Pokrok sa nedá zastaviť. Denne vznikajú vynálezy a zlepšováky, ktoré by nám mali zaistiť pohodlnejší život (aspoň si to o nich myslia ich vynálezcovia). Azda najväčší boom v posledných rokoch zaznamenávajú vynálezy, spojené s užívaním internetu, s virtuálnou realitou. Predstavíme si dva z nich – Kiss Transmission Device a Virtual Cocoon. Ani jeden z nich zatiaľ v obchodoch nekúpite, no testovanie a vylepšovanie prototypov je v záverečnej fáze. Na prvý pohľad tieto dve zariadenia nemajú nič spoločné. Presvedčíme vás o opaku. Aj o tom, že sú dostatočne šialené na to, aby boli odsúdené na úspech.
Kiss Transmission Device
Keď som sa po prvý krát stretol s týmto pojmom, myslel som si, že niečo také nemá šancu preraziť medzi normálne zmýšľajúcimi ľuďmi. Mýlil som sa.
Všetko sa začalo len nedávno, keď absolvent informačných systémov na Univerzite elektrokomunikácie Nobuhiro Takahashi predstavil v Tokiu svoj nový prístroj KTD, čiže Kiss Transmission Device. „Rozhodol som sa svoj výskum zamerať na bozkávanie,“ hovorí Nobuhiro a dodáva:“ V dnešnej dobe čoraz viac párov bojuje so vzťahom na diaľku. Komunikácia cez mobilné telefóny a internet už nestačí. Môj vynález zaručí partnerom, aby prežívali vášnivé francúzske bozky online a vôbec nezáleží, či budú práve vo vedľajšom meste, alebo na opačnom konci zemegule. Zaľúbencom bude k tomu stačiť počítač, rýchle internetové pripojenie a KTD – elektronický sprostredkovateľ bozkov. Tento prístroj je určený na komunikáciu vnútri úst, cieľom je dosiahnuť rovnaký pocit, ako pri bozkávaní.“
Tajomstvo prístroja Kiss Transmission Device spočíva v dvoch identických elektronických krabičkách. Každý z partnerov má jednu z nich. Stačí ju pripojiť k počítaču s internetom a bozkávačka sa môže začať. Súčasťou krabičiek je ohnutý valček z umelej hmoty silne pripomínajúci hrubšiu slamku na pitie nápojov. Tú si každý z partnerov vloží do úst a pohybom jazyka, ako pri bozkávaní ho uvedie do pohybu. Prístroj partnera vyvolá rovnaký pohyb v jeho ústach a on začne naň reagovať . Tým sa zmení pohyb v krabičke prvého partnera a dosiahne sa vzájomná interakcia – napodobenie francúzskeho bozku.
[* youtube:PspagsTFvlg *]
Virtual Cocoon
Virtual Cocoon je špeciálna helma. Jej vynálezcom je profesor Alan Chalmers. Ide o zariadenie, ktoré aktívne zapája všetky zmysly človeka. Pomocou displeja vás dokáže preniesť nielen na akékoľvek miesto na Zemi, vo vesmíre, ale aj do sveta fantázie. Okrem toho dokáže úspešne simulovať chute a navodiť vône. Podľa jej tvorcu bude prepojená špeciálnou sondou s počítačom, ktorý sa postará, aby fungovala bezchybne. Tím tvorcov Virtual Cocoon zatiaľ odmieta podať akékoľvek informácie k technológiám, použitým pri jej vývoji. No podľa najnovších správ všetky testy helmy prebiehajú na jednotku.
Čo majú tieto vynálezy spoločné?
Je len otázkou času, kedy sa tieto dva vynálezy spoja. Tvorca Kiss Transmission Device si verí: „Mnoho ľudí sa stavia k prístroju so slamkou skepticky. Som si vedomý, že bozkávanie nie je len o pohybe jazyka v ústach, ale tiež o chuti, vnímaní dychu a vlhkosti. Ak toto docielime, prístroj sa stane veľmi užitočným.“ Jeho tím pracuje na nových vylepšeniach. Základom je vymeniť „slamku“ za hmotu, ktorá bude realisticky pripomínať skutočný jazyk. A samozrejme kvôli ostatným vnemom sa nezdráha spojiť svoj vynález s virtuálnou helmou profesora Chalmersa. Šikovní obchodníci zavetrili zisky. Už teraz je jasné, že Kiss Transmission Device bude možné využívať v celej internetovej sieti. Okrem toho, ak sa podarí dotiahnuť celý projekt v spojení s Virtual Cocoon do konca, bude sa dať využiť na predaj bozkov slávnych osobností. A tu už pôjde o ťažké milióny. Nuž, biznis je biznis.
Na záver
Ak budete po prečítaní tohto článku uvažovať o mojom zdravom rozume, nebudem to brať osobne. Tiež som nechápavo krútil hlavou, keď som sa o týchto „vynálezoch“ dopočul. Podľa najnovších správ z Japonska sa po počiatočnej nedôvere zdvihla obrovská vlna záujmu o Kiss Transmission Device. Nobuhiro Takahashi si môže spokojne mädliť ruky. A my sa raz možno budeme doma virtuálne bozkávať s Angelinou Jolie, Shakirou, Hannah Montanou…. alebo radšej nie?
V článku boli použité fotografie z:
http://soft.gadget3g.com
http://www.gizmag.com
Zanechať odpoveď