29.01.2019
(Platená inzercia)

Turistická sezóna a cestovný ruch prekvitajú v niektorých mestách viac ako v iných a pokiaľ je vaše mesto jedno z tých, ktorému turizmus praje, možno práve penzión je to čo by mohlo pomôcť aj vašej finančnej situácii. No pred tým než začnete plánovať svoj život hoteliera, tu je niekoľko užitočných rád ako a kde začať.

Ak máte voľné izby, dom po babke, ktorý stojí a chátra, nemusíte nechať jeho prázdne izby iba zívať ozvenou. Dnes sa vám ponúka veľa možností ako z prázdnej izby spraviť dočasný podnájom a privyrobiť si tak počas sezóny. V zahraničí sa veľkej radosti teší AirBnB, ktoré sa pýši myšlienkou, že keď navštívite mesto nemusíte v ňom len byť, ale v ňom aj bývať. Autentické zážitky z domova kohosi iného si ľudia po celom svete užívajú, práve vďaka tejto stránke viete aj vy prenajať svoj dom, byt, alebo prázdnu izbu.

Ak však chcete niečo dlhodobejšie a nie len občasne privyrobenie a chystáte sa aktívne investovať, musíte začať prieskumom. Či už je to penzión alebo hotel, kvalitné zariadenie hotela vyžaduje čas, precíznosť a oko pre detail. To je to, čo vás na trhu odlíši od druhých.
Nebojte sa navštíviť viacero zariadení, uvidíte tak kto čo ponúka, aké možnosti sa vám poskytujú a ako sa k rozličným problémom stavajú rozliční podnikatelia.
Kde teda začať? Na takýto druh podnikania oprávňuje podnikateľa živnostenské oprávnenie čo je základný predpoklad pre prevádzkovanie činnosti v oblasti poskytovania ubytovacích služieb.

Ak chcete poskytovať ubytovacie služby musíte sa urgentne oboznámiť s vyhláškou Ministerstva hospodárstva SR č. 277/2008 Z. z. Táto vyhláška slúži na upravovanie kategorizácie ubytovacích zariadení a klasifikačné znaky na ich zaraďovanie do jednotlivých tried.
Ak teda prevádzkujete ubytovacie zariadenie ste povinný zaradiť typ vášho ubytovania do jednotlivej kategórie. Musíte dodržať všetky podmienky, ktoré sa daného ubytovacieho zariadenia dotýkajú, a to ešte pred tým než začnete ubytovanie poskytovať.

Na trhu nájdete tradičné hotely, ktoré sa pýšia svojou históriou, no ich prezdobený dizajn nie je pre každého. Mladých ľudí viac láka minimalizmus a jednoduchý moderný dizajn, ako môžete vidieť napríklad v hoteli Liptovský Mikuláš. Dbajte na to, aby nové zariadenie odzrkadľovalo ladenie hotela, nesnažte sa iba silou mocou kupovať všetko čo je lacné. Buďte taktickí. Aj tu zase raz platí, menej je niekedy viac.

Všímajte si a pýtajte sa aj na také detaily ako napríklad vybavenie sociálnych zariadení, dodávka čistiacich prostriedkov a upratovacích služieb, prenájom a nákup špecializovaného zariadenia ako napríklad profesionálne vysávače, rudla na schody, či profesionálne čistiace rohože. Sú to detaily, na ktorých sa vám nazbierajú najväčšie výdavky, a preto ich netreba podceňovať.

V neposlednom rade, pred tým než sa na túto šialenú cestu vydáte, uistite sa, že je to niečo čo chcete robiť a bude vás to baviť. Práca v službách a obzvlášť v hotelierstve si vyžaduje veľa energie a zožerie veľa z vášho voľného času. Je to ako dieťa, ktoré nevie hovoriť. Najdôležitejšie je snáď myslieť na to, že či už je to hotel, penzión, alebo len prenajatá izba, na deň či dva, to má byť niekoho domov. Myslite na to pri zariaďovaní, plánovaní a podnikaní. Tisíc duší a príbehov, čo prídu na chvíľu skloniť hlavu, do vášho receptu na domov.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama