29.03.2011

Märchenpark je najväčším zábavným parkom v Rakúsku a je cieľom mnohých rodinných výletov. Vyhľadávajú ho obzvlášť rodiny s deťmi, no pokojne sa tu môžu prísť zabaviť aj dospelí bez detí. Atrakcií je skutočne neúrekom, takže si iste prídu na svoje malí i veľkí.

vstup do zábavného parku

vstup do zábavného parku

Kde sa nachádza?

Märchenpark nájdeme v Rakúsku pri mestečku s názvom St. Margarethen a pri Neziderskom jazere. Z Bratislavy je to do Märchenparku asi 70 km.
Pred zábavným parkom je dostatočne veľké parkovisko, za ktoré sa neplatí.

Čo všetko tam nájdeme?

A čo všetko sa v Märchenparku dá zažiť? Keďže rozloha parku je okolo 140 000 metrov štvorcových, je jasné, že na takúto plochu sa vmestí kopec atrakcií. Sú tu najrôznejšie kolotoče, výjavy zo známych rozprávok, malá ZOO, kde deti môžu vidieť aj pohladkať zvieratká a dokonca ich aj nakŕmiť krmivom, ktoré si v zábavnom parku možno zakúpiť.
Märchenpark je rozdelený na niekoľko tematických okruhov – konkrétne „Rozprávkový les“ (možnosť pozrieť si rozprávkové postavičky, vypočuť si nejaké rozprávky), „Zážitkový hrad“ (atrakcie vrátane rôznych kolotočov, lezecký hrad, reštaurácia a iné), „Dobrodružný ostrov“ (ponúka vodnú dráhu, dračiu dieru s rozprávajúcim dráčikom, horskú dráhu a ďalšie atrakcie) a „Gazdovský dvor“ (tu nájdete atrakcie ako jazdu na traktore, môžete sa povoziť na prasiatkach a vyskúšať ďalšie zaujímavé atrakcie).

„balónový“ kolotoč

„balónový“ kolotoč

Taktiež tu nájdeme aj vodný svet, kde sa dá v letných mesiacoch príjemne osviežiť, takže ak idete v lete, určite nezabudnite sebe i deťom pribaliť plavky a na nohy žabky.
V prípade, že ste dobrodružný typ, nezabudnite vyskúšať atrakciu s názvom Tempelrutsche, čo je vlastne vodná dráha, po ktorej sa spúšťate z výšky na nafukovacom člne (pre bližšiu predstavu si môžete pozrieť video). V našom prípade to bola jednoznačne najlepšia atrakcia, ktorú sme „prevetrali“ hneď niekoľkokrát za sebou.
Veľmi sa nám páčil aj balónový kolotoč, kde sme si tiež jazdu niekoľkokrát zopakovali a deťom sa nesmierne páčila jazda na prasiatkach.

„prasiatková“ dráha

„prasiatková“ dráha

Občerstvenie

V zábavnom parku nie je problém kúpiť si aj niečo na občerstvenie. Dá sa tu kúpiť káva, praclíky, ale aj typické fast-food jedlá ako hranolky a vyprážaný syr, rôzne nápoje a podobne. V areáli sú tiež automaty na zmrzlinu a obchodíky so suvenírmi. Ceny občerstvenia sú však pomerne vysoké, preto ak nechcete príliš utrácať za jedlo, vezmite si nejaké zásoby so sebou.

hovoriaci dráčik

hovoriaci dráčik

Vstupné

Čo sa týka vstupného, tak to predstavuje 18 Eur na osobu (vek 3–99 rokov), pričom deti do troch rokov majú vstup zdarma. Pre narodeninových oslávencov (vek 3–14 rokov) je taktiež vstup zdarma, takže ak idete v deň narodenín svojho dieťaťa a tento fakt preukážete (napríklad pasom), dieťa nebude platiť za vstup do parku. Je tiež treba povedať, že zaplatením vstupného máte voľný prístup na všetky atrakcie, ktoré v parku sú a môžete ich využiť aj niekoľkokrát po sebe podľa vlastnej chuti a nálady. Jednoducho, za 18 Eur sa môžete blázniť celý deň. Park ponúka tiež zľavy pre skupiny ľudí alebo kúpu ročného lístka.

Zopár odporúčaní

Ak pôjdete do Märchenparku v pekný slnečný deň, nezabudnite sebe i deťom vziať nejakú vhodnú pokrývku hlavy a možno tiež slnečné okuliare. Slnko tam totiž dokáže poriadne potrápiť. Tiež by ste nemali zabudnúť na opaľovací krém (najmä deťom sa ľahko spáli citlivá pokožka na tvári či za krkom).
Takisto treba pripomenúť, že do parku sa nedostanete so svojím psíkom či iným domácim miláčikom, pretože vstup zvierat do areálu je zakázaný.
Všímajte si tiež informačné tabuľky pri jednotlivých atrakciách, pretože niektoré atrakcie sú len pre deti od istého veku, prípadne od určitej výšky. S menšími deťmi sa na mnohé atrakcie môže ísť len v sprievode dospelého.

Bližšie informácie o cenách, ako aj plán parku a ďalšie informácie nájdete na stránke
http://www.familypark.at/sl/angebot.html.

Pre lepšiu predstavu, ako to v zábavnom parku vyzerá, odporúčame tiež pozrieť virtuálnu kruhovú obhliadku (kliknite na tento odkaz a následne na tlačidlo „Play“).

Ak vás zaujíma, ako vyzerajú jednotlivé atrakcie „v prevádzke“, môžete si pozrieť tieto videá:

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 2


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama