06.07.2013

Na dvere nám už klopú prázdniny. Leto začalo a začíname sa pomaly chystať na letnú dovolenku. Nie však každý z nás má na dovolenku pri mori. V dnešnej dobe je veľmi veľa Slovákov, ktorý sa vyberú oddychovať práve v našej krásnej krajine. Prečo je to tak? V prvom rade z dôvodu financií, v druhom rade je to rozmanitá príroda, ktorá sa vyrovná prírodným svetovým krásam. A keď hovoríme rozmanitá je to naozaj tak. Slovensko to nie sú len Tatry. Slovensko sú historické pamiatky, jaskyne, ale aj jazerá a priehrady, ktoré sa určite oplatí vidieť.

Historické pamiatky Slovenska  

Vyberte sa do Banskej Štiavnice. Mesta s bohatou históriou a prekrásnymi pamiatkami, ktoré vás očaria. Prekvapí vás svojimi starými uličkami, námestiami a honosnými budovami, Starým i Novým zámkom. Centrom mesta je námestie Svätej Trojice, tu sa nachádza aj rodný dom herečiek Magdy a Emílie Vášáryových. Vedeli ste, že práve v Banskej Štiavnici mal už pred desiatimi rokmi barokový dom druhý najbohatší muž Slovenska Alexander Rezeš? Ale nie len on, nájdete tu množstvo zrekonštruovaných domov známych bratislavských osobností. To, že je Banská Štiavnica unikát dosvedčuje aj fakt, že v roku 1993 bolo jadro mesta a technické pamiatky zapísané do zoznamu UNESCO.

Bratislava, nie je len naše hlavné mesto. Predovšetkým je mestskou pamiatkovou rezerváciou s národnými kultúrnymi pamiatkami, ako je Bratislavský hrad, hrad Devín, pamätník Slavín, budova Academie Istropolitana či budova evanjelického lý­cea.

Trnava označovaná ako slovenský Rím vás prekvapí množstvom kostolov, ktoré sa rozhodne oplatí vidieť. Alebo navštívte Levoču. Na jej historickom námestí môžete obdivovať viac ako 50 gotických, renesančných a barokových domov s arkádovitými vnútornými dvormi. Pozrite si očarujúci chrám sv. Jakuba, ktorého interiér je múzeom sakrálneho umenia stredoveku. Hlavný oltár z lipového dreva od Majstra Pavla z Levoče je s 18,62 metra najvyšším dreveným neskorogotickým oltárom na svete. V Levoči si rozhodne príde na svoje aj ten najnáročnejší milovník historických pamiatok.

V každom kúte Slovenska nájdete miesta, ktoré pripomenú časy minulé, poodhalia históriu a zároveň navodia tú správnu atmosféru. Stačí sa len vybrať na potulky po tých správnych pamiatkach. Celé územie krajiny je doslova pretkávané nezabudnuteľnými hradmi a zámkami. Vaša dovolenka môže byť prvotriednou historickou cestou po Slovensku. A nemusíte sa ani báť nedostatku financií, ak by predsa nastal menší problém, stačí zvoliť rýchle pôžičky a je to. Bez ručiteľa hlavne rýchlo si zabezpečíte financie na vaše relaxačné dni. Dokonalá dovolenka môže pokračovať.

Kam na Slovensku za vodou

Ak si radšej užívate pri vode a v slnečných lúčoch nezúfajte. Slovensko vám ponúka aj množstvo miest na dovolenku pri vode. Preslávené Slnečné jazerá, Zemplínska Šírava, alebo Liptovská Mara prekvapia svojou rozlohou, ale aj službami, ktoré sa vyrovnajú zahraničnej konkurencii. Chytáte sa na dovolenku s deťmi? Vyberte sa do Tatralandie umiestnenej v dokonalej scenérií Vysokých a Nízkych Tatier. Tu si naozaj prídu na svoje. Veľké množstvo tobogánov, plaveckých dráh, termálnych bazénov je pripravených poskytnúť vám prvotriedny zážitok. Tatralandia je miesto na rodinnú dovolenku priam ideálne. Deti sa vybláznia do sýtosti, dospelý si užijú masáže, sauny a dokonalý relax na lehátkach. Keď už budete na tomto mieste rozhodne si pozrite krásy Tatier.

Dovolenka v Tatrách

Už z bazénov môžete obdivovať ich monumentálnu krásu. Ale stačí malý presun a ste práve v centre toho najkrajšieho, čo sa týka prírody na Slovensku. Máte strach z presúvania sa autom? Áno, je fakt, že mnoho z nás si nepredstavuje dovolenku strávenú behaním po rôznych miestach. Ide to do financií a samozrejme si ani tak neoddýchnete. Ideálnym riešením ak sa budete nachádzať v tomto kúte Slovenska je vyhradiť si jeden deň na spoznanie krajiny. Urobte si výlet na Štrbské pleso, spoznajte vodopády a vyberte sa na známu Téryho chatu. Spojenie prekrásnej prírody, navodí v každom návštevníkovi rešpekt nad jej silou. Vaše deti určite ocenia aj návštevu Dobšinskej ľadovej jaskyne. Vchod do nej leží na severnom svahu Duče v nadmorskej výške 971 metrov, jej dĺžka je 1 232 metrov s vertikálnym rozpätím 112 metrov. Ľadová výplň sa vyskytuje vo forme podlahového ľadu, ľadopádov, ľadových stalagmitov a stĺpov, pričom najväčšia sila ľadu je 26,5 metra. V roku 2000 bola zaradená na zoznam UNESCO.dobsinska-ladova-jaskyna.jpg

Pusté lesy, kde nie je vzácne stretnúť medveďa, nádherné horské doliny, hlboké jaskyne, ale aj
zachovalé zámky či nedobytné hrady spolu s termálnymi kúpaliskami, to je dôvod, prečo je dovolenka na Slovensku správnou voľbou. Môžete obdivovať historické jadrá miest či bývať priamo v národnom parku. Najlepším riešením, ktoré nezasiahne veľmi do vašich peňaženiek sú Last minute. Stačí rýchlo objednať, zaplatiť a môžete sa tešiť na ideálny relax presne podľa vašich predstáv. Ak sa rozhodujete riešiť dovolenku formou pôžičky, verte že rýchlejšie sú sms pôžičky. Stačí požiadať o potrebnú sumu a je to. Peniaze máte na účte takmer automaticky a nemusíte mať strach, že vám niekto vašu ideálnu dovolenku vyfúkne. Online pôžičky sú v tomto prípade ideálnym riešením.

Snáď sme vám aspoň trochu poodhalili krásy Slovenska. Ak by sme sa rozhodli vypísať ich všetky, vošli by sa do hrubej knihy, ktorá by mala určite viac častí. Vypichli sme len pár, ktoré sa oplatí vidieť. Verte, že je však jedno, ktorým smerom sa vyberiete. Slovensko je plné dokonalej architektúry, prírodných úkazov, termálnych kúpeľov, ale aj množstva športových vyžití, kultúrnych akcií a festivalov. Spoznajte jeho krásy a užite si dovolenku na ktorú sa nezabúda. Stačí nasadnúť do auta, nájsť si cieľ a je to.
.<>
p1020838.jpg
V prípade nedostatku financií si vybavte malú podporu, odporúčame napríklad stránku www.ferratum.sk. Práve tu nájdete to čo potrebujte. Poskytnú vám peniaze rýchlo, bez ručiteľa, skrytých poplatkov alebo množstva zbytočného papierovania. Rýchle pôžičky sú určené pre každého. Žiadne osobné stretnutia, či dlhé schvaľovania. Zabudnite na potvrdenia o príjme a overovania úverového registra. Stačí mať po ruke mobil, alebo internet. Online pôžičky nie sú v dnešnej dobe nič neobvyklého. Hlavne v období pred výplatou, nečakaných výdavkov, či malých problémov. Stačí poslať sms, alebo požiadať online. Krátkodobá pôžička je určená predovšetkým na vyriešenie náhleho problému, ktorý môže nastať aj v období vašej dovolenky. U Ferratum banky môže nový klient dostať od 25€ do sumy 75€. Ak však využívate pôžičku druhý krát, môžete už požiadať o sumu až 350€. Online pôžičky vám poslúžia aj ako záložný plán na vašej dovolenke. Ani v prípade oddychu a relaxu sa nemusíte vďaka nim báť strašiaka chýbajúcich financií. S nimi sa budete cítiť isto. Nič vám vaše dovolenkové dni nepokazí a vy odteraz môžete relaxovať presne podľa vašich predstáv.

Dovolenka na Slovensku je nielen krásnym zážitkom, dokonalým oddychom, ale aj finančne nenáročná a určite oceníte aj možnosť dorozumieť sa s každým. Všade dobre, ale doma najlepšie, na to by ste rozhodne nemali zabúdať. A my sme predsa doma na Slovensku.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama