19.09.2018
(Platená inzercia)

Cestovanie po svete sa stalo v posledných rokoch veľkým trendom. Mladí ľudia chcú spoznávať nové kultúry a vidieť nové miesta a mestá. Ak však nechcete byť len turista čo sa fotí pri pamiatkach, musíte sa k cestovaniu stavať ináč.

Na to, aby ste si vedeli z obyčajného výletu odniesť viac ako len tradičné kľúčenky a magnety, nepotrebujete veľa. Autentické zážitky si viete zabezpečiť dnes vďaka internetu veľmi ľahko. Tu je niekoľko rád pre budúcich bádateľov:

Koľko rečí vieš, toľko krát si človekom

Ošúchané ako záplata na topánke, ale všetci to poznáme. Ak si chcete autenticky vychutnať atmosféru mesta, dajte si námahu a naučte sa aspoň zopár základných fráz. Nemusíte už kupovať drahé slovníky a hovorníky, do telefónu si viete stiahnuť aplikácie, ktoré vám ľahko pomôžu s učením ovej reči. Nebojte sa vyskúšať jazykové pobyty pre mládež v zahraničí. Pre študentov sú skvelé pobyty Erazmus , alebo letné programy Work and Travel. V domácom prostredí sa tak novú reč naučíte oveľa ľahšie, a hlavne získate sebavedomie v nej aj rozprávať.

Vo dvoch to ide lepšie

Väčšina z nás nerada cestuje osamote. No cestovanie osamote má svoje čaro. Vďaka aplikáciám ako napríklad TravlTalk si viete na cestách nájsť spoločníkov na skupinové prehliadky, na zdieľanie taxíka, alebo len niekoho s kým sa budete potulovať po meste. Či už sa jedná o romantické stretnutia, alebo dobrodružné, internetové zoznámenie je spôsob ako spoznať nových ľudí čo zdieľajú vaše záľuby a vykročiť z vašej komfortnej zóny.

Rande s mestom

Nik nepozná mesto tak dobre ako domáci. Na stránkach ako je meetup alebo couchsurfing sa viete stretnúť s domácimi, ktorí ponúkajú prehliadky mesta často veľmi lacno, niekedy aj zadarmo. Môžete si tak užiť pravú atmosféru mesta. Aplikácie ako Bumble a Tinder sú síce určené na randenie, ale aj tam viete nájsť veľa ľudí, ktorí sa s vami s radosťou stretnú a nikdy neviete. Možno sa z jednej večere stane romanca hodná Holywoodu, a kým sa nazdáte budete kupovať obrovský zásnubný prsteň a svadobnú cestu na Bali. Lásku nájdete vždy na tých najnezvyčajnejších miestach.

Nechoďte tam, bývajte tam

AirBnB bolo vymyslené presne pre autentické cestovateľské zážitky. Na chvíľu sa vkradnúť do života kohosi druhého, predstaviť si seba ako Parížana a potulovať sa popri Seine s kávou a croisantom v ruke. Čo viac treba? Cez AirBnB si však viete booknuť aj luxusnejšie lokality ako len byty. Vily, alebo apartmány ako z instagramu čo vám vyrazia dych. Vždy však jednajte opatrne a kontrolujte hodnotenia predajcu. Aj dobrodružstvá treba plánovať s rozumom.

Nebojte sa vykročiť zo svojej komfortnej zóny. Niekedy treba zariskovať, aby ste vytvorili tie najlepšie spomienky. Dbajte však pri cestovaní na bezpečie, a nepodceňujte také faktory ako je cestovné poistenie, a nevrhajte sa do vecí hlava len tak hlava nehlava. Určite si skontrolujte či máte platné víza, doklady a očkovania. Nechcete predsa stráviť dovolenku v nemocnici pre tropické choroby!

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama