06.08.2010

Konverzia videa, hudby a grafických súborov môže byť niekedy veľký problém. Na trhu je mnoho platených programov, ktoré dokážu konvertovať obrovské množstvo dátových typov. Načo ale platiť za program, keď existuje plnohodnotná freeware náhrada? Jedným z takých programov je Format Factory, ktorý je plne lokalizovaný do slovenčiny a čestiny.

Inštalácia Format Factory

Tento vynikajúci software sa dá stiahnuť z oficiálnej stránky. Po spustení exe súboru sa nás opýta na cestu inštalácie. Pokojne môžeme dať Install. Po chvíľke sa program nainštaluje a opýta sa nás, čo má ešte urobiť. Odporúčam nechať zaškrtnuté iba Install inside codecs. Klikneme na Finish, čím ukončíme Inštaláciu.

Prvé spustenie programu

Po spustení by sa mal zobraziť celý program v jazyku, ktorý máte nastavený v operačnom systéme. Ak si ho chcete zmeniť, kliknite v hornej ponuke na Jazyk → Select more language, kde si vyberiete jazyk a potvrdíte tlačitkom OK.
Môžeme si vybrať zo štyroch skinov. Nastavíme ho v hornej lište kliknutím na Skin a vyberieme, ktorý chceme používať (mesačná modrá je základný štýl).

Používanie programu Format Factory

Používanie tohto programu je veľmi jednoduché. V ponuke na ľavej obrazovke si vyberieme typ súborov (video, audio, obrázok, ROM zariadenie, pokročilé). Po vybratí sa zobrazia možné typy, do ktorých sa majú súbory prekonvertovať. Keď klikneme aj na výsledný formát, zobrazí sa nové okno, v ktorom si vyberieme všetky súbory, ktoré majú byť prekonvertované. Vyberieme si aj zložku, do ktorej sa výsledné súbory uložia. Dajú sa nastaviť aj podrobnejšie nastavenie, ale tie doporučujem len pre skúsenejších a aj bez ich zmeny je výsledná kvalita dobrá. Pre pokračovanie klikneme na OK. Okno sa zavrie a zobrazí sa tabuľka, kde je zobrazený pôvodný súbor, veľkosť, výsledný formát a zložka uloženia. Postup môžeme opakovať, až pokiaľ nevyberieme všetky súbory, ktoré chceme prekonvertovať. Ak chceme zahájiť samotné konvertovanie, v hornej ponuke klikneme na Štart. Súbory sa budú postupne konvertovať do zadaného formátu. Po dokončení bude pri každom súbore svietiť Hotovo, čo predstavuje úspešné dokončenie zmenenia formátu – konverzie.

Záver

Software Format Factory je dobrý pomocník pri konvertovaní súborov. Dokáže konvertovať súbory do rôznych formátov, ripovať DVD filmy a hudobné CD, spájať video a audio súbory do jedného. Aj pre slabších v cudzích jazykoch nepredstavuje problém, keďže je celý v slovenčine alebo v češtine. A hlavne – je úplne zadarmo.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Andy Synák 06.08.2010 09:14
Andy Synák

Vyzerá to celkom zaujímavo. Ja používam už dlhé roky SUPER convert - teraz verzia 2010 takisto freeware www.softpedia.com/get/Multimedia/Video/Encoders-Converter…

Prihlásenie
 
 
Reklama