05.08.2016
(Platená inzercia)

Slovné spojenie „IT outsourcing“ vzniklo z anglického výrazu Outside Resources Using a znamená využívanie vonkajších zdrojov v oblasti informačných technológií. Čo si pod tým máte predstaviť a na čo je to dobré?

Každá spoločnosť alebo firma má svoj odbor podnikania, ktorým sa prezentuje a je pre ňu hlavným prínosom peňazí. Niektoré majú aj vedľajšie zameranie, ktorým napríklad podporujú to hlavné. V dnešnej dobe je vedľajšia činnosť mnohých spoločností najčastejšie práve správa informačných technológií. Veľa takýchto firiem sa rozhodne práve pre IT outsourcing a ich počet stále narastá. Zbavia sa tak veľkého bremena a môžu sa sústrediť naplno na primárny predmet podnikania.

Kedy a prečo zvoliť IT outsourcing?

Ak vám vo firme chýbajú profesionáli a nedostatok finančných prostriedkov pre oblasť informačných a komunikačných technológií, mali by ste porozmýšľať, či IT outsourcing nie je pre vás vhodné riešenie.

Výhod je niekoľko a tie záležia od poskytovateľov, preto je dôležité vybrať si toho najideálnejšieho. Môže nielen znížiť náklady, ale tiež zlepšiť prevádzkovú flexibilitu, zvýšiť úroveň služieb alebo znížiť náklady na správu. Väčšina veľkých organizácií poskytuje iba časť uvedených výhod. Okrem iného tiež odstránenie mimopodnikových aktivít a získanie prístupu k svetovej IT zručnosti a skúsenostiam.

Avšak k IT outsourcingu patrí aj niekoľko nevýhod, ktoré neovplyvníte. Predovšetkým ide o umožnenie prístupu k citlivým a dôležitým informáciám poskytovateľovi služby. IT outsourcing si preto vyžaduje nielen obojstrannú dôveru, ale tiež konkrétne určenie zmluvných podmienok, ktoré nesmú byť porušené.

Dôsledne si vyberte partnera pre váš IT outsourcing

Pred zvolením IT outsourcingu si svoje rozhodnutie dobre premyslite. Má to veľký dopad na vašu firmu, ktorú to môže posunúť vpred, ale aj vzad. Takisto je dôležitá komunikácia, ktorá sa odzrkadlí na výsledku a preto sa aj odporúča mať aspoň nejaké základy v IT. Zvážte si výhody a nevýhody IT outsourcingu, ale najmä rozanalyzujte poskytovateľov na základe referencií, aby ste si vybrali pre vás toho ideálneho.

Zdroj: Bigstockphoto

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama