21.02.2018
(Platená inzercia)

Dovolenka s deťmi vie byť v niektorých prípadoch stresujúca. Deti a lietadlo sú vždy ruleta, nikdy si nemôžete byť istí, či váš drobec pekne presedí celú cestu, alebo ju preplače. To však neznamená, že nemôžete ísť na dovolenku. Treba sa len dôkladnejšie pripraviť.

Pri nastupovaní do lietadla sa vždy modlím, aby som nesedela pri rodinke s dieťaťom. Nie je to preto, že by mi chýbala empatia. Deti sú deti, na rozdiel od dospelých reagujú úprimne na danú situáciu, tak ako to cítia. A nik ich za to nemôže viniť. Iné však je, sledovať stres rodičov, ktorí sa plačúce dieťa snažia upokojiť, prípadne ignoranciu rodičov, ktorí nechajú dieťa šikanovať polovicu lietadla.

Pri letoch s dieťatkom sa vždy uistite, že máte obľúbené hračky, ktoré vášho drobca zabavia. Vaše dieťa poznáte najlepšie vy, ak sa bojíte, môžete si s malým doma cestu nacvičiť, spravte z toho hru, kde dieťa získa body za dobré správanie, stratí za zlé. Nastavte si limit po dosiahnutí ktorého ho čaká darček, alebo malá odmena. Nemusíte vyberať nič extravagantné, podstatný je princíp hry.

Deti sú bádatelia, radi spoznávajú, dobíjajú a chcú mať privilégiá dospeláka vo svojom malom svete. Nie vždy potrebujú exotické dovolenky, aj víkend na chalupe pre nich vie byť dobrodružstvo. Najlepšie sú interaktívne pobyty s deťmi, kde dáte priestor svojmu drobcovi vyskúšať, alebo naučiť sa niečo nové. Plávanie, jazdecká škola, spravte z víkendu dobrodružstvo! Aquaparky často ponúkajú programy pre deti, cvičenie vo vode a množstvo iných aktivít. Na internete nájdete denné tábory, tvorivé dielne, podľa záľub svojho drobca nájdete to čo vám najviac vyhovuje.

Pri rodinných pobytoch, či už doma alebo v zahraničí musíte však v prvom rade myslieť na bezpečnosť. Vždy sa uistite, že máte potrebné očkovanie, kvalitné poistenie na dovolenku, ktoré pokryje všetky prípadné škody, lekárničku s potrebnými liekmi a vybavením. Deti sú magnet na úrazy, obité kolená, modriny všetkých farieb, to k tomu patrí. Nezabránite im, no buďte na to pripravení!

No keď ide o dobrodružstvá, detský svet často nie je veľmi náročný. Stanovačka na záhrade u babky, bazén na dvore, aj z malých vecí sa vedia tešiť vo veľkom. Zoberte ich na bicykel, korčule, lyže alebo sánkovačku. Netrápte sa, že nemôžete ísť na dovolenku k moru. Ak máte stres z balenia a cestovania, namiesto dovolenky spravte malému prázdninovú radosť. Investujte do kvalitného bazéna, trampolíny, obľúbené sú realistické elektrické autíčka pre deti. Takéto darčeky sú dlhodobými investíciami, nie len na jednu sezónu. A hlavne zabavia dlhšie ako dva týždne!

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama