08.06.2010

Koncom mája uviedla spoločnosť Tatrafilm do našich kín ďalší film vo formáte 3D – StreetDance. Aj napriek nelichotivým kritikám som sa rozhodol pozrieť si ho, pretože filmy o tanci, počnúc legendárnym Flashdancom, Hriešnym tancom či Let´ s dance, mám veľmi rád.

Opäť raz som sa presvedčil, že všetky nepriaznivé hodnotenia či komentáre „fundovaných“ odborníkov nie vždy korešpondujú s mojim názorom. Priznám sa však, že tieto kritiky spolu s britskou produkciou tohto hudobného snímku ma trochu odrádzali. Svoje rozhodnutie som však neľutoval.

StreetDance 3D je debutom režisérskej dvojice Max Giwa – Dania Pasquini. Hlavnú predstaviteľku Carly stvárnila mladá rodáčka z Leedsu Nichola Burley, hlavnej mužskej úlohy sa chopil Richard Winsor. Tejto mladej dvojice sekundovali z pozície vedľajších postáv známejšie mená – Rachel McDowall (Mamma Mia, Quantum of Solace), George Sampson (známy z reality show Britain´s got talent), Frank Harper (Hooligans), či Charlotte Rampling (Kosatka zabijak).

Príbeh zodpovedá klasickému postupu pri tanečných filmoch. Podceňovaná skupina streetdancových tanečníkov, ktorú zradil jej vodca, sa spojí s baletnými umelcami a spoločne pod názvom Breaking Point bojujú o titul UK Street Dance Champions proti favorizovaným obhajcom titulu.

Dejová línia však nebola to, čo ma v tomto filme zaujalo. Tento film bol predovšetkým o tanci a hudbe. 90% percent času sa tancovalo, breakovalo, či baletilo. A to bolo na tomto filme čarovné. Úžasné choreografie, skvelé tanečné výkony, spojenie dvoch úplne odlišných štýlov. Battle, ktorý predviedli na párty, bol asi najlepším tanečným vystúpením, aké som kedy vo filmovom prevedení videl.

Myslím si, že diváci, ktorí prišli do kina s tým, že idú na tanečný film, museli byť spokojní. Ten, kto hľadal nejaký hlbší zmysel, kvalitnejšiu réžiu, či strhujúci príbeh, sa sklamal, ale na to musel byť pripravený už vopred.
3D prevedenie bolo v poriadku a patrilo k tým kvalitnejším. Herecké výkony neboli excelentné, za to tie tanečné výrazne zatlačili do pozadia krivkajúcu dejovú líniu. Najväčším mínusom filmu bol miestami neznesiteľný dabing hlavnej hrdinky Carly.

Britský StreetDance v mojich očiach prekvapujúco prevalcoval i americkú hitovku Let´s Dance. Ostáva nám len sa tešiť, na septembrovú odpoveď…

Trailer: http://www.youtube.com/watch?…

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama