16.04.2014

V súčasnej dobe, kedy množstvo ľudí trénuje kvôli peknej a štíhlej postave nielen v posilňovniach, ale tiež v domácom prostredí, získava čoraz viac popularity u takzvaných tréningových strojov zariadenie s názvom FitWet. FitWet je výsledkom dlhodobej spolupráce lekárov, kondičných trénerov, dizajnérov, ale tiež fyzikov, masérov a svalových terapeutov.
Revolučná technológia FitWet zjednocuje vodoliečbu, fitness, chromoterapiu, redukciu nadváhy a celulitídy do jediného prístroja, pomocou ktorého môžete účinne pretvárať svoje telo. Aj myseľ.

Šliapanie vo vode

Relaxácie vo vodnom prostredí existujú už od staroveku. Premýšľali ste niekedy, prečo sa kúpele označujú názvom SPA ? V skutočnosti je to skratka „Sanitas per aqua“, čiže po slovensky „zdravie cez vodu“. Latinské motto SPA bolo často vyryté na stenách rímskych kúpeľov. Naši dávni predkovia si uvedomovali terapeutickú silu vody. Jej magické účinky boli nedeliteľnou súčasťou rôznych rituálov, ktoré neboli len náboženského charakteru v zmysle očistenia tela a ducha, ale tiež očisty zdravia a eliminácie zdravotných problémov.
Vodoliečba (hydroterapia) sa ako forma liečby začala prevádzať už v antickej dobe a bola súčasťou životného štýlu Rimanov a Grékov. Akvadukty privádzali do miest čistú horskú vodu na pitie i kúpanie, v miestach výskytu prameňov považovaných za liečivé boli zakladané kúpele. Voda sa používala na povzbudenie i uvoľnenie tela. Dnes existuje celá rada spôsobov použitia vody, napríklad striedavé horúce a studené kúpele nôh, sedacie kúpele, slané kúpele a podobne. Technológia FitWet spojila hydroterapiu s mechanickým cvičením. Zjednodušene povedané – ide o stacionárny bicykel, ponorený vo vode. Nezmysel? Kdeže. Používanie stacionárneho bicykla je už roky populárne tak u mužov, ako aj u žien. Tréningové výsledky, ktoré vedú pomocou šliapania do pedálov vo vzťahu so spevňovaním svalstva, úbytkom hmotnosti a vytváraním ideálnej postavy netreba zdôrazňovať. V prípade technológie FitWet musíme k tréningu pripočítať ako silnú pridanú hodnotu tekutinu, ktorú všetci poznáme pod názvom H2O. Áno – voda urobila z bežného stacionárneho bicykla doslova fitness zázrak.

Prečo práve voda?

Hydroterapia, alias vodoliečba sa vyznačuje priam neuveriteľnými účinkami. Hydrostatický tlak a vztlak pôsobia, ako elastická bandáž. Voda nadľahčuje telo a eliminuje účinky gravitácie (vďaka gravitácií má naša krv tendenciu „udierať“ do nôh). Pri ponorení do vody sa podporí cievna a lymfatická cirkulácia – tok krvi sa presmeruje do svalstva a efektívne tam „pracuje“. Vodoliečba v závislosti od hmotnosti človeka, veľkosti povrchu tela a v závislosti na teplote vody a trvania hydroterapie v rámci termoregulačných procesov a pochodov mobilizuje nervový, endokrinný, kardiovaskulárny, respiračný i imunitný systém. Špecifický chemický účinok kúpeľa závisí od zloženia vody a samozrejme od metód hydroterapie (minerálne a perličkové kúpele, hydromasáž, vírivá masáž a podobne).
No a teraz do tohto procesu pridajte stroj, ktorý vaše telo a svaly optimálne zaťaží – šliapací bicykel. Vznikne tak neuveriteľná symbióza, pomocou ktorej sa s ľudským telom počas tréningu udejú zázraky. Nechajme rozprávať odborníkov…

Neuveriteľné skutočnosti

Voda vytvára pri cvičení (akomkoľvek) optimálne prostredie pre všetky vekové kategórie. Samozrejme, že sa to nedá praktizovať pri všetkých športoch a cvičeniach a je to práve stacionárny bicykel, ktorý sa dá do tohto prostredia umiestniť. FitWet je navyše vybavený vodnými tryskami, ktoré sú zamerané na cieľové oblasti ľudského svalstva tak, aby poskytli pocit masáže a relaxácie priamo v procese tréningu. Týmto sa preukázateľne likviduje pomarančová koža – celulitída u žien a zvyšuje svalový tonus u mužov. FitWet je tiež vybavený ozonátorom vody, ktorý odstraňuje cez pokožku toxíny priamo z tela. Teplotne regulovaná voda a jej tlak vysiela do centrálnej nervovej sústavy človeka impulzy pre stimuláciu imunitného systému. Znie to síce neuveriteľne, ale kombinácia týchto prvkov pomáha liečiť mnohé ochorenia, vrátane bolesti hlavy, akné, artritídy, depresií, bolesti brucha, chrbtice, zápalov svalov a kĺbov, porúch spánku a podobne. Navyše pôsobením FitWet doslova mladnete a to aj vrátane pokožky a pleti. Významným prvkom tohto prístroja je možnosť využiť s jeho pomocou chromoterapiu. Že neviete, čo to je? Chromoterapia je alternatívna liečebná metóda využívaná k harmonizácii tela a ducha pomocou svetla a farieb. Celkove posilňuje odolnosť organizmu, zmierňuje stres a navodzuje pocit pokoja. Psychológovia vedia, že svetlo a farby na nás rozsiahle pôsobia, „zafarbujú“ našu náladu a životnú energiu. Ovplyvňujú naše vnímanie teploty, času, schopnosť sústredenia sa, a naše celkové psychické rozpoloženie, ktoré úzko súvisí s našou telesnou stránkou. V hydromasážnych systémoch sa chromoterapické svetlá využívajú už dávno. Nesmú teda chýbať ani vo FitWet. A ešte poznámka – chromoterapiu poznali už starí Číňania, Gréci a Egypťania. Farebné tóny považovali za božskú silu, nevyhnutnú k udržaniu vnútornej energie v tele. Tá bola kedysi synonymom zdravia. Naši predkovia taktiež verili, že každý ľudský orgán je spojený s určitou farbou a využívali chromoterapiu k pozitívnemu pôsobeniu pri rôznych zdravotných problémoch. Presne takto sa dajú meniť farby pomocou špeciálnych lámp pri tréningu FitWet.

Nestačí?

Tak si zhrnieme ďalšie účinky kombinácie vodného prostredia a stacionárneho bicykla:

  1. zlepšuje periférne prekrvenie, miernym znížením krvného tlaku a uľahčením srdcovej záťaže
  2. zlepšuje nielen prekrvenie, ale aj výživu a premenu látok v koži a súčasne dochádza tiež ku zlepšeniu imunitných vlastností kože v zmysle posilnenia obranyschopnosti proti infekciám
  3. podporuje regulačné procesy a podporuje vylučovanie škodlivých látok z ľudského tela kožou
  4. vyrovnáva poruchy prekrvenia a trénuje regulačný systém
  5. napomáha správnej funkcii vegetatívnych reflexov a vyrovnanie základného napätia oboch zložiek vegetatívneho nervového systému.
  6. FitWet cvičenie zapája všetky vaše zmysly

…a navyše:
Je dokázané, že pomocou FitWet spaľujete dvakrát viac kalórií, ako počas bežného tréningu na stacionárnom bicykli. V praxi to znamená, že za polhodinu ste schopní spáliť až 500 kalórií s oveľa menším úsilím. Vaše telo tak bude „pretvorené“ v oveľa kratšom čase.

Na záver pár technických dát:
Na vaňu, rám a povrchovú úpravu garantuje výrobca veľkorysú 5 ročnú záruku.
Jedinečný dvojitý filtračný systém je ekologický a ekonomický a udržuje vodu v „kondícií“ počas celého cvičenia.
Chromoterapiu zabezpečuje 22 špeciálnych svetiel, meniacich farbu počas cvičenia.
Trysiek, ktoré víria vodu a masírujú svalstvo je až 33.
Napustenie nádrže trvá cca 3 minúty
Nádrž udržuje teplotu medzi 28 a 30 stupňami a obsahuje 1000 litrov vody.
Tento jedinečný filtračný systém ušetrí množstvo litrov vody za rok (v závislosti od používania prístroja), nakoľko ju nie je potrebné po každom cvičení vypustiť.

Foto: jet-fitness.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama