16.04.2010

Obvykle recenzie na filmy nepíšem, keďže sa nepovažujem ani tak za znalca, ako skôr vášnivého konzumenta. No niekoľkým ľuďom som sľúbil, že sa o dojmy z nového hitu podelím, aby sa mohli rozhodnúť, či na film Súboj titanov pôjdu alebo nie. Mnohých totiž zneistilo množstvo negatívnych reakcií.

Tento film v bratislavských multiplexoch dávajú len v 3D verzii. Trochu som googlil a nepodarilo sa mi nájsť 2d verziu ani v iných kinách. Buď som nehľadal dosť alebo sa s jej uvedením čaká, kým 3D verzia zarobí nejaké to euro.

cot.jpg

Vlna ostrej kritiky sa zniesla práve na 3D verziu filmu. Film je pôvodne natáčaný ako 2D a až dodatočnou konverziou bol prerobený do 3D podoby. A ten rozdiel je vidieť. Väčšinu filmu sú vám 3D okuliare zbytočné. Z plátna okrem titulkov nevystupuje nič a až na pár záberov gélového mora je obraz plochý, ako anorektická modelka trpiaca nechutenstvom. Čo je horšie, konverzia sa miestami nevydarila do takej miery, že objekt v pozadí scény vystupuje do popredia a naopak. Čakal som všeličo, ale že niekto spraví z Pegasových nôh vrkoč, bolo nad moje najdivokejšie predstavy.

Dej filmu pôsobí máličko zhustene a miestami pripomína dlhší trailer. Do 118-tich minút (aj s titulkami) sa toľko deja vtláča len ťažko a ďalšia polhodina navyše by filmu neublížila.

Sci-fi seriály trpia často neduhom, že ak je potrebné vytvoriť charizmatickejší charakter mimozemšťana alebo nadprirodzenej bytosti, jednoducho sa obsadí niekto s britským prízvukom. Tohto pravidla sa drží aj Súboj titanov a celý olymp je „bloody“ britský.

Ďalšia vtipná vec je množstvo použitej očnej linky vo filme. Nosia ju všetci: muži, ženy, deti, kone, rastliny, niektoré vzácne nerasty a aj malé hlodavce. Až som sa prichytil, ako na okraji plátna hľadám logo nejakej kozmetickej značky.

Napriek všetkým negatívam sa musím priznať, že som kino opúšťal s dobrým pocitom. Na filme som sa bavil, či už pre jeho nedostatky alebo dobré, aj keď sem tam zvláštne zostrihané akčné scény.

Ak od filmu nečakáte prevratné herecké výkony či dokonalé spracovanie príbehu pokojne choďte na 2D verziu (ak ju nájdete). Aspoň kvôli Krakenovi, Medúze či púštnym Jinom.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama