29.03.2021

Rozhodli ste sa, že si kúpite dron? Gratulujeme, už teraz sa môžete tešiť na krásne zážitky, ktoré získate vďaka svojmu novému bezpilotnému lietadielku. Ak ste úplný začiatočník, pravdepodobne sa vo vás vynára niekoľko otázok. Pokúsime sa priblížiť vám svet dronov a predstavíme vám ich základné vlastnosti.

Radi nakupujete online? V dobe internetu naozaj nie je také komplikované nájsť produkt, ktorý by vyhovel vašim očakávaniam. Možno ste jedným zo zástancov dôsledných osobných prieskumov trhu, a k tomuto článku ste sa dostali práve preto, lebo ste sa ešte nerozhodli, ktorý dron bude pre vás ten najlepší. Presnú odpoved vám nedáme, vieme vám ale poradiť, na čo by ste pri kúpe tejto populárnej vymoženosti nemali zabudnúť. Tie najdôležitejšie aspekty, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri porovnaní rôznych modelov, sú nasledovné:

● dĺžka/doba letu,
● dolet (ako ďaleko dokáže dron letieť),
● rýchlosť,
● kamera,
● typ diaľkového ovládania,
● návrat domov,
● ďalšie vlastnosti podľa osobných preferencií.

Doba letu dronu

Doba letu je časový interval, v rámci ktorého je dron schopný sa udržať vo vzduchu po jednom nabití. Asi vám nemusíme vysvetľovať, prečo je tento parameter dôležitý, nie je úplne jedno, či váš stroj dokáže lietať 10 minút alebo pol hodiny bez prestávky. Čím dlhšia je táto doba, tým lepšie, samozrejme. Pokiaľ už vlastníte dron a nie ste spokojní s tým, koľko sa dokáže udržať vo vzduchu, tento problém dokážu čiastočne riešiť aj náhradné batérie.

Dolet dronu a diaľkový ovládač

Ide o vzdialenosť, do ktorej daný model doletí bez toho, aby sa prerušilo spojenie s diaľkovým ovládačom. Ak by ste tento parameter chceli trošku zväčšiť, nie je to nemožné. Potrebujete silnejší ovládací systém alebo vyladíte ten, ktorý máte. V tom prípade by ste už ale mali byť skutočným dronovýmkutilom.  

Existujú dva typy diaľkového ovládania. Niektoré modely dronov je možné ovládať iba samostatným diaľkovým ovládačom, zatiaľ čo pri iných vám bude stačiť si nainštalovať relevantnú aplikáciu do mobilného telefónu alebo tabletu.

Rýchlosť dronu

Táto vlastnosť asi nepotrebuje nejaké podrobnejšie vysvetlenie. Čím vyššia je maximálna rýchlosť dronu, tým rýchlejšie dokáže lietať. Dôležité je premyslieť si, kde budete svoje bezpilotné lietadielko používať, pretože ak napríklad v interiéri, rýchlosť pre vás nebude taká dôležitá.

Kamera

Aj vám sa páčia zábery z vtáčej perspektívy? V posledných rokoch sú veľmi populárne, a môžete na nich naraziť aj na sociálnych sieťach na profiloch amatérskych fotografov. Pre mnohých práve tento aspekt je tým hlavným podnetom ku kúpe dronu.

Ak si plánujete kúpiť dron s kamerou, určite navštívte internetový obchod Aeromodel.sk, ktorý ponúka široký sortiment týchto nástrojov na lietanie v prírode, ale aj rôzne modely do interiéru. Na kvalitu produktov sa môžete spoliehať aj čo sa týka kamery a ostrosti záberov.

Návrat domov

Táto vlastnosť umožňuje dronuautomaticky sa vrátiť do toho bodu, z ktorého vzlietol. Mnoho pokročilejších modelov dokáže sa vrátiť k svojmu „pilotovi“, ak dôjde k náhodnému prerušeniu signálu medzi zariadením a diaľkovým ovládaním.

Zdroj fotiek: freepik.com
Ostatné zdroje: lexikon.sk, testblog.sk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama