31.05.2010


Určite sa nájde medzi nami veľa ľudí, ktorí vlastnia Sony Ericsson. Nečudo, sú to veľmi dobré telefóny. A každý si ho prispôsobuje podľa vlastného vkusu. Či už si zmení tapetu, šetrič obrazovky alebo celú tému. A práve témam je venovaný tento článok. Akú máte tému? Základnú, od operátora, od kamaráta/ky alebo stiahnutú z internetu? A čo keby ste si vytvorili tému svojej milovanej polovičky, zvieracieho miláčika alebo obľúbeného interpreta? A najmä tak ako to chcete Vy? V tom prípade Vám ponúkam návod ako nato.

Na vytváranie tém pre Sony Ericssony existuje program s názvom Sony Ericsson Themes Creator. Je to freeware (voľne šíriteľný) software, takže problém s jeho vyhľadaním a stiahnutím z internetu by problém nemal byť. Ja som už dlhšie používal staršiu verziu, s ktorou som bol spokojný, ale pre ukážku som si stiahol najnovšiu verziu 4.16 a milo ma prekvapila. Jej používanie je naozaj veľmi jednoduché + pribudlo pár štýlov. Takisto aj ponuka mobilov je veľmi pestrá a aktuálna. Nájdete tam telefóny počnúc T68 až po Satio či Vivaz (výber mobilu sa nachádza v pravom hornom rohu programu).S anglickou verziou by ste problémy nemali mať, keďže tento program je veľmi jednoduchý a tých pár slovíčok, ktoré by ste hľadali v slovníku Vám určite veľa času nezaberie. Takže program máme stiahnutý a nainštalovaný. Po spustení Vám ponúkne dva módy editácie. Buď Wizard alebo Advanced mode (pokročilý režim).

Režim Wizard je naozaj veľmi jednoduchý a ponúka sekcie Backgrounds (pozadia), Colour Scheme (farebná schéma), Style (štýl), Sounds (melódie) a Preview (náhľad). Backgrounds ponúka import obrázkov ako pozadia celého menu a tapety.
2.jpg
Oproti starším verziam je tu veľká výhoda v tom, že import ponúka rámček, ktorý zameriate na tú časť fotografie (obrázka), ktorý chcete a nemusíte ho v inom programe orezávať či prispôsobovať veľkosť. Môžete tu vložiť obrázky vo formáte jpeg, gif, swf, bmp a mnoho ďalších. Potom už len stačí kliknúť na OK a už máme tapetu aj pozadie témy.

Colour scheme ponúka farebnú schému celého menu. Môžete si vybrať, či si tieto farby určíte sami prostredníctvom From a Color alebo program vygeneruje farby hodiace sa k farebnosti pozadia cez tlačítko From an Image.

V sekcií Style si môžete vybrať štýly tlačítok. Veľkým plusom je, že tieto štýly sa dajú importovať.

Potom nasleduje Sounds kde si môžete importovať melódiu zvonenia a SMS správy. Na výber máte z formátov ako mp3, mp4, aac, wav, wma, m4a a mnoho ďalších. Tu sa nachádza menší nedostatok. Podobne ako pri orezávaní obrázku by sa tu hodila funkcia na „orezanie“ melódie v prípade, že by sme chceli aby nám začal zvoniť mobil v určitej časti pesničky.
A nakoniec je Preview, čiže náhľad. Tu uvidíte výsledok Vašej práce a takisto si môžete pozrieť či je všetko na svojom mieste tak ako chcete.

Režim Advanced mode ponúka výber obrázkov pre vyskakovacie okienka, jednotlivé tlačítka, pozadie pri písaní a pod. Nebudem tu rozpisovať ktorý import je pre ktoré tlačítko, pretože to ani nie je potrebne. Po presunutí kurzora myšky na konkrétny import obrázku, vyskočí náhľad obrazovky mobilu a patričné tlačítko po chvíli zmení farbu takže vieme o ktoré konkrétne tlačítko sa jedná.

Okrem toho v tomto režime nájdeme podobne ako v prvej sekcií Backgrounds, Sounds a Preview.

Po výbere telefónu a úprave témy program ponúka priame nahratie témy do mobilu, pokiaľ je pripojený. Potom si už môžete pozrieť tému priamo v mobile.

TIP: Starostlivo vyberajte farby tlačítok, textu a pozadia, aby sa nestalo, že tlačítko alebo text zmizne, t.z. jeho farba splynie s farbou pozadia alebo sa stane veľmi zle čitateľným

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 3


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Xperia X8 (Neregistrovaný užívateľ) 21.03.2012 17:06
Xperia X8

a je toto aj na Xperiu X8?? bo som si stiahol a vo výbere telefónov nie je ..... tak či sa dá aj na tú xperie?

Andy Synák 01.06.2010 11:22
Andy Synák
Samuel Redecha napísal:

A tak Andy ty menis telefony rad podla tvojho jedneho clanku, takze mozno tomu nebude dlho co Nokiu za SE vymenis :-)

no to áno, bol som zaťažený na telefóny - ale prišiel som nato, že nie je to potrebné k životu. Dúfam, že táto 5800 mi vydrží aspoň 2 roky :)

Samuel Redecha 31.05.2010 23:59
Samuel Redecha
Andy Synák napísal:

Keby som mal SE už postupujem podľa návodu, škoda že mám Nokiu :)

A tak Andy ty menis telefony rad podla tvojho jedneho clanku, takze mozno tomu nebude dlho co Nokiu za SE vymenis :-)

Lukáš Lempochner 31.05.2010 10:19
Lukáš Lempochner

Že si to ty tak možno pribudne aj NOKIA :-)

Andy Synák 31.05.2010 10:01
Andy Synák

Keby som mal SE už postupujem podľa návodu, škoda že mám Nokiu :)

Andy Synák 31.05.2010 10:01
Andy Synák

Keby som mal SE už postupujem podľa návodu, škoda že mám Nokiu :)

Prihlásenie
 
 
Reklama