13.02.2019
(Platená inzercia)

IT sektor zažíva na Slovensku obrovský rozmach a odhaduje sa, že chýba približne 10 000 kvalifikovaných odborníkov. Firmy hľadajú zamestnancov, pre ktorých je sebarealizácia a chuť sa posúvať veľmi dôležitá. Príchodom veľkých nadnárodných IT značiek, ale aj úspešných slovenských IT firiem sa za posledné roky radíme medzi krajiny s uznávanými najkvalifikova­nejšími odborníkmi. Aké to má pozitíva a prečo sa zamerať na vzdelávanie v oblasti IT?

Istota zamestnania

Ako sme vyššie spomenuli, na trhu chýba 10 000 odborníkov. Trh vyžaduje a príma ľudí vzdelaných v odbore IT. O zamestnanie nebude mať núdzu.

Platové podmienky

Medzi najlepšie platených zamestnancov sa radia ľudia v IT sektore. Na slovenské pomery dosahujú nadštandardné platové hodnotenie.

Inteligencia

Je vedecký dokázané, že ľudia, ktorí sa v tomto odbore pohybujú a vzdelávajú majú mozog viacej rozvinutý a stúpa aj ich IQ.

Výhody v živote

Ďalej sa naučíte byť trpezlivý a vedieť sa na veci dlhšie sústrediť. Tieto vlastnosti vám pomôžu aj v iných oblastiach vášho života. V odbore IT môžete naplno rozvinúť svoju kreativitu, máte tu doslova neobmedzené možnosti.

Možno sa pýtate, že ako a kde začať. Predsa už veľké množstvo z vás nechodí na školy a sú vyučený v úplne inom odbore. Dobrou správou je, že začať sa dá hocikedy. Na Slovensku sú čoraz populárnejšie kurzy rôznych programovacích jazykov. Vybrať si môžete medzi dennými, víkendovými i online kurzami.

Premýšľate nad tým, na akú strednú školu dať svoje deti? Nebojte sa možnosti IT. Popri škole sa môže pre svoj rýchlejší rozvoj taktiež venovať rôznym kurzom, dokonca aj letným programovací táborom. Po strednej škole môžu pokračovať na VŠ a popri škole už praxovať vo veľkých spoločnostiach.

Samozrejme, vybrať si cestu je každého voľba a každý máme predispozície na niečo iné. Čím skôr, ale tieto predispozície odhalíme, tým skôr v živote nájdeme svoju motiváciu a ciel. A to je pre šťastný život veľmi dôležité.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama