočula.

Mako (Neregistrovaný užívateľ) 05.12.2011 23:03
Mako

Netušil som, že existuje takýto mobil a mám silné nutkanie zakúpiť si ho. Nieže by som ho potreboval, ale aj ja ho chcem testovať :) - zmrazovať, variť, hádzať o zem. Ak ste niekto vlastníkom tohoto mobilu, tak vám ponúkam moje testovacie služby - zadara :)

Milan Švidroň 05.12.2011 10:17
Milan Švidroň

Fuuuu. Neveril by som, že existuje mobil, ktorý niečo takéto vydrží. Ten môj mi padol pred rokom z výšky cca 0,5 m na zem a samozrejme odišiel displej. Som zas o čosi múdrejší. Ale kupovať ho zatiaľ nebudem....možno časom (ak bude lacnejší) pretože by sa fakt vzhľadom k môjmu zamestnaniu hodil.

Ivan Nôta 05.12.2011 09:53
Ivan Nôta
Rado napísal:

Cena je naozaj extrémna tak ako je extrémny mobil. No napriek tomu si myslím, že ho ľudia budú kupovať. Apropo - nemenovaná slovenská predajňa, ktorá má v názve žraloka ho predáva v akcií už za 394 €.

Ďakujem za upozornenie na cenu. Upravím ju v článku.

Rado (Neregistrovaný užívateľ) 05.12.2011 07:22
Rado

Cena je naozaj extrémna tak ako je extrémny mobil. No napriek tomu si myslím, že ho ľudia budú kupovať. Apropo - nemenovaná slovenská predajňa, ktorá má v názve žraloka ho predáva v akcií už za 394 €.

Jakub Nedoba 03.12.2011 13:26
Jakub Nedoba

Na vlastné oči som videl, čo telefóny značky Sonim dokážu. Všetka česť výrobcovi.

Prihlásenie
 
 
Reklama