18.03.2010

Projekt 26 Gpx Paríž mal dva cieľe. Vyrobiť najkrajšiu fotografiu Paríža a vytvoriť najväčší obrázok aký bol kedy skomponovaný. Hlavnému fotografovi Arnaudovi Frichovi a jeho tímu sa to nakoniec podarilo dotiahnuť do úspešného konca.

Ukážka priblíženia

Ukážka priblíženia

Túto obdivuhodnú prácu si môžete prezrieť na nasledovnom linku:

http://www.paris-26-gigapixels.com/index-en.html

Celé to začalo 8. Septembra 2009 o ôsmej ráno. Čakalo sa hlavne na dobré počasie, ktoré malo vydržať po celý deň. Potrebná výbava sa vytiahla pomocou žeriavu na vežu St. Sulpice. Dva hlavné fotoaparáty Canon 5D Mark II sa upevnili na motorizovanú panoramatickú hlavu, ktorá zabrala uhol 219.75° horizontálne a 38.49° vertikálne (2 fotoaparáty boli pôvodne použité pre urýchlenie práce, ale nakoniec sa využil iba jeden). Použili sa 300mm objektívy s telekonvertorom, takže výsledné ohnisko predstavovalo približne 600mm. Pred desiatou hodinou sa začalo samotné fotografovanie jednotlivých snímkov na tomto dlhom ohnisku, jeden po druhom. Bolo nafotených 2346 fotografií! Fotografovanie trvalo približne 5 hodín ale to nebol ani zďaleka koniec všetkým útrapám :-). 2346 fotografií sa muselo pospájať do jednej. Zo začiatku to vyzeralo nasledovne http://blog.paris-26-gigapixels.com/…tching.0.png. Použilo sa veľa techník a spôsobov pre výsledný efekt, ale stálo to nakoniec za to.

Niekto tvrdí, že sa na tejto obrovskej fotke dajú nájsť zaujímavé veci ako napríklad opaľujúce sa dievča :-). Ak sa vám niečo podarí uloviť, môžete sa tým pochváliť v komentároch.

Zdroj: http://www.paris-26-gigapixels.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama