23.02.2021
(Platená inzercia)

Výrobný proces v každej prevádzke vyžaduje bezchybný chod všetkých zariadení. Ak hľadáte lineárne vedenia, separátory magnetických častíc alebo manipulačnú techniku, niekoľko tipov k ich výberu vám prináša nasledujúci článok.

Lineárne vedenia

Lineárne vedenia predstavujú jednoduchý vodiaci systém s vysokou presnosťou. Využívajú sa v rôznych odvetviach priemyslu, kde je potrebné viesť pohyblivé časti strojov. Lineárne vedenia tvorí sústava niekoľkých prvkov, ako sú koľajnice, obehové čapy alebo guličky. Keďže sa často využívajú v páre, je potrebné dbať narovnobežné nastavenie. Tiež je potrebné zamedziť tomu, aby sa lineárne vedenie stalo nosným prvkom celej konštrukcie. Ak hľadáte ten najvhodnejší typ, vyberať môžete z nasledovných:

Nepodopreté tyče s guľôčkovými ložiskami

Tento typ je najlacnejším. Tyč je podopretá len na koncoch tyče. Využijete ho na menšie stroje, kde nie je potrebný vysoký výkon a vynaloženie veľkej sily. Napríklad pri opracovaní materiálu.

Podopreté tyče s guľôčkovými ložiskami

Tento typ má vyššiu tuhosť a masívnejšie ložiská vo vozíkoch. Podopreté tyče s guľôčkovými ložiskami využijete pri obrábaní hliníka, plastov a dreva.

Profilové (prizmatické) vedenia

Ak hľadáte čo najvyššiu presnosť a možnosť obrábania dreva, plastov, hliníka, ocele alebo iných pevných materiálov, budete potrebovať profilové vedenia. Tento typ je najdrahší.

Separátor magnetických častíc

Vo výrobe ale tiež triedení odpadu využijete separátor magnetických častíc. Separátor magnetických častíc zachytí všetky kovové nečistoty z materiálu rôzneho skupenstva. Môžete ho preto využiť na suché i tekuté látky. Pri výbere postupujte podľa typu vášho materiálu a jeho vlastností. Dôležitá je napríklad jeho abrazívnosť. Vhodne zvolený separátor magnetických častíc zachytí všetky kovové čiastočky. Separátor si môžete zakúpiť s ručným alebo automatickým čistením. Konkrétny spôsob čistenia je odvodený od množstva zachytených nečistôt.

Manipulačná technika

Vo výrobe aj skladoch je potrebná manipulačná technika. Či už potrebujete paletové vozíky, ťahače, elektrické nákladné vozidlá alebo ťažké vozíky, náklady na obstaranie nebudú nízke. Ak manipulačnú techniku nebudete využívať pravidelne, môžete si ju tiež prenajať. Prenajať si môžete vozíky so spaľovacím motorom, elektrické čelné vozíky, vozíky s meniteľným dosahom aj modely vhodné do úzkych uličiek.

Prečo využiť prenájom?

Prenájom zariadení vám prinesie naproti ich kúpe niektoré výhody. Najväčšou je nízka vstupná investícia. Nešetríte však len peniaze. Prenájom manipulačnej techniky zahŕňa tiež jej servis a pravidelnú údržbu a vy sa nebudete musieť o nič starať. Objednanú techniku navyše prenajímateľ dovezie až na miesto určenia.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama