20.10.2014

Aj keď sme letu a letným aktivitám nedávno zamávali na rozlúčku, netreba smútiť za teplými slnečnými lúčmi či dobrými dovolenkami. Ak patríte medzi vášnivých dovolenkárov, ktorí si doprajú vysnívaný oddych na pieskových plážach pri šumiacom mori, pre Vás sa sezóna dovoleniek ešte zďaleka neskončila. V našich zemepisných šírkach už čoskoro budeme vítať zimu, no vy nemusíte. Vždy sa nájde krajina, v ktorej sa ortuť teplomera pohybuje mimoriadne vysoko. My Vám v nasledujúcich riadkoch predstavíme destináciu, do ktorej sa každoročne vracajú tisíce spokojných turistov. Destináciu, ktorá ponúka niečo, čo iné destinácie nemajú a čím sa dostala do snov všetkých dovolenkárov.

Všade dobre, na riviére najlepšie!

Milujete destinácie, kde sa dá spojiť luxus a prijateľná cena? Potom bude voľba dovolenky pri mori úplne jasná. Ako veľmi dobrá alternatíva sa javí v tomto prípade Turecko. Pre rezerváciu zájazdu kliknite SEM. Samotná atraktívnosť tureckej riviéry je daná už len krásnym priezračným morom či piesočnými plážami, ktoré sú pre turistov najväčším lákadlom. Nesmieme však zabúdať ani na historickú hodnotu, ktorá ulahodí najmä takým, čo prahnú po poznaní inej kultúry a spôsobu života. Turecko ponúka mnoho miest, ktoré dýchajú históriu (napríklad Side, Antalya, Alanya či Kappadokia).

Nákupná mánia

Keď sa povie Turecko, automaticky si väčšina dovolenkárov predstaví rušné trhy, kde si za výhodné ceny môžete nakúpiť nielen suveníry pre Vás a Vašich blízkych, ale aj hodnotné veci od oblečenia až po zvodné zlaté či strieborné šperky Swarovski, ale aj iné skvosty od popredných predajcov. V Turecku sa oplatí investovať najmä do tovaru z kože, kožušiny či bavlny a za zmienku stoja aj tradičné turecké koreniny. Samotná atmosféra trhov a bazárov má svoje neopakovateľné čaro. Veď kde inde si môžete na vlastnej kože vyskúšať umenie zjednávania na cene?

Nikdy nekončiaca zábava

Je samozrejmosťou, že mnoho hotelov v Turecku ponúka pre svojich klientov bohatý a zaujímavý program, či už počas celého dňa alebo vo večerných hodinách vďaka svojim animátorom. Ak však patríte k dovolenkárom, ktorí radšej cestujú na vlastnú päsť a nespoliehajú sa na cestovné agentúry, aj na Vás je Turecko pripravené. Nočný život je pestrý a zaujímavý ako krajina samotná. Dovolenkové rezorty ponúkajú širokú škálu klasických, ale aj tematických reštaurácií či barov. O kulinárskych schopnostiach Turkov nemusíme vôbec pochybovať. Kvalita, chuť a dizajn pripravovaných miestnych a medzinárodných jedál je očividná. Ak to nezažijete na vlastnej koži, len ťažko sa to dá opísať. Kaviarne a rôzne podniky majú v zálohe aj bohaté hudobno-tanečné vystúpenia, kabaretné show, divadelné improvizácie, tematické diskotéky či dominantné výherné automaty, pri ktorých sa môžete do sýtosti vyblázniť, ale najmä zrelaxovať. Jedno je však zaručené – v tejto krajine sa určit nebudete nudiť!

Vynikajúca kuchyňa, bohatá história, pulzujúci nočný život či cenová dostupnosť sú pre mnohých dostatočnými dôvodmi na to, aby každoročne stráviť dovolenku práve v Turecku. Musíme uznať, že dovolenka na tureckej riviére je jednou z najlepších volieb pre „lenivcov“, rodiny s deťmi, ale aj pre tých najnáročnejších klientov.
Všetky dôležité informácie o Turecku nájdete tiež na:

vsetkooturecku­.sk/sk/3/KULTU­RA-A-HISTORIA

Zdroj: co-operativetravel­.co.uk, teletextholida­ys.co.uk
Foto: tiptravel.cz

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama