19.07.2010

Od finále MS 2010 vo futbale uplynul už týždeň, emócie plynúce z neho už pomaly ochladli, avšak jeden moment tohto stretnutia bol v uplynulom čase toľko prepieraný, že autorovi tohto článku to nedalo, aby sa k danej veci aspoň stručne nevyjadril.

82. minúta, stav 0:0, Arjen Robben ide po druhý raz sám na brankára Casillasa, tesne pred pokutovým územím je faulovaný obrancom Puyolom (ktorý má už na konte žltú kartu), on však nepadá, pokračuje, avšak brankár Casillas zachraňuje situáciu. Puyol ostáva nepotrestaný. Na prvý pohľad jasná situácia, celkom bežná, ktorá vo futbale nastáva bežne, za komentár by stála snáď iba chyba rozhodcu Webba,ktorý faul Puyola nepotrestal. (Na videu situácia z času 3:52)

Avšak, oveľa viac ako chyba rozhodcu sa v slovenských médiách rozoberala „chyba“ Robbena. Prvý s tým začal „odborný“ spolukomentátor M. Lešický v STV. Povedal, že Robben pri troche šikovnosti (ak by po Puyolovom faule spadol do 16ky) mohol vybojovať penaltu a Puyol by následne dostal červenú. Vo štvrtok v relácií Lampa sa moderátor Štefan Hríb pýtal hosťa – trénera Vlada Weissa na názor s dovetkom, že väčšina hráčov by v danej situácii spadla, načo Weiss zareagoval asi takto: „Áno, ale on pokračoval, chcel byť slávny a dať gól“.

Tréner Weiss v danom vydaní Lampy okrem iného vysvetľoval aj svoje morálne zlyhanie pred novinármi, keď im vulgárne vynadal. Štefan Hríb mu pripomenul, že on už nie je obyčajný človek, že ako reprezentačný tréner je verejnou osobnosťou a vzorom pre mnohé deti. Avšak, posolstvo, ktoré reakciou na Robbenovu situáciu tréner Weiss poslal slovenskej verejnosti (a teda aj tým deťom), bolo oveľa horšie, ako vulgárne vynadanie novinárom (to aspoň nastalo v skrate, na Robbena reagoval s chladnou hlavou).

Koľko že to bolo rečí o fair play, keď Thierry Henry v barážovom stretnutí proti Írom nepriznal ruku a Francúzi tak vďaka tomu išli na MS. Koľko že bolo o tom rečí aj v samotnom týždenníku .týždeň (ktorého je Štefan Hríb šéfredaktorom). Koľko že to bolo rečí o fair play, obrovských reklamných kampaní proti simulujúcim hráčom. Posolstvo trénera Weissa (a mnohých iných) bolo asi také, že simulovať sa môže, ak ide o zlato z MS. Robben sa nezachoval nešikovne, ako sa mnohí nazdávajú. Robben sa zachoval normálne.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

alerian 19.07.2010 09:46
alerian

Aboslútne súhlasím s názorom v článku.

Prihlásenie
 
 
Reklama