15.05.2010

Akurát som sa chystal písať článok, keď v tom mi zazvonil mobil. Volal mi bratranec a nadšene vraví do telefónu: „ Luky, daj si do vyhľadávača Reactable, je to bombastická vecička…“ No keďže som tvor zvedavý, popozeral som si pár videí a zostal som v úžase. Dôvod zistíte po zhliadnutí pridaného videa.Technológia ide dopredu míľovými krokmi a to platí vo všetkých sférach. Aj pri komponovaní hudby. Čo je vlastne táto takmer 10 000 € drahá vecička?

Reactable live je výsledkom mnohoročného výskumu v oblasti počítačovej hudby a interakcie medzi počítačom a človekom. Rozhranie Reactable Live je čisté a priame. Bez nekonečného konfiguračného menu je celý proces tvorby hudby v rukách skladateľa. Spoločným projektovaním hardwaru a softwaru tvorcovia zostrojili nový nástroj pre tvorbu hudby, ktorý je skutočne krok vpred pred hocičím iným na trhu. Reactable Live umožňuje dívať sa a dotýkať sa hudby počas hrania. Rozdielna zvuková generácia a manipulačné moduly, ktoré sú skutočne fyzické objekty, dovoľujú nekonečnú flexibilitu a kontrolu hudobného prejavu. Využíva koncept modulárných syntéz, samplingu, spracovania pokročilých digitálnych efektov, DJingu a kombinuje ich s modernou interakciou počítača s človekom, multitouch technológiou a hmatateľným rozhraním. Reactable Live je kompletne nový zážitok v hudobnej produkcií.

Ako pracuje
Spôsob akým Reactable funguje je inšpirovaný analógovými modulovými syntetizátormi, ako napríklad tými, ktoré vyvinul Bob Moog začiatkom 60-tých rokov a navyšuje ich novými konceptmi samplingu a spracovaním pokročilých digitálnych efektov. Zatiaľ čo s modulovými syntetizátormi musíte väčšinou zapojiť tieto odlišné moduly kopou káblov v komplexnom a chybám náchylnom procese, s Reactable je toto dosiahnuté v oveľa jednoduchšom a viac intuitívnom spôsobe, lebo spojenie medzi blokmi je riadené automaticky, založené na ich typoch, podobností a blízkosti.

222.jpg
Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 5


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Andy Synák 16.05.2010 11:25
Andy Synák

hustééé :) už mi stačí iba 9 900 € :)

Prihlásenie
 
 
Reklama