06.01.2012

Na svete je skutočne málo ľudí, ktorí o ňom nepočuli. Svetoznámy brazílsky spisovateľ si získal milióny obdivovateľov a verných čitateľov. Prečo sú jeho knihy celosvetovo obľúbené? Aká bola Coelhova cesta k jeho úspechu? Po prečítaní najbližších riadkoch budete poznať odpovede na tieto otázky a možno aj vy siahnete po jednej z jeho kníh.

Nepochopený

Už ako teenager sa Coelho rozhodol stať spisovateľom. Nanešťastie, jeho rodičia nikdy nemali pochopenie pre toto povolanie. Preto sa do svojich 20 rokov 3-krát ocitá v psychiatrickej liečebni, kde ho posielajú jeho rodičia.Nakoniec sa vzdáva svojho sna stať sa spisovateľom a nastupuje na právnickú fakultu. O rok neskôr, po vyhodení z fakulty, sa začleňuje do kultúry Hippies a cestuje po Južnej Amerike, Mexiku, Severnej Afrike, Európe. Po návrate do Brazílie začal skladať texty. Pre nevhodný obsah týchto textov bol aj uväznený. Neskôr po návrate do normálneho života, začal Coelho pracovať ako herec, žurnalista a divadelný režisér.

Zlom v živote

V roku 1986 absolvuje púť do Santiaga de Compostela. Po tejto púti nastáva v jeho živote zlom, stáva sa katolíkom, opúšťa prácu a začína kariéru spisovateľa.
„Pracoval som, mal som osobu,ktorú som miloval, mal som peniaze, ale neplnil som si svoj sen. Môj sen bol, a stále je, byť spisovateľom.“ – metafora použitá v knihe Alchymista.
O rok neskôr napísal svoju prvú knihu Pútnik.

Svetový spisovateľ

Nasledujúci rok napísal jeho najúspešnejší román Alchymista. Jeho prvé dve knihy Pútnik a Alchymista sa nestali bestsellermi hneď, stalo sa tak až po vydaní jeho tretej knihy Brida. Alchymista bol preložený do viac ako 70 jazykov, predalo sa viac ako 65 miliónov kopií. Od publikovania Alchymistu coelho publikuje novú knihu priemerne raz za 2 roky. Jeho ďalšími známymi knihami sú napríklad 11 minút, Veronika sa rozhodla zomrieť, Na brehu Rio Piedra som si sadla a plakala, Piata hora, najnovšia kniha Alef a mnoho ďalších.
Spolu Coelho publikoval 30 kníh, 3 z nich sú autobiografické „Púť, Valkýry, Alef“.

Štýl

Coelhove knihy sú romány skôr filozofické. Riešia duchovné otázky pomocou jednoduchých, ľahko čitateľných príbehov. Jeho príbehy sa zaoberajú rôznymi témami hlavne v oblasti snov, plánov, slabostí, pochybností a zmysle života.

Osobný život

So svojou manželkou Christina Oiticica trávia svoj čas medzi Rio de Janeiro a Európou.
V roku 1996 založil Inštitút Paula Coelha, ktorá poskytuje pomoc deťom a starším ľudom s finančnými problémami. Je členom centra Shimon Peres Centra pre mier, člen Brazílskej literárnej akadémie, UNESCO osobitný poradca pre „medzikultúrny dialóg a duchovné konvergencie.“

Myšlienky

„Keď si niečo praješ, celý Vesmír sa spojí, aby si to mohol uskutočniť.“
„Oči ukazujú silu duše.“
„Každé hľadanie začína šťastím začiatočníka. A vždy končí skúškou dobyvateľa.“
„Člověk miluje, protože miluje. Není k tomu žádný důvod.“
„Každý človek na Zemi má poklad, ktorý na neho čaká.“
„Život a cesta sú stále plné znamení.“

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Ivan Nôta 09.02.2012 22:18
Ivan Nôta

Piráti sveta, zjednotťe sa a piráťte všetko, čo som kedy napísal! - to sú Coelhové slová a odpoveď na otázku o duševnom vlastníctve - viac sa môžete dočítať tu : draksavracia.sk/2012/01/21/co-si-myslim-o-sopa/

Prihlásenie
 
 
Reklama