13.10.2014

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sa budúci rok prenesú do susedného Česka, preto to budeme mať o niečo bližšie na priamy prenos. Celá ceremónia sa spustí 1. mája 2015. V závislosti od zápasu sa budú ceny vstupeniek pohybovať od 6,8€ do 60,5€. Vyraďovacia fáza bude o niečo drahšia, a teda od 85,5€. Celodenné lístky a vstupenky na nie príliš atraktívne zápasy sa začnú predávať od novembra a ich predaj potrvá do januára. Čo sa týka lístkov na sólo zápasy, pravdepodobne budú v predaji vo februári. MS v hokeji 2015 sú predo dvermi. Je načase poriadne sa pripraviť. Pokiaľ ich prežívate aktívnou hrou s priateľmi, náš dnešný článok Vás možno správne naladí. Budeme sa totiž venovať tomu, aké fyzické parametre sú pre hokejistu najvhodnejšie a prejdeme si aj to, ako sa stať lepším brankárom.

fanusik.jpg

Budete musieť zaujať

Či už chceme alebo nie, celý hokejový svet ovplyvňuje NHL. Pokiaľ by ste sa raz chceli dostať až sem, je dobré, ak Vaša výška dosahuje aspoň 185 cm a váha 95 kg. Pokiaľ ste nižší a ľahší, budete sa musieť o niečo viac obracať. Aby ste zaujali, budete musieť predviesť svoju šikovnosť, pohotovosť a obratnosť s pukom. Musíte presvedčiť, že i so svojimi rozmermi môžete byť lepší ako Vaši mohutnejší spoluhráči. Iba tak sa dostanete do vysnívaného tímu. Ak začínate s hokejom ešte ako chlapec, v prvom rade by ste si mali hru užívať. Takto by to potom malo zostať aj neskôr. Nesústreďte sa na tlak, ktorý na Vás vyvíjajú diváci alebo tréner, proste hrajte pre seba a svoje potešenie. Medzi dôležité vlastnosti hokejistu patrí aj sila, ktorá nemusí súvisieť priamo s telesnými proporciami. Je nutné nájsť správnu hranicu medzi férovou hrou a dravou húževnatosťou. Nikto predsa nechce vidieť na ľade plachého zajačika, ale ani rozbesneného hráča, ktorý sa rúti za víťazstvom hlava-nehlava. Pohotová reakcia a prekonávanie zábran, to vždy osloví. Okrem spomenutého nesmieme zabúdať ani na korčuliarsku obratnosť. Rezignovali ste a usúdili, že radšej sa budete zápasov zúčastňovať iba z pozície diváka? Nuž potom si zabezpečte napr. mobil Huawei, aby ste si mohli na nejaký ten zápas zatipovať. Kvalitné zariadenie nájdete aj na tomto odkaze. V prípade, že ste sa iba viac nabudili a Vaša túžba po profesionálnej dráhe narastá, pokračujeme.

Aj brankár je dynamický hráč

Posledné roky priniesli do hokejového sveta mnoho zmien. Tie najvýraznejšie sa týkajú asi pozície brankára. Možno aj vy máte v hlave stále zakotvenú túto hokejovú postavičku ako niekoho, kto sa veľmi nezapája do hry, nerád korčuľuje a má na ihrisku vyhradený iba malý priestor. Pozor! Dnes je už všetko inak. Hra brankára sa skvalitnila a hráči sú už od detstva pripravovaní na túto rolu. Okrem zlepšenia korčuliarskych schopností ide tiež o pružnosť, dynamiku a každý brankár by mal ovládať aj techniku rýchleho zodvihnutia sa v prípade pádu. Špičkoví profesionáli vynikajú v koordinácií oko-ruka alebo oko-noha. Odvaha a vysoký prah bolesti sú výhodou. Akékoľvek odporúčania môžu znieť síce jednoducho, ale prinášajú so sebou niekoľko rokov koncentrovaného snaženia. Brankár musí pozorovať puk po celý čas diania, a to bez ohľadu na to, či sa nachádza v jeho blízkosti alebo na opačnom konci ihriska. Vníma ho nielen zrakom, ale najmä mysľou. Musí analyzovať, predvídať a brať do úvahy každú možnosť. Brankár má vo svojom repertoári množstvo povinností (chytanie a odrážanie puku, prihrávanie, premiestňovanie, vstávanie, rozohrávanie). Žiadna jeho vlastnosť by nemala dominovať. Je nutná vyvážená harmónia. Dobrý brankár by mal byť schopný zmenšiť strelecký uhol a tým zabrániť skórovaniu. Sú za tým roky driny, ale kto to ovláda, je neoceniteľný. Bez ohľadu na to, či ste brankár alebo útočník, mali by ste mať pred každým zápasom svoj uvoľňovací rituál. Sebavedomie a schopnosť regenerácie sú plusom. Regeneráciou sa v tomto prípade myslí schopnosť otriasť sa z gólov, ktoré vpustíte do svojej bránky a plne sa sústrediť na ďalšiu hru. Agresivita tu nemá miesto, je nutné ustriehnuť svoje emócie. Komunikácia so spoluhráčmi je nutná a nikdy neodplácajte protihráčovi hru telom.

brankar.jpg

Preneste si MS k Vám domov

Možno sa nebudete môcť zúčastniť majstrovstiev naživo. Určite je to škoda, keďže budú tak blízko. No pokiaľ máte kvalitné televízne vystielanie, užijete si ich aj doma s priateľmi a rodinou. Občas to môže byť aj lepšie, pretože kamery zachytia situácie, ktoré by ste z tribúny nevideli, neohrozujú Vás rozjarení fanúšikovia a v pokoji si môžete dať chladené pivo alebo kávu. Študenti si môžu spustiť na internáte zápasy online, pokiaľ nemajú inú možnosť. Dôležité je, aby mal aspoň jeden zo spolubývajúcich kvalitný PC alebo notebook a ide to. Vašu situáciu môže vyriešiť aj obľúbený ultrabook Lenovo. Jednoducho a jasne, pripravte sa na MS v dostatočnom predstihu. Či už ako aktívny fanúšik a hráč (hoci si pôjdete zahrať iba s partiou na klzisko) alebo ako pohodový gaučový divák. Prajeme príjemný zážitok a naším chlapcom držíme palce.

Zdroj: sportvital.cz, hockeyslovakia.sk, webnoviny.sk
Foto: aktuality.sk, freedigitalpho­tos.net

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama