07.04.2019

Pláže, krásna príroda, netradičné jedlá – to je len začiatok zoznamu, ktorý sa nám vynorí v hlave pri slove dovolenka. Medzi slovenskými turistami rastie záujem o exotiku. Vybrali sme preto pre vás niekoľko exotických destinácií, ktoré sa iste oplatí navštíviť. Poďte s nami na cestu po najkrajších miestach na svete, vykúpte sa v azúrovom mori a spoznajte nové kultúry.

Omán

Ak vás láka arabský orient, vydajte sa do Ománu. Táto krajina na arabskom polostrove vás svojou atmosférou zavedie do sveta púšte aj hôr. Na pobreží mora nájdete krásne pláže s modernými hotelovými komplexami a kvalitnými službami. Omán sa vyznačuje tiež zaujímavou architektúrou. Ak chcete obdivovať jedinečnosť historických stavieb, navštívte mesto Maskat alebo Salah. Ak zájdete ďalej do vnútrozemia, môžete doslova ochutnať horúci púštny vzduch a nazrieť do tradičného života beduínov.

Srí Lanka

Srí Lanka je ostrov na severe Indického oceánu. Nadchne vás krásnymi plážami a čistým morom. Kúpanie v mori však nie je jediným lákadlom Srí Lanky. Iste sa vám oplatí absolvovať napríklad turistickú prechádzku na Adamovu horu. Z jej vrcholu sa vám naskytne výhľad, ktorý stojí za to vidieť.Ak máte dostatok odvahy na objavovanie exotických chutí, dajte si nakrájaný ananás so soľou a čili. Pre tých, ktorí nedostanú chuť na túto pochúťku, je tu tradičná plnená placka roti.

Dubaj

Exotická dovolenka v Dubaji ponúka dokonalú súhru kvalitných hotelov, modernej aj tradičnej architektúry, kúpania v mori a skvelého jedla. Mestu dominuje najvyšší mrakodrap sveta BurjKhalifa. Meria úctyhodných 828 metrov. Táto stavba láka turistov najvyššou položenou vyhliadkovou vežou na sveta, ktorá ponúka úchvatný výhľad na mesto aj okolitú krajinu. K dovolenke v Dubaji patrí aj jazda po púšti a návšteva beduínskeho tábora. Relax v kúpeľoch, v tieni zelených záhrad či nočná zábava na vás čakajú na umelo vytvorenom polostrove Palm Jumeirah. Môžete si tu dosýta vychutnať tiež kúpanie na súkromnej pláži.

Egypt

Dovolenka v Egypte ponúka bohaté možnosti pre milovníkov horúceho počasia, mora aj histórie. Môžete tu navštíviť egyptské pyramídy v Gíze, ktoré vytrvalo odolávajú zubu času. Pri pohľade na monumentálne stavby nejeden návštevník užasne nad tým, že boli postavené bez moderných technických vymožeností. Nezabudnite navštíviť známe Údolie kráľov. Nájdete ho na západnom brehu rieky Níl neďaleko od mesta Luxor, ktoré sa v minulosti nazývalo Théby. K zaujímavostiam Egypta patrí aj biblická hora Sinaj. Aj keď sa historici dodnes úplne nezhodujú na jej presnej polohe, mnohí veria, že je ním vrch JabalMusa. Tento názov v preklade znamená Mojžišova hora.

Turecko

Tradične obľúbená dovolenka v Turecku láka návštevníkov najmä známymi prímorskými destináciami. Kúpanie a odpočinok na piesočnej pláži spestrí dospelým aj deťom množstvo akvaparkov a toboganov. Na dovolenke v Turecku iste nezabudnite ochutnať orientálne jedlá a tradičnú tureckú kávu.

Okrem teplého subtropického počasia ponúka táto prímorská krajina aj možnosť spoznať jej bohatú históriu. Za zmienku iste stojí palác Topkapi v Istanbule. Bol postavený v 15. storočí sultánom Mehmedom II. Každý ďalší panovník dal k palácu pristaviť nádvorie či novú budovu až dosiahol rozlohu 70 hektárov. Mestom s bohatou históriou je tiež prímorské mesto Antalya. Môžete si tu prezrieť pamiatky z obdobia Osmanskej ríše aj Ríma. Najznámejšou z nich je Hadriánova brána.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama