15.08.2010

Tretí diel komiksovej série o Hellboyovi sa mierne odlišuje od svojich predchodcov. Nejedná sa totiž o jeden príbeh, ale skôr o zbierku krátkych príbehov, ktoré sú menšími dejovými odbočkami v príbehoch dlhých noviel alebo úplne samostatnými mini poviedkami preberajúce námety z folklóru.

Zbierka obsahuje príbehy The Corpse, Iron Shoes, The Baba Yaga, A Christmas Underground, The Chained Coffin, The Wolves of Saint August a Almost Colossus. Niektoré príbehy sú skutočne kratučké, čo človeka trochu zamrzí. No niesu o nič menej zábavné ako tie dlhšie. Mnoho ľudí považuje za najlepšiu poviedku The Corpse, kde Hellboy pomáha mŕtvole nájsť si miesto na cintoríne a za odmenu je mu sľúbene unesené dieťa, ktoré hľadá. Osobne ma však omnoho viac oslovil exorcizmom zaváňajúci The Chained Coffin alebo vlkodlačí The Wolves of Saint August.

The Baba yaga a Almost Colossus spadajú do kategórie príbehov, ktoré sú doplnením rozprávania z dlhších noviel. Oba sa úspešne pripájajú na kostru predošlého dielu komiksovej série Wake The Devil. Pravé takéto rozširovania pôvodných príbehov v sci-fi a fantasy dielach dodávajú prezentovanému univerzu plastický, skutočný a živý rozmer.

Aj keď sa v prípade tretieho dielu série jedná viac o komiksovú lahôdku, pre skúseného hellboy- pozitívneho konzumenta je tento formát príjemným spestrením.

Článok je prebratý z http://meetpollux.com/.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama