04.03.2016
(Platená inzercia)

Radi sa pred návštevou pýšite zbierkou súkromných fotografií z dovoleniek alebo rodinných osláv? Na tom by nebolo nič zlé, avšak pamätajte na to, že pýšiť sa dá iba s profesionálne vytvorenými zábermi. Nikto nemá rád, ak si musí domýšľať črty tváre na rozmazanom zábere…

Fotograf – začiatočník aj so zrkadlovkou

Pojem digitálna zrkadlovka je medzi začínajúcimi fotografmi často využívaný. Aj vy ste už isto zachytili túžbu niektorých vašich známych zainvestovať do kvalitného fotoaparátu, s ktorým by neskôr začali profesionálnu kariéru. Pred pár rokmi by ste sa im možno vysmiali, ale dnes sú ich sny čoraz bližšie k realite. Po kvalitnom fotografickom kurze alebo samoštúdiu sú aj amatéri schopní vytvoriť dychvyrážajúce zábery, a to len vďaka možnostiam, ktoré prináša digitálna zrkadlovka. Charakterizuje ju výmenný objektív a veľký snímač. Ak radi experimentujete a skúšate pri každom zábere viaceré možnosti, poteší vás možnosť striedať pri práci viaceré druhy objektívov, vďaka čomu si potom môžete medzi snímkami vybrať tú najkrajšiu. Tento fotoaparát využíva na zobrazenie scény v optickom hľadáčiku zrkadlo. Vaše fotografie sa preto budú môcť pochváliť vysokým rozlíšením. Ďalšou výhodou je nízka hladina šumu pri vysokých citlivostiach a tiež rýchla reakcia zariadenia pri stlačení spúšte. Mnohé fotoaparáty zvládnu vytvoriť až osem snímok za sekundu a výnimkou nie je ani vytvorenie kvalitného videa vo FULL HD rozlíšení.

Kvalitné snímky už od najnižších cien

Kvalitná digitálna zrkadlovka vás nemusí stáť celý majetok. Už tá najlacnejšia vám umožní spraviť fotografie s osemnástimi megapixelmi a ponúkne vám veľký LCD displej. Pri snímaní fotografie vám zanalyzuje obraz a ponúkne jednoduchého sprievodcu funkciami. Fotoaparát nabije vaše zábery detailmi a budú dostatočne veľké na to, aby sa dali vytlačiť až do formátu A2+. Aj po zotmení vďaka rozsahu citlivosti ISO vytvoríte obrázky ostré, a to aj bez využitia blesku, fotografia teda bude pôsobiť autenticky a dokonale zachytí kúzlo momentu, ktorý si budete chcieť navždy pamätať. Digitálna zrkadlovka nemá problém s rozoznávaním farieb, jasu, zaznamená pohyb či tváre. Ľahko s ňou zachytíte prírodnú scenériu, ale i prvé kroky vášho dieťaťa.

Nemusíte sa obávať veľkej hmotnosti či enormných rozmerov. Je tvarovaný ergonomicky, presne vám sadne do ruky a navyše si ho môžete so sebou zbaliť na každý výlet. Niektoré fotoaparáty vás prekvapia dotykovým displejom, vďaka ktorému môžete obraz približovať alebo vzďaľovať iba pomocou pohybu vašich prstov po obrazovke. Technológia inteligentného výberu scény automaticky zvolí najvhodnejšie nastavenie vašej zrkadlovky. Na fotografovanie si môžete zvoliť okrem plne manuálneho aj akýkoľvek automatický režim – od portrétu, cez krajinu až po šport či deti… Niektoré fotoaparáty vám poskytujú v cene aj viacero objektívov, vďaka čomu sa pri fotografovaní môžete skutočne vybúriť.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama