29.04.2010

Malý Dunaj splavím na kanoe tak 3× ročne a stále objavím niečo, čo ma prekvapí. Je úžasné ako blízko od Bratislavy sa dá nájsť kus panenskej prírody.Malý Dunaj nám poskytuje priestor na oddych, úplné vypnutie a vyčistenie hlavy.

Väčšinou začínam splavovať vo Vrakuni pod mostom, prvý den je hráddz v Novej Dedinke kde sa super opeká a odtiaľ sa presúva ďalej až do Vlkov. Tu je už pre vodákov známa lúka, síce bez WC ale zato s ohniskami a priestorom na stanovanie. Krčma je vzdialená cca 1km.:)
Ďalší deň splavujeme 6 hodín do Jelky k mlynu. Kde sa stanuje za pár €, je tu WC a dva bufety.Usek medzi Tomašovom a Jelkou považujem za najdravejši a najromantickejší:). Jelka je kemp, kde sa dá stretnúť mnoho vodákov a dobrých ľudí. Ďalší deň zvyknem potiahnuť až k hrádzi do Tomašíkova, kde sa znova kempuje na divoko tesne pred hrádzou asi cca 800 m na vykosených brehoch. Snažím sa vždy prekvapiť ľudí s ktorými som na splave a to ranným splavovaním. Dať sa na vodu cca o pol 5 a zažiť zobúdzanie letnej prírody z lode patrí k nezabudnuteľným zažitkom. Väčšinou končievame splav v Jahodnej ale dá sa ísť na člnoch ešte ďalej až ku Kolárovu a odtial cez Váh až do Komárna.AK máte chuť sa dozvedieť viac o Malom Dunaji, niečo o kempoch, obľubených trasách, prenájmoch lodí a člnov či o požičovni kanoe www.splavmalehodunaja.sk je tu pre Vás.
Už teraz sa teším ako sa stretneme na brehu Dunaja.
Ahoooooooj

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0
Fotogaléria


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama