03.04.2010

Šiel som raz dávno po sídlisku s kamarátom a zrazu počujeme z okna hrať pieseň, ktorá sa nám zapáčila. Viac-menej sme si zapamätali jej melódiu a už o necelý polrok sme si ju nahrali na kazetu.

Nebolo to zas až tak dávno. Mohli sme byť tak na prvom stupni na základnej. Bolo to v čase, keď začínala prichádzať do módy techno hudba a tá nami hľadaná pieseň bola Played Alive od Safri Duo :-) . Hneď sme začali rozmýšľať, kto taký by ju mohol tiež mať. „Možno ten a ten, veď on má až 5 kaziet s nahranými pesničkami.“ Hneď sme šli za ním, uprosíkali sme ho, aby nám kazety požičal a s napätím sme si pustili doma všetky. Ale nenašli sme. Počúvali sme celé dni rádio, pozerali MTV POP. Nič. Po pár týždňoch, keď sme na to už aj pomaly zabudli jeden z nás uvidel na MTV videoklip, hneď si zapísal názov a interpreta. Stala sa z toho pre nás udalosť mesiaca.

„Ale čo teraz? Ako ju nájdeme a kde?“ – nemali sme totiž ani najmenšie tušenie, čo ďalej.
„Strýko robí vo firme, kde majú počítače, tak možno niektorý jeho kolega bude mať v počítači. Veď aj ja mám doma v počítači až 200 pesničiek.“ Tak som to dal strýkovi ako hlavnú pracovnú úlohu a zase po pár týždňoch mi strýko zavolal na pevnú linku, že má pre mňa CD od jedného kolegu.

„CD? Ale načo mi bude CD? Kde si to prehrám? Náš počítač také neprehráva!“
Našťastie to bolo pred Vianocami a my sme dostali pod stromček CD prehrávač. Hneď som s ťažkosťami nahrabal v pokladničke 100 korún na čistú kazetu, takisto aj kamarát, a s radosťou v očiach sme si pieseň a takisto aj celý album prehrali a počúvali sme to stále dookola a dookola a dookola…

Dnes sme na výške. „Nevieš ako sa volá skladba z tej reklamy?“ „Počkaj nájdem, aha už viem, mrzne mi LimeWire, daj hľadať ty“ „Á počkaj,… už ju mám, pošlem ti?“ „Jasné.“ „Mám už aj remix, skrátenú verziu, videoklip v HD, prespievanú verziu a originál.“
Nuž, vývoj nezastavíš…

Zdroj http://grigus.blog.sme.sk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama