21.04.2010

Konečne. Povedal som si po jedenástich mesiacoch pracovného kolotoča, ktorý nemal konca. Bez oddychu, s vysokou dávkou stresu každý deň, ale to poznáme mnohí z nás. Prišiel na rýchle rozhodnutie. Letná dovolenka, more, slnko príjemné prostredie, kvalitné služby. Avšak nie vždy sa naše túžby naplnia. Mnohé spoločnosti cez svoje katalógy učarujú na prvý pohľad svojim klientom. Nádherné odfotografované pláže, hotely a izby. Nie vždy, je všetko tak ako si našinec vysníva. Aká je moja skúsenosť a reálna pravda.

Egypt

Výberu destinácie, predchádzala krátka rodinná porada, ktorá rozhodla – smer Egypt. Je paradoxné, že mnohé destinácie pre Slováka srdcu blízke boli v ponuke drahšie ako Egypt. Už nie je pravidlom, že „exotika“ musí byť vždy drahá. Katalógové fotografie a ponúkané služby na prvý pohľad presvedčia aj neveriaceho Tomáša. Prímorské letovisko „Šarm al šejk“ s hotelovým komplexom Prima life Rehana. Bude naozaj pobyt „Prima Life“ ?. premýšľal som chvíľu v rade na „ček-in“ v Bratislave.

Štart lietadla nebol bezproblémový. Odlet posunutý o 4 hodiny pre technickú poruchu, ktoré nahlodal z dovolenkového nadšenia. Toto technické intermezzo však dopadlo dobre, bez vážnejších komplikácií. Egypt nás privítal v plnej paráde ráno. Teplotný rozdiel bol citeľný, na prvý dojem pre našinca aj chvíľami neznesiteľný. Krátka cesta z letiska, príchod do hotela, prvá konfrontácia z realitou. Veľmi príjemné prostredie, novo vybudovaný hotelový komplex. Mnohí sme zvyknutý na organizovaný chaos po príchode. Opak bol pravdou výborne zvládnutá organizácia, rýchle ubytovanie, odnesenie batožiny to všetko za malý bakšiš. Za takéto služby je radosť dať „prepitné“. Nie som veľmi náročný turista a nemám veľké očakávania. Prvé porovnanie s katalógom a realitou dopadlo na výbornú. Spokojnosť bola na mieste.

S plynúcim časom moje hodnotenia strácali na význame. Úsmev a pocit skutočnej pohody sa vkrádal každým dňom. Počasie nesklamalo, teplomer sa miestami vyšplhal aj cez 40tku v tieni, ale tri bazény s barmi k dispozícií boli tým správnym osviežením. Animačné programy vedené „medzinárodným gangom“ animátorov nemal skutočne slabiny. Zmerať si sily v stolnom tenise, v šípkach, hrať volejbal a vodné polo bolo dennom poriadku. Tí ktorí nestihli vytriezvieť z tanečnej horúčky Let's dance alebo Bailanda mali možnosť absolvovať hodiny latinsko-amerického tanca. Celodenný program plný aktívnej zábavy mal svoje vyvrcholenie večerným programom. „Šou program“ prezentovaný v štýle orient,varieté,ka­raoke,komédie bol tou čerešničkou na torte.

Koralový vstup do mora z hotelovej pláže, je len malým negatívom z celkového pozitívneho dojmu. Po prekonaní tejto malej prekážky, cez okuliare vidieť možno skutočný podmorský raj.

A čo na záver?
Skvelú atmosféru, príjemných ľudí, atraktívny program v prospekte nenájdete. Spolu som rodinou som si tak jeden katalógový sen splnil.

Zdroj: Juraj Kačo, http://kaco.blog.sme.sk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama