25.06.2010

Z času na čas človek dostane chuť na suši alebo inú príšeru z morských hlbín namiesto obvyklého rezňa so zemiakovým šalátom. Moje osobné pomenovanie pre takéto stavy je žánrový reset a zažívam ho najvýraznejšie pri knihách. Podobne aj po stovkách hodín sledovania sci-fi a fantasy filmov rád zmením žáner a pozriem si niečo odlišné. Naposledy som siahol po romantickej komédii Záložný plán.

Záložný plán

Je to milo naivná romantická komédia o tom, že nie všetko musí mať svoj zaužívaný poriadok a poradie. V hladných úlohách sa predstavila Jennifer Lopezová a Alex O'Loughlin. Podľa mnohých je práve charizmatický predstaviteľ hlavnej mužskej úlohy ťahákom celého filmu. Napriek tomu, že nepatrím medzi nežnejšiu časť publika, musím pripustiť, že je to pravda. Jennifer nepôsobí po boku Alexa ako ostrielaný herecký veterán, ale ako rovnocenný partner aj keď jej filmografia začína o desať rokov skôr.

Hlavným motívom je tehotenstvo Zoe (Jennifer), ktorá sa nechá umelo oplodniť, lebo chce dieťa, ale zároveň nechce čakať na toho pravého. Zaúraduje Murphy a v deň oplodnenia sa stretáva so Stanom (Alex). Podrobnejšie dej nemá zmysel opisovať. Je jasné, že sa Zoe do Stana zamiluje a obaja musia prekonať najprv vlastné problémy, aby sa mohli vrhnúť do tých spoločných. Je to vlastne sled vtipných scénok poprepájaných niečím, čo by moderátor talentovej súťaže mohol nazvať tematický mostík.

A tie scénky sú naozaj vtipné. Počas filmu som od smiechu slzil niekoľko krát a naposledy ma takto pobavila Butler-Heighlovka Chceš ma chcem ťa. Zvlášť vtipný je rozhovor Stana a otecka troch detí v parku, útok Zoe na guláš a svojský psík na kolieskach. Množstvo scén je pomerne nechutných, ale nieje to nič, na čo by človek jazdiaci starším modelom električiek nebol zvyknutý.

Na IMDB sa hodnotenie filmu pohybuje na úrovni 4.3 z 10, čo ja osobne nechápem. Film si zaslúži minimálne priemernú známku a neváhal by som sa dať aj niečo navyše. Ak chcete zábavnú komédiu s tehotenským vankúšom a na mieru robenými kočíkmi Záložný plán je pre vás.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama