31.08.2010

Keď MŠK Žilina minulý týždeň v odvetnom zápase porazila Spartu Praha, na Slovensku zavládla eufória – budeme tu mať po 5tich rokoch Ligu majstrov ! Na konci pracovného týždňa boli vyžrebovaní súperi, ktorí sú síce mimoriadne nároční, čo Žiline znižuje šance na postup (podľa môjho názoru má Žilina ťažšiu skupinu, ako Artmedia pred 5 rokmi), no na druhej strane srdce slovenského fanúšika poskočilo, keď si pomyslel, že bude mať možnosť vidieť na vlastné oči minimálne 3 európske veľkokluby na čele s londýnskou Chelsea.

Bude takto vyzerať štadión žiliny v zápase proti Chelsea ?

Bude takto vyzerať štadión Žiliny v zápase proti Chelsea ?

O to viac šokovalo včerajšie zverejnenie cien lístkov práve na tento zápas. Lístky na hlavné tribúny budú stáť 300 eur, permanentkári dostanú 50-perentnú zľavu. Za brány budú môcť ísť takisto len držitelia permanentiek, za cenu 50 eur. Na jednej strane chápem vedenie Žiliny, že chce, aby sa na zápas dostali najmä skutoční fanúšikovia šošonov a nie ľudia z iných kútov Slovenska, ktorí sa prídu pozrieť na Drogbu a Lamparda, a nie povzbudzovať domáci tím. Lenže MŠK nie je len žilinský klub, ale aj slovenský, a nemá fanúšikov len v Žiline, ale na celom Slovensku.

Navyše, už aj tá najnižšia suma za najpodradnejšie miesta – 50 eur je vzhľadom aj pre domácich Žilinčanov neférová a príliš vysoká. Keď som bol pred 3 rokmi v Prahe na zápase Sparta – Arsenal, domáci tím použil podobnú stratégiu, ako teraz Žilinčania a držiteľom permanentiek dal zvýhodnenú cenu za lístky, no tá bola 600 kč. Chápem, že Žilina chce na tomto zápase zarobiť, keďže aj napriek astronomickému vstupnému sa ich malý štadión vypredá. Tento zámer je legitímny. Žilina snáď ako jediný slovenský klub funguje dlhodobo normálne, nemôžu sa spoliehať na obrovské investície od finančných žralokov, ako Slovan, ale za to vedia dobre zarobiť na predaji talentovaných hráčov a podobne, o tom je moderný futbal. Avšak napriek tomu vstupné na Chelsea normálne nie je.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Erik Jozéfek 09.09.2010 14:15
Erik Jozéfek

Celna lístkou už klesla pre ludí čo nemajú pernamentky(za brány po 50,....), ale už ich môžem kašlať, druhé husle hrať určite nebudem....

Andy Synák 01.09.2010 00:50
Andy Synák

Dnes som počúval vedenie, ktoré stanovilo cenu listkov. Povedali, že radšej dali takúto cenu ako by boli po 50 € všetky - nakúpili by ich na čierny trh a potom by boli za takú istú vysokú cenu ako sú teraz s tým rozdielom, že teraz peniaze pôjdu klubu. Tak, či onak je to moc :) tiež som stratil chuť tam ísť. Inak tí, čo maju permanentku majú polovičné ceny, aspoň to!

Jakub Nedoba 31.08.2010 11:30
Jakub Nedoba
Jozef Sliacky napísal:

Nechodím na futbal ani doma, vo Zvolene, ale dobrý zápas si rád pozriem aspoň v televízii. Práve sme sa s priateľmi bavili o tom, že by nebolo od veci zájsť na niektorý zápas do Žiliny a spojiť to s nejakou turistikou v okolí. Ale ceny, ktoré ste uviedli, mi vyrazili dych. Ak je tomu tak, náš záujem klesol takmer na nulu.

Ceny na ostatné zápasy v LM - na Spartak Moskva a na Marseille majú byť nižšie

Jozef Sliacky 31.08.2010 10:37
Jozef Sliacky

Nechodím na futbal ani doma, vo Zvolene, ale dobrý zápas si rád pozriem aspoň v televízii. Práve sme sa s priateľmi bavili o tom, že by nebolo od veci zájsť na niektorý zápas do Žiliny a spojiť to s nejakou turistikou v okolí. Ale ceny, ktoré ste uviedli, mi vyrazili dych. Ak je tomu tak, náš záujem klesol takmer na nulu.

Prihlásenie
 
 
Reklama