22.03.2019

Leto sa blíži a s ním aj záplava ponúk cestovných kancelárií na dovolenkové pobyty. Ak ste sa ešte nerozhodli, kam sa počas tohtoročnej sezóny vydáte, máme pre vás jeden tip plný vône mora, dobrého jedla, prírodných krás a historických zaujímavostí.

Kam na dovolenku?

Pred dovolenkovou sezónou sa návštevnosť cestovných kancelárií a ich internetových stránok rapídne zvyšuje. Chceme si pozrieť exotické krajiny či Európu, chodiť po horách aj zaplávať v mori. Túžime po lacných dovolenkách s kvalitnými službami. K najobľúbenejším destináciám slovenských turistov patrí dovolenka v Bulharsku. Táto prímorská krajina je známa krásnymi piesočnatými plážami a teplým počasím. Letná sezóna trvá od mája až do septembra. V letoviskách si môžete naplno vychutnať kúpanie v mori či bazéne. Na mnohých plážach nájdete tobogany a možnosti športového vyžitia. Obľúbené sú najmä plážový volejbal, jazda na vodnom skútri a potápanie.

Bulharsko – viac než more

Dovolenka v Bulharsku ponúka viac než more. Môžete tu spoznávať bohatú históriu tejto krajiny. Na pobreží Čierneho mora iste neobíďte Sozopol. Mesto bolo v minulosti často napádané Turkami. Dnes si môžete prezrieť hradby na skalnatých útesoch, ktoré ho v minulosti chránili. Nájdete tu tiež archeologické múzeum a ruiny starovekých stavieb z čias Rimanov aj Byzantskej ríše. Zaujímavosťou je, že tu šírili kresťanstvo žiaci sv. Cyrila a Metoda.

Za zmienku iste stojí mesto Nesebar, ktoré je zapísané do zoznamu UNESCO. Prezriete si tu byzantské kostoly, rímske pamiatky a staré domy s drevenými fasádami. Na okraji mesta nájdete hradby, ktoré ho kedysi chránili pred nájazdmi Osmanskej ríše. Dnes sú zatopené morom.

Miesto, kde vás uchváti čaro prírody

Bulharsko nadchýna svojich návštevníkov aj prírodnými krásami. Ak ste milovníkom horskej turistiky, mali by ste iste navštíviť pohorie Rila. Rozprestiera sa na juh od hlavného mesta Bulharska – Sofie. Toto pohorie je okrem nedotknutej prírody známe Siedmimi rilskými jazerami. K jazerám sa dostanete po približne trojhodinovej túre. Najhlbšie z nich sa nazýva Oko a je najhlbším jazerom v Bulharsku. Milovníci histórie a jedinečnej stredomorskej architektúry si tu môžu pozrieť tiež známy Rilský kláštor zapísaný v zozname UNESCO.

Pochúťky pre gurmánov

Na dovolenke v Bulharsku si nenechajte ujsť ochutnávku miestnych špecialít. Aj keď studenej uhorkovej polievke mnohí našinci na chuť neprídu, vynikajúce korenené mäso so zeleninou osloví každého. Nezabudnite ochutnať morské ryby. Miestnou špecialitou sú aj malé rybičky caci. Výborne chutia s čerstvým chlebom. K bulharskej kuchyni patrí tiež balkánsky syr. A k nemu si môžete dať dobré víno. Pri objednávaní jedla nezabudnite, že v Bulharsku znamená naše prikývnutie „nie“ a naopak.

Ako sa dopraviť od Bulharska

Bulharsko môžete navštíviť vlastným autom. Až na pobrežie by ste sa mali dostať za 16 hodín. Mnohí turisti preferujú cestu vlakom s možnosťou zakúpenia ležadiel. Najrýchlejším spôsobom, ako sa na dovolenku v Bulharsku dopraviť, je využiť leteckú dopravu. Lietadlo vás dopraví do Sofie, Varny a Burgasu.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama