05.08.2010

Chcete mať vysvietenú izbu pri práci s počítačom? Nie len, že je to efektívne ale aj príjemné na oči, pretože jemne osvetlená izba menej sťahuje zrak pri pozeraní na TV či monitor.

Alebo chcete, aby vás na motorke každý spoznal aj v noci? Alebo chcete jednoducho vyskúšať niečo cool a vytuningovať si tak váš PC či motorku (prípadne auto). Tak čítajte ďalej.

Podsvietenie počítača

Priznám sa mojim očiam sa uľavilo, keď som večer hrával. Nemusel som mať zapnutú lampičku a pritom som mal oveľa akčnejšiu atmosféru bez ťahania očí. Na výber sú väčšinou zelené, červené a modré pásiky alebo neónové trubice.

Ako začať

Neónové trubice nájdete v každom lepšom počítačovom shope. Či už vo vašom meste alebo na internete. Ja som po odporúčaní od kamaráta šiel do jedného malého obchodíku v Žiline a hneď som našiel, čo som hľadal. Vyberal som z modrej, červenej a zelenej farby.

Modrá neónová je pre mňa bezkonkurenčná a tak v momente som povedal:
Prosím 2× balenie modrých neónových trubíc.“ (takže celkovo 4kusy – 2 na motorku – 2 na počítač)

Ako trubice zapojiť

Pôvodne sú trubice zamerané na počítač a interiérové využitie. (nižšie si povieme niečo o pripojení na motorku či auto vo vonkajšom prostredí).
Inštalácia trubíc na stolový PC vám zaberie menej ako 5 minút. Stačí zhodiť kryt počítača, nájsť konektor a zasunúť.

Ako ste si všimli na obrázku, kde som vám popísal čo všetko sa nachádza v balení, je aj vypínač. Nebudeme predsa svietiť s neónmi vždy, keď zapneme počítač. Takže zapojenie nie je na priamo na sieť, ale pekne slušne podľa európskych noriem (berte to s rezervou :) so sieťovým vypináčikom. Upevniť si ho môžete kamkoľvek. Najlepšie na zadnej časti PC. Odmontujete jednu krytku a tam ho vložíte. Ale ja mám tade prestrčený iba kábel a vypínač mám hodený voľne mimo PC na stole – myslím, že je to praktickejšie, nemusíte sa zakaždým naťahovať. Ale ak chcete mať na stole poriadok a upratané káble, skúste radšej prvú možnosť.

Výsledok je veľmi pekný, čo poviete :P Dáte mi za pravdu, že monitor teraz tak oči neťahá.

Neóny na nášho miláčika ako vo filmoch

Samozrejme miláčik môže byť aj počítač, ale teraz myslím na našich tátošíkoch s pár koňmi pod kapotou. Ako som spomínal trubice sú určené na použitie vo vnútri.

(O inštalácii vodeodolných vonkajších neónoch možno, spravím článok neskôr.
Pripravené sú, ale čas na konkrétne pristúpenie k montáži si akosi nemôžem nájsť)


Všimnite si na prvom obrázku ako sú trubice vyrobené. Trochu vody a vlhkosti im nezaškodí. Takže pokiaľ ich nepripevníte na prednú masku auta, alebo za zadné koleso motorky bez blatníka – mali by vydržať aj jazdu za dažďa.

Ako prvé som si uvedomil, že na motorke pripojiteľný konektor nemám ako to bolo v prípade PC. No čo? Zobral som do ruky kliešte cvakol kábel a „na tvrdo“ čiže na priamo som ich pripojil na akumulátor v motorke. Ostatné som bezpečne zapáskoval a vypínač som pripojil pevne na kostru motorky. Môžete si ho samozrejme odmontovať predĺžiť káble (pôvodné vám určite nebudú stačiť) a prepojiť so stretávacími svetlami. Čo nemusí byť najlepší nápad, pretože motorky podľa zákona musia svietiť stále. Uppps to už vlastne aj auta. To je jedno, pretože podstata toho, čo chcem povedať je rovnaká: Chodiť cez deň s neónmi by bolo zbytočné a neefektívne. Preto radšej využite voľbu inštalácie samostatného vypínača.

V balení neónových trubíc boli samolepiace obojstranné suché zipsy. Takže jeden prilepíte na motorku, druhý na trubicu a získate možnosť kedykoľvek „odlepiť“ neóny z motorky. Ja som to pripevnil na pevno, aby som mal istotu, že to bude držať. Viete v štýle jazdy Valentína Rossiho nikdy neviete, kedy čo stratíte.

Niekto by si povedal, že škoda dávať na babetu, simson alebo inú „slabšiu“ motorku takéto somarinky. Ale poviem vám, ja som si to dal už len z recesie a ešte je tu jedna vec. Motorku z boku takmer nevidno. Tieto trubice vám možno niekedy zachránia život, keď budete vychádzať z boku z križovatky na cestu, vodiči idúci v kolmom smere váš uvidia oveľa skôr vďaka svetlám na boku z neónových trubíc. A takisto sa oveľa lepšie jazdí, keď je cesta pod vami osvetlená. Mne sa to jednoducho páči a nech si každý hovorí čo chce, a just budem chodiť večer so zapnutými neónmi :P

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

martin (Neregistrovaný užívateľ) 09.03.2012 18:26
martin

zdravim chcel by som sa spitat de by som kupil taketo pasiky a ako by som to zapoil do auta

Prihlásenie
 
 
Reklama