02.12.2010

Internet obsahuje veľa prvkov, portálov či komunikačných sietí, kde je potrebná registrácia a opätovné prihlasovanie sa. Potom však máte za úlohu pamätať si všetky užívateľské mená a ich heslá pre vstup. Skvelá pomôcka s novou verziou 1Password 3 je tu.

Keby sme urobili prieskum, koľko užívateľov internetu si všetky svoje prístupy, mená a heslá doslova ručne zapisuje do textových súborov alebo sms-iek v mobiloch, prípadne aj na poznámkové papiere a diáriky, počet by bol iste s vysokým číslom. Veď kto by si to všetko napokon aj pamätal? Technicky zdatnejšie typy určite našli aj iné spôsoby archivácie vstupných kódov. Aj keď správa hesiel nie je zrovna najzaujímavejšou témou, dnes vám priblížime unikátne webové riešenie, ktoré pri svojej práci na pc a internete oceníte.

1password3.png

Hneď úvodom je potrebné uviesť, že pri prihlasovacích menách a heslách treba dodržiavať preventívne opatrenie proti hackerom a to jednoznačne z hľadiska bezpečnosti svojho súkromia informácií. To znamená, že pre každé prihlásenie je lepšie a rozumnejšie použiť nové unikátne heslo. A práve pre zapamätanie všetkých vám kvalitne poslúži 1Password 3, ktorý je jednou z najlepších pomôcok pre správu hesiel.

Kompatibilita programu dobre spolupracuje s prehliadačmi Safari a Firefox. Nová verzia 3.5 už podporuje aj Chrome. K dispozícii máte pribalený softvér. Pri funkcii s názvom 1Password anywhere, stačí nahrať hlavný súbor do online služieb a potom zobraziť súbor online. A kedže hlavný súbor obsahuje webové formátovania potrebné na zobrazenie hesiel, sériových čísiel a iných údajov, bez inštalácie funguje s Linuxom a Windowsom. Samozrejmosťou je aplikácia mobilnej správy hesiel pre iPhone aj iPod.

Ak používate 1Password 3 na rôznych platformách (Mac, Windows, IOS), budete potrebovať jednu licenciu na užívateľa za platformu. Môžete potom použiť Dropbox a synchronizovať 1Password 3 naprieč rôznymi platformami.

Pred spustením je jeho vzhľad v podobe sejfu, ktorý vyžaduje hlavné heslo. Menu v programe obsahuje informačné aj aplikačné položky. Najvyužiteľnejším prvkom bude časť pre ukladanie informácií z webu. Ďalej máte k dispozícii informácie vášho účtu, priestor pre poznámky, softvérové licenčné a sériové čísla, peňaženku pre kreditné karty a bankové dáta.

1Password 3 funguje veľmi jednoducho. Pri prihlasovaní sa, vás program vyzve pomocou dialógového okna, pre uloženie a zápis názvu vstupu aj hesla. Keď sa vrátite späť na tento web alebo chcete použiť uložené dáta znova, získate ich z programu veľmi ľahko. Môžete napríklad uložiť informácie o kreditnej karte a tie spätne získať s výberom čísla karty, aby ste mohli uskutočniť potrebnú transakciu.

Nevýhodou je, že nemáte žiadny spôsob, ako obnoviť svoje hlavné heslo spustenia aplikácie, ak ho zabudnete.

Program beží ticho v pozadí a vyzve vás iba vtedy, keď potrebujete uložiť prihlasovacie ú­daje.

1Password 3 link pre novú verziu

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama