28.10.2013

Pohyb, zábava, nadväzovanie nových priateľstiev. Aj takéto je moderné a euforické hobby, ktoré poznáme pod názvom zumba. Máte za sebou náročný deň, hádku s partnerom, predaj firmy, alebo pracujete v sedavom zamestnaní a chcete sa rozhýbať? Hodinka choreografického a dynamického pohybu vo Vás určite rozprúdi krv a vy zabudnete na stres. Pokiaľ cvičíte v skupinke, tak Vám čas uteká akosi rýchlejšie a vy ani nevnímate stekajúci pot po chrbte. Kilá idú dole a vy sa cítite lepšie. Pri zrode zumby stál Albeto Perez – Beto, choreograf a tenečník, ktorý si jedného dňa zabudol priniesť na hodinu aerobiku hudbu. Vyriešil to náhradným CD latinskoamerickej hudby, ktoré mal práve v aute. Improvizácia, ktorú na hodine predviedol, odštartovala sľubnú kariéru zumby. Ak sa chcete dozvedieť viac o základných krokoch, o rôznych typoch tejto kreatívnej zábavy, alebo rozbehnúť kariéru inštruktora zumby, tak čítajte ďalej.

Krok sum krok

Zumba je vlastne akýsi najväčší, najúspešnejší a najrozšírenejší fitness tanec. Choreografie môžu teda obsahovať tanečné i aeróbne prvky. S obľubou sa využíva aj hip-hop, soča, samba, no aj bojové umenie či drepy.
Skúsme sa teraz venovať základným krokom:

1. SALSA – ide o akúsi zmes karibských kultúr. Je silne ovplyvnená Kubou. Salsa je pružná so zreteľným tempom.

http://www.youtube.com/watch?…

2. MERENGUE – rýchle tempo. Typický je doprovod nástrojmi ako kongo, akordeón, bubny a guiro. Tento štýl má svoje korene v Dominikánskej republike. Nazývame ho tiež základným pochodom.

http://www.youtube.com/watch?…

3. REGGAETON- jeho počiatky sú spojené s Puerto Rico a Panamou. Cítiť tu silný jamajský vplyv. Hudba sa nesie v ťažkom basovo – bubnovom rytme. Najznámejší krok sa nazýva tiež Zumba hit alebo crumping.

http://www.youtube.com/watch?…

4. CUMBIA – ide o rytmus z Kolumbie, Južnej Ameriky. No cítiť tu tiež silný africký a európsky vplyv. Je osviežený o tropickú a kreolskú chuť.
Viac o základných krokoch nájdete aj na:

• old.stream.cz/cen­trumtance/533378-zumba-martina-glogarova-zakladni-kroky
www.zumba-kosice.sk/zakladne-kroky
• youtube.com/wat­ch?v=AhahGQX1U8o

Zarábajte si zumba zábavou

Byť inštruktorom zumby je výborný spôsob, ako zosúladiť prácu so zábavou. Ste neustále v pohybe, čím si udržujete kondíciu, získavate nových priateľov a zároveň zarábate. Po založení živnosti na zumba kurzy sa každý Váš pracovný deň stane akousi menšou či väčšou party. Aby ste si získali klientov, tak nezabúdajte na kvalitnú reklamu, ale ani na založenie pútavej stránky, a teda server housing. Pokiaľ hľadáte pre svoj server ideálne prevádzkové podmienky s vysokou dostupnosťou, tak kliknite SEM. Ak sa chcete stať inštruktorom Zumby, musíte sa tiež prihlásiť do pedagogického kurzu Zumba školenia a získať licenciu. Vyberte si vhodnú kvalifikáciu a pustite sa do budovania euforickej kariéry. Základnou úrovňou je kurz Zumba Basic 1, kde sa zoznámite s jednoduchými krokmi. Naučíte sa tiež tvoriť choreografie a zostaviť si vlastnú zumba triedu. Viac sa dozviete aj na zumbaslovensko­.sk/sk/faqinstruk­tori.

Nezabudnite tiež, že nech Vás práca baví akokoľvek, v prípade, že ste samostatne zárobkovo činní, musíte tiež vyriešiť Vaše účtovníctvo. Ak neviete, kam sa obrátiť, tak kliknete TU.

Zostavte si zumba triedu

Pokiaľ už máte za sebou licenciu a ste pripravení rozbehnúť svoju kariéru inštruktora zumby, tak asi tušíte, akú triedu si otvoríte. No možno ešte o tom iba uvažujete. Práve preto Vám ponúkame prehľad tried, ktoré sú v zumba svete k dispozícií. Netreba zabúdať, že tento typ zábavy je tu pre všetkých. Takže ani starí ľudia sa nemusia hanbiť prihlásiť.

  1. Zumba Fitness – tradičné tanečno-aeróbne cvičenie
  2. Zumba Toning – cvičenie s tónovacími palicami zamerané na brucho, paže, stehná, ale aj ostatné svaly. Základom je formovanie tela i srdca.
  3. Zumbatonic – pre najmenších, deti vo veku od 4–12 rokov
  4. Zumba Gold – je špeciálne navrhnutá pre potreby seniorov.
  5. Zumba Gold Tonig – starší účastníci s cieľom zlepšiť svalovú silu, držanie tela, pohyblivosť a koordináciu
  6. Aqua Zumba Zumba – cvičenie v bazéne
  7. Zumba Sentai – cvičenie, ktoré sa zameriava na využitie telesnej hmotnosti pri posilnení tela
  8. Zumba „kruhový tréning“ – cvičenie s kruhmi

Či už sa zameriate na deti, seniorov, cvičenie vo vode, alebo zostanete verní tradičnej zumbe, tak v každom prípade ide o dynamikou nabitú zábavu a rozvoj sociálnosti. Tento štýl prijalo mnoho hviezd ako Janifer Lopez, Victoria Beckham či Halle Berry. Pridáte sa k nim? Trh je zásobený aj špeciálnym zumba oblečením, takže neváhajte a dajte sa do toho. Nezáleží na tom, či ste inštruktor, alebo sa idete na svoju hodinu zumby vyblázniť a prísť na iné myšlienky. Tak nech Vám to zumbuje…

Foto: zumba.com, luxurymag.sk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama