13.10.2010

Ak patríte medzi nadšencov literatúry, ba dokonca sami skúšate niečo napísať a neviete, kam by ste sa so svojimi písateľskými výtvormi obrátili, poradím Vám.
Či už píšete básne, texty, rozprávky, poviedky alebo romány, na Slovensku existuje niekoľko projektov, kde sa môžete prezentovať.

Ak neviete, či je Vaša tvorba naozaj dobrá alebo potrebuje poznať názor na to, čo ste vytvorili alebo ak stojíte o cenné rady alebo si chcete pozrieť pisateľskú tvorbu iných nadšencov, internet Vám pomôže.

Kam teda so svojou tvorbou?

So svojou tvorbou sa môžete obrátiť napríklad na stránky vydavateľstva IKAR. Majú spustený projekt MÁM TALENT, kde literárne výtvory hodnotia profesionály z brandže, no aj písatelia vzájomne. Ak je Váš výtvor naozaj dobrý, veľa čítaný, môžete sa doparcovať až k jeho vydaniu.

Iná, síce česká veľmi dobrá stránka je Minimax.cz, kde môžete tiež vystavovať aj svoju maliarskú tvorbu alebo fotografie. Aj na týchto stránkach získate potrebné ohlasy, či už kladné alebo záporné na svoju tvorbu.
Stránky Madness.sk, sú slovneskou stránkou, ktorá sa tiež venuje literárnej tvorbe. Na tejto stránke Vás hneď v úvode privítajú slovami o ktoré každému písateľovi ide. Teda nielen publikovať, ale poznať názory na svoju tvorbu.
Tvorbu z oblasti scifi, môžete prezentovať na stránkach scifi.sk, kde sa týmto žánrom zaoberajú.

A nakoniec existuje novodobé vydavateľstvo, MEA 2000, ktoré si rado pozrie Vašu tvorbu, zhodnotí ju a prípadne vydá na CD. CD kniha je novinkou v tejto oblasti. Titulov v tejto forme zatiaľ nie je mnoho, ale pomaly sa rozširuje. Je to vlastne Váš výtvor vtesnaný na CD, ktoré Vám spoločnosť vydá na vlastné náklady a aj rozdistribuuje, napr. na internetových knihkupectvách. Samozrejme autorovy prináleží aj podiel zo zisku, ale to už sú informácie, ktoré poskytuje vydavateľstvo osobne.

Pripájam linky a prajem veľa úspechov písaní.
Link na Mam talent.sk
Link na MEA 2000
Link na MINIMAX.CZ
Link na Madness.sk
Link na scifi.sk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama