21.05.2010

Majstrovstvá sveta v hokeji mi spravili radosť. Napriek tomu, že sa nám nepodarilo postúpiť do štvrťfinále už tretíkrát za sebou. Napriek tomu, že v tomto roku sme odohrali úspešnú olympiádu. Napriek tomu, že keby mi niekto niečo také povedal pred 4 rokmi, asi by ma porazilo. Avšak, doba sa zmenila, realita nám otvorila oči – a to aj tým jedincom, ktorí teraz vidia veci, ktoré sa snažili dlhé roky nevidieť. Ale už v zlatom roku 2002 muselo byť každému jasné, že generácia, ktorá je momentálne na vrchole, nemá náhradu.

Vydarený obrat proti Bielorusku

Vydarený obrat proti Bielorusku

Preto sa aj pred tohtoročnými majstrovstvami veľa od našich neočakávalo. Akurát sme boli zvedaví, ak si poradí náš nový tréner z dovozu s mladým kádrom. Už len to, že sa očakával debakel od Rusov a boj o záchranu, hovorí o fakte, že Hanlon, spolu s jeho mladíkmi vypálil svojim kritikom rybník. Doteraz nechápem reči tzv. hejslovákov o tom, že im vadí, že našu repre vedie cudzinec. Ale podobne debilné reči sme zažili aj pri ostatných ZOH vo Vancouveri, keď nám zlato vyhrala Anastasiya Kuzminova. Tá, podobne, ako tréner Hanlon zanechala u slovenských priaznivcov dobrý dojem. Ak títo hejslováci tvrdia, že máme na Slovensku dostatok kvalitných trénerov, tak koho, prosím vás ? Veď každý, kto mohol, Slovensko už trénoval. Jožko Golonka, Ferko Hossa, Janko Šterbák. Týchto odborníkov ste mali na mysli ??

Tréner Hanlon na slovenskej striedačke

Tréner Hanlon na slovenskej striedačke

V trénera Hanlona som veril od prvého momentu jeho zvolenia, aj keď som nepoznal jeho charakterové črty. Avšak, jeho životopis hovoril za všetko. Trénoval v dvoch najlepších ligách na svete (NHL a ruská liga), dôverne pozná zámorský i európsky hokej, klubový i reprezentačný. S Bieloruskom dokázal to, čo málokto. Jeho aktívny prístup na striedačke musel byť sympatický od začiatku každému duševne zdravému slovenskému fanúšikovi. Mne bola sympatická aj odvaha, že sa nebál riskovať a vsadil na mladých, neskúsených hráčov.
Práve to ma potešilo na tohtoročných majstrovstvách. Ak skeptickí superodborníci typu Golonka a spol. pred MS tvrdili, že jediným mladým hráčom, ktorý sa môže v budúcnosti presadiť, je Tatár, tieto MS im to vyvrátili. Tatárovi sa MS samozrejme vydarili, ale mňa neprekvapilo, že to vyšlo aj Pánikovi, o ktorom už dávnejšie vieme. Absolútne prekvapili výkony hráčov, ako Zagrapan, či Dravecký. Obaja to v minulosti skúšali v zámorí, kde sa nepresadili, ale po týchto MS verím, že nie je všetkým dňom koniec.

Richard Pánik a jeho vydarený šampionát

Richard Pánik a jeho vydarený šampionát

A Hanlon doslova očaril. Nestál pri našich hráčoch iba v čase vydarenej základnej časti, ale aj po zbabranej nadstavbe. Po debakli s Dánskom presne povedal: " Ak chce ktokoľvek kritizovať niekoho z našich hráčov, nech sa pripraví na vojnu, pretože to nebudem akceptovať. Budem brániť každého jedného z nich. Dnes som sa o našom tíme naučil veľmi veľa a páči sa mi na ňom všetko". Nie každý dokáže tieto slová pochopiť, ale ja im chápem. Vôbec fakt, že niekto taký ako Hanlon bol zvolený za súčasnej situácie, keď na čele SZĽH tróni krutovládca, môžeme považovať za zázrak. Nadstavba nášmu mladému a neskúsenému mužstvu nevyšla, a to práve preto, že je neskúsené a jedna nevydarená tretina s Dánskom ho zdeptala na ďalšie 2 zápasy. Ale napriek tomu verím, že naši reprezentanti odovzdali v Nemecku maximum. Pre mňa osobne svitla v slovenskom hokeji malá iskierka nádeje.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama