31.10.2010

Thrillery o policajtoch nie sú neobvyklým filmovým javom. Tým realistickejším, teda takým kde hlavnú úlohu nehrá Bruce Willis či Mel Gibson, sa dostáva zaslúženej a pozitívnej pozornosti aj od náročnejšej časti publika. Jednou z lepších snímok bola aj Training day, ktorú režíroval Antoine Fuqua. Práve tento muž stojí aj za filmom Brooklyn's Finest, v ktorom si zahrala polovička významnejších hercov Hollywoodu. Richard Gere, Don Cheadle, Ethan Hawke hrajú trojicu postáv, ktoré tvoria akési spoločenské spektrum obyvateľstva Brooklynu, kde nič nieje čiernobiele.

Richard Gere, v netradične vážnej úlohe, predstavuje policajta tesne pre odchodom do výslužby, ktorý túži len po spomínanom dôchodku, svojej obľúbenej prostitútke a nejakej tej droge. Don Cheadle je policajt nasadený v zločineckej skupine, ktorého úlohou je pomôcť pri zatknutí gangsterského bosa, ktorého stvárňuje Wesley Snipes, no ich vzájomné priateľstvo stavia policajta v utajení pred morálnu dilemu. Nedostatok peňazí núti Ethana Hawka uvažovať o nie celkom legálnych spôsoboch riešenia finančnej krízy, ktorá tak sužuje jeho rozrastajúcu sa rodinku.

Je zrejmé, že film nie je príkladom originálnej pointy a z každého mikro-príbehu som mal pocit, že som ho už niekde videl, no napriek tomu si film zasluhuje pozornosť. Herecké výkony sú dostatočné na to, aby spravili film zaujímavým a verím že väčšina filmožrútov má v zostave tohto filmu minimálne jedného obľúbenca. Môj favorit bol Don Cheadle, ktorý na mňa pôsobil veľmi vierohodne. Priznám sa, že Ethan Hawke nikdy nebol dôvodom, prečo si pozrieť film, no jeho transformácia z poctivého policajta na človeka, ktorý zúfalo potrebuje peniaze a spraví pre mne všetko, je excelentná.

Policajti stojaci na hrane zákona a ich morálne dilemy stoja minimálne za kúpu DVD disku, ak nie rovno za návštevu kina.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama