05.06.2014

Fenomén fotografovania pohltil azda každého z nás. Niekoho iba na okamih, iný sa ho nepustí celý život. Podaktorí fotografujú laicky, no majú z toho radosť, ale sú i takí, ktorým niet v tomto umení páru. Aj vďaka tomu, že dnes patrí možnosť „fotiť“ medzi štandardné vybavenie takmer každého mobilného telefónu, dostal sa tento druh umenia skôr na zábavnú pozíciu. Každý však musí nejako začínať a od zábavy je iba krôčik ku koníčkovi, ktorý Vás bude živiť a vy v ňom môžete vynikať. Fotoaparát a kamera v mobilnom telefóne odrazu prestanú uspokojovať Vaše potreby. Začnete zvažovať kúpu niečoho kultovejšieho. Dnes, v čase obrovského nárastu kvality a rozvoja technológie i v tejto oblasti, si je naozaj z čoho vyberať. Ak bolo v minulosti úspechom zachytenie pohyblivého objektu, dnes je samozrejmosťou rozlíšenie HD, a teda snímka, ktorá svojimi farbami a ostrosťou vyráža dych. Pozývame Vás, aby ste šli s nami „zachytiť“ niektoré detaily fotografovania.

Zrkadlovky

Pri zvečňovaní Vašich zážitkov máte na výber niekoľko možností. V poslednej dobe sa ale stáva nesmierne obľúbenou zrkadlovka, ktorá sa od iných fotoaparátov líši aj optickou sústavou vo vnútri tela. Na premietanie čistého obrazu do hľadáčika využíva svoje zrkadlo a senzor, ktorý v klasických digitálnych fotoaparátoch nepracuje, až pokým nestlačíte spúšť. Je teda logické, že pri zrkadlovkách sa dbá na veľkosť hľadáčika a na to, aby bol čo najjasnejší. Niektorým zrkadlovkám často chýba vlastný vstavaný blesk, pretože pentaprizma hľadáčika má nadrozmerné veľkosti. Keďže zrkadlovky nemajú aktívny snímač, nedokážu zobrazovať obraz na LCD displeji v reálnom čase. Sú však veľmi kvalitné, respektíve obraz z nich je na vysokej kvalitatívnej úrovni. Nízky šum pri vyšších hodnotách ISO, kontrola hĺbky ostrosti do detailov a veľký dynamický rozsah sú plusmi, ktoré sa nedajú prehliadnuť. Dôvodov, prečo si vybrať práve takýto typ zariadenia, je skutočne mnoho. Zrkadlovky na megafoto.sk garantujú komfort a Vašu absolútnu spokojnosť.

Digitálne fotoaparáty

Jednoduchá obsluha a vysoká kvalita zachyteného obrazu – aj toto sú kritéria, na základe ktorých sa ľudia rozhodujú pre kúpu digitálnych fotoaparátov. Snímky sa dajú stiahnuť do PC či TV. Nie je tak problém tešiť sa z ich detailného prezerania či starostlivého uchovania. Samotné fotografie sa nezaznamenávajú na film, ako tomu bolo v minulosti, ale na pamäťové médiu, väčšinou pamäťovú kartu. Fotografie si môžete kedykoľvek zobraziť aj na displeji Vášho fotoaparátu. Dnešný moderný svet a digitálne fotoaparáty sú v tej najvyššej harmónií. Veď kto by neocenil vlastnú zložku vo svojom počítači s názvom „Rodina“ a tú mal rozdelenú do niekoľkých desiatok menších zložiek, ktoré dokážu okamžite spríjemniť deň? Výhodu tu vidia aj makléri, právnici, ale i policajti. Ide o expresné zaznamenanie obrazu, s ktorým môžete ihneď pracovať.

GoPro kamery

Ak však chcete nakrútiť video, ktoré bude trvať aj niekoľko desiatok minút, potom určite premýšľate nad kúpou vhodnej kamery. Za akúsi novinku sa považujú GoPro kamery, ktoré predstavujú oveľa menšiu verziu kamier určených na zachytenie nie celkom bežných činností. Nedržíte ich v rukách, nie sú ťažké, a predsa dokážu zachytiť obraz vo vysokej kvalite. Tieto odolné kamery sú vhodné napríklad pre milovníkov adrenalínových zážitkov. Extrémne športy sú dnes čoraz obľúbenejšie a čo je TOP, to púta pozornosť. Aby Vám priatelia uverili, čo ste prežili, video je tým najlepším dôkazom.
Na záver Vám ešte ponúkame odkazy, kde nájdete tipy a rady, ako správne fotografovať:
fotokurzy.sk/blog/show­cat/catid-8/ako-spravne-fotografovat
tvorim.net/fo­tografovanie/106-tipy-a-rady-pri-fotografovani
nebojtesefotit­.cz/

Obrázky: megafoto.sk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama