25.10.2018
(Platená inzercia)

Dnes je internet veľmi silné médium. Cez internet môžete komunikovať, nakupovať, či dokonca podnikať, ale v súčasnosti sa v súvislosti s internetom dostáva do popredia ešte jedna možnosť: cez internet sa môžete vzdelávať.

Môžete sa učiť cudzie jazyky alebo sa zlepšiť v konkrétnych znalostiach, napríklad cez kurzy Excelu.

Vzdelávanie ako odpoveď na výzvy

Nutnosť učiť sa stále niečo nové a sledovať trendy nás všetkých stavia pod tlak neustálej potreby vzdelávania sa počas celého nášho aktívneho života. Otázkou však je ako zvládnuť prácu, rodinu a ešte aj chodiť do školy alebo absolvovať rôzne kurzy, ktoré nám pomôžu napĺňať naše kariérne ambície alebo zvýšiť plat?

E-learning alebo online vzdelávanie môžu byť tou odpoveďou. Už ste napríklad vyskúšali kurzy Excel online? V súčasnosti je e-learning rýchlo rastúcou a rozvíjajúcou sa oblasťou. Je to spôsob učenia s využitím výpočtovej techniky a internetu, ale je to aj forma vzdelávania využívajúca multimediálne prvky.

Zbieranie dostupných informácií

Výhodou Internetu v oblasti vzdelávania je najmä množstvo dostupných informácii, či už vo forme textov, prednášok alebo videokurzov. K výhodám samozrejme patrí aj rýchlosť, akou sa vieme k informáciám dopracovať.

Každý napríklad pozná Wikipédiu, kde sa môžeme dočítať o všetkom, čo nás zaujíma. Obsahuje množstvo skvelých informácií, vďaka ktorým môžeme zlepšiť naše znalosti v rôznych oblastiach. Ak však chceme ísť do hĺbky, je dobré si vyhľadať špecializovaný online kurz.

Výhody kurzu Excel online

Online kurzy Excelu a všeobecne akékoľvek vzdelávanie cez internet nesie so sebou nejednu veľkú výhodu. Tou najväčšou výhodou je časová flexibilita. Tým máme na mysli, že si dokážete prispôsobiť čas na učenie podľa seba a budete sa učiť, kedy sa Vám bude chcieť.

Predstavte si, že si môžete vybrať kurz excelu podľa témy (napríklad pre grafy, funkcie, vzorce, či dokonca VBA), a sami si vyberiete, kedy sa chcete kurzu venovať. Určite z časového hľadiska je podstatný aj fakt, že nemusíte nikam dochádzať, nemusíte sa teda prispôsobovať vyučovacej hodine. A ani nemusíte riešiť dopravu, aby ste sa dostali na hodinu do vzdialenej školy načas.
Oproti tradičnému modelu výučba v kurze Excel online predstavuje účinný nástroj, ktorý môže pomôcť aj vašej firme. Vzdelávanie cez internet využíva na tvorbu, distribúciu, riadenie, organizovanie a vyhodnocovanie výsledkov informačné technológie, pomocou ktorých zabezpečuje efektívne vzdelávanie na diaľku.

Nehovoriac o tom, že nadobudnuté vedomosti majú široké uplatnenie v praxi. Študenti sa prostredníctvom online systému môžu vzdelávať kdekoľvek, stačí aby mali prístup na internet. Vzdelávanie formou e-learningu môže byť užitočné rovnako pre firmy, ako aj pre jednotlivcov, ktorí týmto spôsobom dosiahnu adresnejší, interaktívnejší a zároveň pútavejší spôsob výučby.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama