17.09.2010

Vždy, keď idem niekde do zahraničia, stretnem sa so záujmom ľudí z celého sveta o krajinu môjho pôvodu. Keď mi Neslováci dajú otázku, že čo je na Slovensku najkrajšie, a akí tam žijú ľudia, tak sa mi na to ťažko odpovedá. Mohol by som im dať obligátne odpovede, ktoré nás učili v škole: krásna príroda – hory, srdeční a pohostinní ľudia. Avšak, nie som si istý, pokiaľ si tieto superlatívy o sebe namýšľame, a pokiaľ to je pravda. Naše skutočné klady (a zápory) si uvedomíme, až keď dlhšie pobudneme v nejakej zahraničnej krajine (nemusí byť nevyhnutne vyspelejšia ako Slovensko) a možno ich ľahšie uvidia práve cudzinci, ktorí našu krajinu navštívia. Na portáli Youtube.com som si našiel slávnu reklamu Slovakia: Heart of Europe, pod ktorou sa nachádzajú aj komentáre cudzincov. Samozrejme, že sa tam nachádzajú aj negatívne reakcie (od ľudí, čo videli Eurotrip, či Hostel), či prekáračky medzi Slovákmi a Maďarmi (alebo Čechmi), avšak ja som si pre vás pripravil výber pár komentárov, ktoré vás môžu inšpirovať pre príležitosť, že budete niekedy musieť cudzincovi odpovedať na to, čo je na Slovensku najkrajšie.

jcktfn49 (23 rokov, USA)
Som Američan, ktorý nedávno precestoval celú Európu a musím povedať, že celý kontinent je nádherný, avšak Slovensko bolo ďaleko najkrajším miestom, ktoré som navštívil. Takisto, som veľkým fanúšikom vašej hokejovej reprezentácie. Marián Gáborík je môj obľúbený hokejový hráč a budem mu fandiť zajtra proti Kanade na Olympiáde. A film Hostel bol s***a. Nemyslím si, že by sme to mali vôbec nazývať, že film …

Yollikis (20 rokov, ČR)
Slovensko je strašně krásné! Taková příroda jako tam je málokde. Pod pojmem Slovensko si vybavím hory, zeleň, čistý vzduch a halušky s brynzou :)

fjfjvmvm (údajne 109 rokov, USA)
Bol som v mnohých krajinách a myslím, že môžete byť spokojný. Slovenské dievčatá sú mimoriadne krásne. Švédky a Nórsky sú krásne, ale to vie každý. Česká republika má pekné ženy, ale Slovensko krajšie.

SuperViking14 (19 rokov, Spojené kráľovstvo)
Slovensko sa mi skutočne páči, ale táto reklama má jeden veľký problém: Hlas amerického herca nehovorí nič o vás, mali by ste sa pokúsiť, aby to bolo viac slovenské, viac vaše :)

adrenerg (20 rokov, Nemecko)
Veľmi krásne kúsky prírody, možno sa tam jeden deň prídem pozrieť.

spiceawl (24 rokov, Kolumbia)
Tak túžim sem ísť. Dúfam, že sa mi to čoskoro podarí. Slovensko, moja láska !

gbgyf (Rumunsko)
Nádherná hymna, krajina a ľudia. Boh žehnaj Slovensku ! Máme vás radi, bratia naši ! S najkrajším pozdravom z Rumunska.

Čo nás v zahraničí reprezentuje ?

Naše veľhory

Naše veľhory

Mariána Gáboríka majú radi aj v zámorí

Mariána Gáboríka majú radi aj v zámorí

Takisto Čbryndzové haluškyesi majú radi

Česi majú radi bryndzové halušky

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 2


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama