14.03.2013

S Veľkou nocou sú v Dolnom Rakúsku spojené rôzne podujatia plné veľkonočných zvykov, tradícií a kulinárskych zážitkov. Zároveň sú skvelou príležitosťou na príjemnú návštevu dolnorakúskeho kra­ja.

Veľká noc v Dolnom Rakúsku je farebná nielen pre maľované veľkonočné vajíčka. Kraj ožíva najmä mnohými tradičnými podujatiami. Počas obdobia okolo Veľkej noci otvára svoje brány 44 najväčších a najznámejšich miest a stávajú sa cieľom mnohých výletníkov, ktorí si môžu vybrať podľa svojho vkusu z najrozličnejších druhov podujatí a lokalít. Zámok Schloss Hof napríklad víta sviatky veľkonočnými trhmi. Na ruine hradu Aggstein môžu deti hĺadať velkonočné vajíčka a v záhradách Kittenberger pri Langenloise čakajú na najmenšich tvorivé dielne a tradičné remeslá.

Príchodu jari venujú veľa pozornosti najmä v časti Wachau. Od 22.marca do 5.apríla sa v tejto časti patriacej pod kultúrne dedičstvo UNESCO, ochutnávajú skvelé jedlá, hľadajú vajíčka, tancuje a spieva sa. Sviatky Veľkej noci sú v Dolnom Rakúsku veľmi obľúbené. Pre nenapodobiteľnú atmosféru odporúčame navštíviť niektorý z tunajších trhov. Tradičné dobroty a špeciality ako veľkonočná šunka , pečené jahňacie mäso či sladké dezerty motivujú po čase pôstu na prechádzku po krásnom okolí trhov v mestečkách Dolného Rakúska.

Na veľkonočných trhoch môžu návštevníci vidieť aj  tradičné výrobky

Na veľkonočných trhoch môžu návštevníci vidieť aj tradičné výrobky

Najlepšie podujatia počas Veľkej noci v Dolnom Rakúsku:

  • Veľkonočný trh v Laxenburgu. Aj tento rok sa koná Veľkonočný trh s bohatým kultúrnym programom. Hostia tu nájdu mnoho skvelých nápadov a tipov na darčeky, ale najmä veľa dobrôt.

Termín: 16., 17., 23. a 24. marec 2013 / www.laxenburg.at

  • Tradičný Veľkonočný trh v Kirchbergu am Wechsel. Veľkonočný trh sa koná pri pohostinstve Molzbachhof, kde si hostia môžu pozrieť tradičné remeslá z celého regiónu.

Termín: 17. marec 2013 / www.molzbachhof.at

  • Osterreigen Wachau. Wachau otvára svoje brány k pokladom. Počas programu sa môžu návštevníci tešiť okrem iného na koncerty, ochutnávky, degustácie a jedinečné tématické prechádzky.

Termín: 22. marec až 5. apríl 2013 / www.osterreigen.at

  • Veľkonočný trh a festival na Holzhofe v časti Mostviertel. Herzerlmitzi pozýva návštevníkov na 5. ročník Oslavy veľkonočného zajaca. Malé i väčšie deti môžu ozdobovať medovníky, maľovať vajíčka a hľadať v kopách sena rôzne predmety. Samozrejme na všetkých čakajú aj veľkonočné pochúťky.

Termín: 27. marec 2013 / www.holzhof-herzerlmitzi.at

  • Veľkonočný trh na zámku Schloss Hof. Lahôdky typické pre tento región a množstvo tradičných remesiel v príjemnom barokovom prostredí.

Termín: 23. až 24. marec 2013 / www.schlosshof.at

  • Veľkonočný brunch na hrade Rosenburg vo Waldviertel. Na zahájenie jarnej sezóny Vás pozýva hrad Rosenburg. Veľkonočný brunch s regionálnymi špecialitami si užijete v nádhernej hradnej mramorovej sále.

Termín: 31. Marec 2013 / www.rosenburg.at

  • Veľkonočný zajac v Kittenbergských zážitkových záhradách. Skvelým zážitkom a tipom na výlet sú aj veľkonočné prechádzky v rozkvitnutých Kittenbergských záhradách. Na najmenších čakajú tvorivé dielne a maľovanie.

Termín: 31. marec až 1. apríl 2013 / www.kittenberger.at

  • Prebúdzanie jari vo vínnych pivniciach. Veľká noc vo vínnych pivniciach sa od svojho vzniku stala tradíciou pre každého vinára. Čakajú na Vás regionálne remeslá, výstavy a ochutnávky vinárov vo Wolkersdorfe.

Termín: 1. apríl 2013 / www.wolkersdorf.at

V prípade otázok môžete kontaktovať:
Niederösterreich-Werbung, Edith Mader, edith.mader@noe.co.at, Tel. 0043 9000 19851

Ďaľšie informácie nájdete aj na stránke www.dolne-rakusko.info

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama