25.06.2010

Remake seriálu z 80-tych rokov, na ktorý sa určite pamätá drvivá väčšina mojej generácie dorazil do našich kín. Najprv ma upútali scény z traileru a keď som počul pozitívne hodnotenia mojich známych, bolo jasné, že si film pozriem. Film zachytil atmosféru pôvodného seriálu a námet úspešne reprodukoval do podoby vhodnej pre súčasné publikum.

a-team

A-Team je príbehom o špeciálnej jednotke s veľmi zvláštnym zložením. Na čele skupiny stojí rodený vodca John ‚Hannibal‘ Smith (Liam Neeson) a medzi jeho kumpánmi je mierne narcistický Templeton ‚Faceman‘ Peck (Bradley Cooper), úplne šialený pilot Murdock (Sharlto Copley) a hora svalov B.A. Baracus (Quinton ‚Rampage‘ Jackson). Po tom, čo im je prišitý zločin, ktorý nespáchali, dostanú sa do nemilosti štátnych orgánov. Nemienia však nechať veci len tak a rozhodnú sa svoje mená očistiť. Zároveň sa chcú pomstiť človeku, ktorý je za to zodpovedný.

Ako som spomínal, film naozaj dobre vystihuje atmosféru seriálovej predlohy. Je zábavný, vtipný, plný akcie, premyslených Hannibalových ťahov, výstrelov a výbuchov. Veľmi príjemne sa pozerá, lebo viete, že všetko dobre skončí aj keď to väčšinu filmu vyzerá ako počas vojnového konfliktu o menšiu planétu.

Tak ako funguje divoké zloženie A-Teamu, funguje aj divoké zloženie hercov. Bradley Cooper a Sharlto Copley mohli naplno využiť svoje vlohy pre komediálne úlohy a zároveň dali postavám dostatočne a-teamovský charakter. Liam Neeson sa našiel v úlohe Hannibala a leadra skupiny hrá tak presvedčivo, že by ste pri výzve na odchod vstali z vlastnej sedačky a pridali sa k postavám z plátna. Quinton Jackson síce nezaostáva za trojicou z A-Teamu, no mierne nestíha svojim hereckým kolegom a niektoré dialógy s ním pôsobia ako by ich natáčali s ochotníkom v zácviku. Nieje to však nič, čo by vám pôžitok z filmu prekazilo.

Výber hercov skvelo doplňuje Jessica Biel a v úlohách hlavných záporákov sa objavili Patrick Wilson a Brian Bloom. Zvlášť Patrick Wilson hrá svoju postavu excelentne a takmer si ho obľúbite. Keby nebol taký zlý.

Príbeh o lietajúcom tanku, nevšedných taktikách a hŕbe peňazí je skvelý spôsob ako zrelaxovať. Ak ste mali radi pôvodný seriál, určite na film choďte a keď nie, navštívte kino aj tak. Aspoň budete vedieť o čo ste prišli.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama