30.03.2017
(Platená inzercia)

Konečne, jar, všetci si už pomaly obúvame túlavé topánky a rozmýšľame kam by sme sa najbližšie zobrali na výlet. Nemusíte však chodiť do Barcelony, povedzme si úprimne, koľko z krás Slovenska poznáte? Ak teda chcete na malý výlet bez toho, aby ste si museli trhať vlasy nad balením príručnej batožiny, máme tu pre vás niekoľko nápadov na výlety v náručí Slovenska, ktoré vás nesklamú.

Prielom Hornádu a turistika

Na túto turistiku som sa nechala nahovoriť pred rokmi partiou kamarátov, a aj napriek nekonečnému horekovaniu a nadávaniu to bol zážitok, na ktorý nikdy nezabudnem. Turistika je niečo, čo by si mal každý z nás vyskúšať aspoň raz, keď už pre nič iné tak sa aspoň presvedčiť o tom či to fakt nie je to pravé orechové pre vás. Len aby ste potom neboli prekvapení, keď budete štverať na Chopok! Tatry a slovenské hory ponúkajú mnoho krás, ktoré nevnímame, Kráľova Hoľa, Badínsky prales, Dreveník, Jánošíkové diery, Juráňová dolina a desiatky ďalších. Nezabúdajte však, že pri ceste na hory treba myslieť aj na bezpečnosť a teda správne oblečenie, obuv, výbavu a hlavne na poistenie osôb na hory. Nech sa vám nestane, že ste ten turista čo večer skončí v televíznych novinách.

Hrady, zámky, kaštiele

Všetci zahraničný kamaráti mi neskonale závidia množstvo a hradov a zámkov ktoré máme na Slovensku. A ja sa s hanbou priznávam, že som ledva videla možno polovicu. Návšteva hradu či zámku má svoje čaro. Poobzerajte sa po svojom okolí, sadnite do auta alebo na vlak a šup ho tam, jedna slnečná nedeľa a či už je to Čachtická krvavá pani, Spišský alebo Pustý hrad, na každom z nich si nájdete svoju obľúbenú vežičku, a pri troche šťastia aj nejakého hradného ducha.

Jaskyne

Kto sa bojí tmy nesmie do lesa, ale zažiť absolútnu tmu, keď v jaskyni zhasnú svetlá, je niečo čo sa potom len ťažko opisuje slovami. Nemusíte sa báť netopierov, v jaskyni toho nájdete viac, a verte mi vidieť fotky nestačí. Medzi moje obľúbené patrí Jaskyňa Driny, je to jediná sprístupnená jaskyňa na západnom Slovensku, kvapľová jaskyňa v Malých Karpatoch, je síce menšia, ale nesklame. Pri návšteve jaskyne myslite tiež na bezpečnosť, správna obuv je nevyhnutnosť ktorá vás ochráni pred zraneniami. Ak vás však jaskyňovanie pochytí určite venujte pozornosť správnemu poisteniu. Ak si neviete vybrať určite sa pozrite na porovnávač poistenia Netfinancie, kde si isto nájdete to svoje.

Drevené kostolíky a skanzeny

Nemusíte byť veriaci, aby ste vedeli oceniť krásu drevených kostolíkov a peknej architektúry. Kto z nás nepozná ľudové rozprávky? Návšteva skanzenu v Tajove, to je ako vojsť do čítanky a prechádzať sa popri hrdinoch z kníh o ktorých sme sa všetci učili na hodinách literatúry. Múzeum slovenskej dediny či Múzeum ľudovej architektúry v Čičmanoch nemusia byť len miesta kam vás učitelia ťahali na školský výlet. Dajte im druhú šancu.

Plesá, jazerá, rybníky

Mojím najväčším smútkom ako dieťaťa bolo to, že nemáme more. No po tom ako som začala objavovať krásy jazier a plies, hovorím si, že nám to príroda vynahradila v úplne iných smeroch. Láska na prvý pohľad a celý život sú práve Štiavnické Jazerá, každé leto sa k nim vraciam s novým príbehom o vodníkoch a zakliatych princeznách. Každé leto sú iné a predsa také isté. Ak nepatríte k fanúšikom prírodných vôd poobzerajte sa po umelo vytvorených nádržiach, ako je napríklad Čunovské jazero, kde nájdete čistú vodu a kamenisté dno. Žijeme v dobe internetu, otvorte google a čítajte!

Netreba chodiť ďaleko, ak máte túlavé topánky, stačí sa poobzerať okolo seba. Paríž, Londýn aj Barcelona na vás počkajú. Nemusíte sa báť, že by odišli. A namiesto toho, aby ste doma plakali, že nikam nemôžete ísť, kúpte lístok na autobus a pozrite si čo máte za humnom. A verte mi, všetci tam nájdeme niečo, čo stojí za to!

Foto:pixabay

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama